Wznowienie serii Polish Jazz

Zaczęty przez elem, Kwiecień 11, 2016, 21:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Słucham sobie wznowienia Nahornego . Jezzzzzzu jaka to piękna płyta jest . I znów zachodzę w głowę jak to jest możliwe ,że wtedy nagrywało się TAKĄ muzykę.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Najpierw trzeba było zagrać taka muzykę a potem dopiero nagrać. 8)
W czasach zabawek i elektroniki sporo osób zapomina, że na początku jest dźwięk wydany przez "zestaw" muzykówi ich instrumentów.

miniabyr

Niby to oczywiste ,ale mi raczej chodzi o przysłowiową zawartość muzyki w muzyce. Ta płyta Nahornego to nie jest "łatwy" kawałek muzycznego tortu ,tylko wytrawne granie, wymagające  od słuchacza poświęcenia tym dźwiękom uwagi. To nie jest muzyka przy której się sprząta i słucha jednym uchem. I mam wrażenie ,że ludzie jej słuchali znacznie częściej niż obecnie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Vasa "zaraził" mnie starymi płytami z "kobietami". Tam jest dopiero zabawa w słuchanie. Nagrywane bezpośrednio (bez wielośladu), Wokale i orkiestra perfekcyjnie zgrane, absolutne panowanie nad dźwiękiem i dynamiką.
Jak czasami puszczam znajomym starą Peggy Lee nagraną w mono to muszę pokazywać okładkę, bo nie wierzą, że w mono i z bodajże z 1969 roku.

miniabyr

 :D Ja Peggy Lee puszczam sobie z taśmy  obecnie wydanej ! I to jest dopiero czad (oczywiście nagrania z przełomu lat 50/60)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Tomasz

Będzie coś w tym roku z PJ?

elem

Owszem, w październiku, njusy niebawem.

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

moon

wlasnie, chyba musze sobie cos posluchac z tych dotychczasowych, bo moze cos jeszcze dobrego mi umknelo
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

paul_67

Cytat: elem w Wrzesień 06, 2017, 19:26Owszem, w październiku, njusy niebawem.
Wiadomo już  co będzie w następnej odsłonie bo nie wiem czy kasę zbierać?

elem

20 października , tym razem 5 tytułów na LP. Cena bez zmian - 68 zł.

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

No to już wiem co wezmę.Dzięki Tomek!

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC


elem

Cała przyjemność po mojej stronie  :-*

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

MAC

Ta jest. Leżą na biurku w robocie i paczą na mnie  :D

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

elem

Oczywiście, wczoraj wysyłałem pierwsze paczki.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Właśnie doszła paka. PJ + JT by Steven Wilson. Dzięki Tomku [emoji4]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Czy tylko ja mam takie wrażenie czy jakość tłoczenia serii PJ jest coraz gorsza?
Płyty z wczesnych rzutów brzmią fantastycznie a czym dalej w las tym wydaje mi się, że jest dużo słabiej?
Trzaski, zafoliowana płyta a umorusana. No i wg mnie słabiej brzmią.

gratefullde

Na razie rozpieczętowałem tylko Sun Ship ,,Follow Us". Płyta prosta, jeden paproszek się znalazł. Wrzuciłem na moment na talerz bo byłem ciekaw jak zabrzmi. I zgodzę się z Maćkiem, że jest inaczej. Za krótko słuchałem (bo przesłuchuję Jethro Tull'e) by sobie zdanie wyrobić. Może wysłuchali narzekań miniabyra na brzmienie jednego rodzaju? ;)
Trzasków raczej nie usłyszałem.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67

Jak w końcu jest z tymi wznowieniami? Źle wytłoczone czy brzmią kiepsko? Nie wiem teraz czy brać :(