Wznowienie serii Polish Jazz

Zaczęty przez elem, Kwiecień 11, 2016, 21:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Jak wszystkie - do re-masteringu jako źrodło zostały użyte taśmy analogowe. Ale sam mastering był robiony w domenie cyfrowej. Jak Pink floyd, Led Zeppelin itp.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

amati74

Cytat: elem w Listopad 19, 2017, 19:44
Jak wszystkie - do re-masteringu jako źrodło zostały użyte taśmy analogowe. Ale sam mastering był robiony w domenie cyfrowej. Jak Pink floyd, Led Zeppelin itp.
Szkoda, ale cóż takie czasy mam nadzieję że nie ma dużej różnicy

elem

Niestety, full analog ostał sie tylko w produkcjach Analoque Productions i kilku innych małych firm. Ale kasują za to 3 razy tyle :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Cytat: elem w Listopad 19, 2017, 20:00Analoque Productions

Gdzie można się zapoznać z "asortymentem"?

elem

W USA lepsza dostępność, ale część tytułów jest do dostania w EU.

http://store.acousticsounds.com/s/448/Analogue_Productions/
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Fajne tytuły.
Masz coś pod ręką żeby zapoznać się z jakością? Tzn jak z dostępnością?

elem

#431
Grateful coś brał ostatnio Dolphyego. spróbuje zrobic listę dostepnych tytułow.
Pod ręką mam, ale juz słuchane :)

https://www.youtube.com/watch?v=FSrq2Gr6w6o

mamy taki wątek, może tam się przeniesiemy?

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=693.msg139977#msg139977



Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Zrób tę listę, czekam [emoji6]
Jakość AP jest znakomita, polecam. Niestety drogo [emoji52]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: elem w Listopad 19, 2017, 20:25spróbuje zrobic listę dostepnych tytułow
O,o,o... właśnie

moon

Cytat: elem w Listopad 19, 2017, 20:25
Grateful coś brał ostatnio Dolphyego. spróbuje zrobic listę dostepnych tytułow.

Pan podzieli sie ta lista
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

dyletant

Przenieś proszę. Będzie wiadomo gdzie patrzeć jak sie zapomni/przypomni ;)

amati74

Cytat: elem w Listopad 19, 2017, 20:00
Niestety, full analog ostał sie tylko w produkcjach Analoque Productions i kilku innych małych firm. Ale kasują za to 3 razy tyle :)
Albo trzeba kupować płyty z epoki

amati74

Jak przeniesiecie dajcie znaka gdzie

amati74

U mnie w sklepie jednym jedynym większość płyt  wytwórni DOL, o której Tomasz mówił że nie najlepsza i co trze będzie ciągnąć z Polski albo nie wiem

elem

Nie ma dobrego sklepu? Otwórz sklep!. Może chociaż jeden regał w tej polskiej sieci spożywczej :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

amati74

A powiedzcie mi co znaczy że niektóre płyty AP są np po 50$ i są oznaczone 45rpm przepraszam ale się nie znam, zazwyczaj 45rpm to krótkie plyty

amati74

Cytat: elem w Listopad 19, 2017, 22:41
Nie ma dobrego sklepu? Otwórz sklep!. Może chociaż jeden regał w tej polskiej sieci spożywczej :)
Tomaszu proszę cię tu Polacy chorują na funcice i jak by mieli płyty kupować analogowe to jakoś tego nie widzę. Jak ja mówię że mam gramofon i że płacę za płytę 20£ a nie kradne mp3 albo innego formatu to patrzą na mnie jak na glupka
Oczywiście nikogo nie chciałem obrazić każdy ma swoje priorytety.

amati74

Takie miejsce do życia mi przypadło, cóż trzeba ciągnąć Lp ze świata albo i z Polski od miszcza krążka Tomasza

elem

45 rpm to przecież prędkość obrotowa. Dawno temu dotyczyła tylko singli, epek 7", potem maxi 12". A w naszych audiofilskich czasach masz wydania np. 4-płytowe, 45 rpm, zwykle z jednym utworem na płycie :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

tomasz_pianista

I musisz ruszać dupę 4 razy żeby posłuchać 30 minut grania.

Mam Kill'em all na 2 LP 45 RPM i strasznie mnie to drażni. Może gra spoko, nie mam porównania do innego wydania,ale dla mnie to pic na wodę.
Grupa ratowania poziomu.

amati74

Cytat: elem w Listopad 19, 2017, 22:50
45 rpm to przecież prędkość obrotowa. Dawno temu dotyczyła tylko singli, epek 7", potem maxi 12". A w naszych audiofilskich czasach masz wydania np. 4-płytowe, 45 rpm, zwykle z jednym utworem na płycie :)
Tak też jakoś doczytałem ale wolę was zapytac

amati74

Jak dla mnie to wystarczy mi 33 rpm podnosić się tyle razy ze szklaneczką w ręku to pewna niewygoda

elem

Cytat: tomasz_pianista w Listopad 19, 2017, 22:56I musisz ruszać dupę 4 razy żeby posłuchać 30 minut grania.

no tak :) ale to przecież nie jedyny absurd tego hobby  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

cdt

Zazwyczaj też te płyty 45 są lepiej zrealizowane . 45 determinuje mniej materiału na stronie ale i szerszy rowek . Mam dwa wydania Danki z Paryża . Jedną za normalną cenę od Tomka a drugą ajdpofilską ;) . Szczerze to ta ajdofilska jest jednak lepsza . A żeby było ciekawiej taki sam czas mają na każdej ze stron . To wydania 2 płytowe . Oba .

elem

No tak, jakość lepsza. Aż dziwne, że udało im się zmieścić tę Dankę na dwóch płytach na 45, wychodzi około 18 minut na stronę
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe