Modyfikacja kolumn saba 1300 profesional

Zaczęty przez Mikut1982, Sierpień 20, 2017, 21:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Koledzy mam pytanie.. co to za oznaczenia?

jjacek

#601
Pewnosci nie mam..ale znalazlem cos takiego 8):
oznaczenie tego kondensatora 104K to 10x10000= 100000pF (100 nF, 0,1 uF) literka K mowi o tolerancji 10%
https://www.electronics2000.co.uk/calc/capacitor-code-calculator.php  tutaj wpisujesz 3 cyfry (104) i wybierasz litere K ..i wynik gotowy.
  tutaj widzedosy podobny kondensator z opsem watrosci : https://casamodularsystems.com/index.php?main_page=product_info&products_id=1981

Mikut1982


Mikut1982

Panowie pytanko...to oryginalne zwrotnicę znajomego...  od kolumn saba 1300..  czemu tu jest 5 rezystorów .  A u  mnie i u innych są po 4 rezystory na zwrotnicę..

jjacek

Taki schemat do tego znalazlem ..moze bedzie pomocny.

jjacek

Na plytce twojej zwrotnicy (z tego co widze) brakuje rezystora 1,5 ohm. Na schemacie wystepuje w 2 miejscach ale  wyglada na to ze brakuje u ciebie rezystora R53 ktory jest szeregowo polaczony z glosnikiem MT (srednica). Twoja plytka ma nawet otwory na ten rezystor .. i albo zostal pominiety lub jest  przy samym glosniku poza PCB. 

Piterski

jjacek, chyba mimo wszystko wprowadzasz Mikuta w błąd.
Na twoim schemacie jadąc od góry po kolei są 1,5, 4,7, 1,5, 22, 33 Ohm.
Na zdjęciu po lewej są wszystkie te rezystor.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Cytat: Mikut1982 w Wczoraj o 10:00czemu tu jest 5 rezystorów .  A u  mnie i u innych są po 4 rezystory na zwrotnicę..

Możliwości są dwie. Bardziej prawdopodobną jest to że kolumny przechodził zmiany. W schemacie Delt też był i znikał rezystor w sekcji basowej i zmieniały się numery głośników.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jjacek

 post 603 ..zwrotnica kolegi Mikuta- 5 rezystorow i zgodnosc ze schematem  ,  post nr 3 -zwrotnica samego autora  tego w. ,i o tym rozmawiamy ,..tam mamy 4 rezystory i albo mamy zbocznikowany ten rezystor ( R53) albo przewod + glosnika TM jest przylutowany na plytce do R52 (22 Ohm) .

Piterski

Ok. Czyli Ty się odniosłeś do tej zwrotnicy z pierwszej strony wątku.
Myślałem, że czegoś nie zauważam jeśli chodzi o twój schemat i te płytki zwrotnic.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Czyli znajomy ma wszystko wymienić i o nic się nie martwić...  ma dwie pary tych kolumn..  jedna nie modyfikowana..  druga niestety robiona ..  I nie wiem czy mogę wysłać zdjęcie drugich sabek.. Bo tam niskotonowy jest nie orginalny.

jjacek

Cytat: Mikut1982 w Wczoraj o 18:45Czyli znajomy ma wszystko wymienić i o nic się nie martwić... 

Tak niech smialo wymienia i o nic sie nie martwi.