Ortofon Rohmann

Zaczęty przez MAC, Wrzesień 03, 2017, 19:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

malg

Cytat: masza w Listopad 01, 2017, 23:47
Załóż docisk i zaparkuj ramię nad talerzem przy docisku.
Cytat: Therion w Listopad 02, 2017, 01:22
Dobra myśl
Jestem innego zdania,
ramie jest wtedy swobodne i to wypadku tylko jedno trącenie  :o


MAC

U mnie nie ma podpórki więc jest zawsze swobodne a zaparkowane nad talerzem i oparte o docisk jest bardzo bezpieczne.
Chyba, że ktoś z góry na nim usiądzie ale na taką okoliczność nie ma dobrego miejsca  ;D

Tak czy siak akwarium najlepsze i jeszcze przed kurzem chroni.

malg

Cytat: masza w Listopad 02, 2017, 12:29

Tak czy siak akwarium najlepsze i jeszcze przed kurzem chroni.
przyznaję

Therion

Ech... ciut drogo, ale miałbym komplecik :)

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

GregWatson

Ładne cacuszko.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Cytat: frywolny trucht w Październik 31, 2017, 18:19Therion, jak już masz taki miły kontakt z panią Kasią, mógłbyś spytać czy Rohmann ma jakiegoś kontynuatora w czasach dzisiejszych?

Hello Adam

One of our Exclusive series can be recommended, e.g. MC Windfeld Ti https://www.ortofon.com/mc-windfeld-ti-p-737-n-1579 and MC A95 https://www.ortofon.com/mc-a95-p-155-n-1579 .
A couple of reviews attached.

Best regards
Katarina H. Nielsen
Ortofon A/S
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Jak na szybko sprawdziłem ceny u polskich sprzedawców, pierwsza kosztuje 14 tysi, druga 19.

Z 2giej strony Rohmann jako nowy w tamtych czasach też kosztował niemało.

Także taaak...

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

ahaja

A jeśli kupisz to nie spodziewaj się takiej różnicy (do Romka) jak w porównaniu do OC9tki bo takowej nie będzie.



frywolny trucht

Ale kobita chyba nie zrozumiała zapytania. Trudno mi sobie wyobrazić MC-A95 jako następcę Romka  :o
Po prostu się zastanawiałem czy Romek to jednorazowy wybryk, czy jego bebechy jednak znajdowały w późniejszym czasie inne body pod inną nazwą.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

to może źle zadałem pytanie:

zapytałem o to która z obecnie produkowanych współcześnie ich wkładek, ma charakter i jakość brzmienia jak Rohmann.

Mój angielski jest na poziomie "Kali jeść" ale to akurat trudna konwersacja nie jest. Nie oczekuj też innej, niż korporacyjna odpowiedź, typu:

Dziękujemy, że zadał pan to pytanie. Wszystkie nasze obecnie produkowane modele są nagradzane przez firmy od nas zależne a odbiorcy słuchając ich sikają po kolanach, ale proszę zwrócić uwagę na nasze najdroższe modele, bo się chłopcy przy nich narobili a sprzedaż leży i plan nie jest wyrobiony nawet w 10%.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

rudy-102


dyletant

Czy ktoś będzie "rozkręcał" obydwa modele dla porównania? Proszę o zdjęcia :P

bat73

Nie gniewaj się Therion ale masz fajny Gramofon wypasioną wkładkę o którą się boisz a wszystko stoi powciskane pomiędzy stos płyt które wyglądają jakby się miały na to przewrócić a gąszcz kabli o słusznej średnicy położone na blacie jakiejś szafeczki.
Myślę że teraz czas zainwestować w porządną półkę na ścianę na której stanie wyłącznie gramofon i jego pokrywa. Zobacz jak to wygląda u maszy.
skoro żyjesz z tym to znaczy że pewnie nie zauważasz żeby coś się mechaniczne sprzęgało ale lampa + gramofon + głośniki (pewnie niezbyt daleko).
Półkę możesz zamontować nawet tuż nad blatem tej szafeczki. Odseparowanie gramofonu od podłogi powinno przynieść korzyści, również brzmieniowe.

MAC

Cytat: bat73 w Listopad 10, 2017, 08:17Zobacz jak to wygląda u maszy.

Zapewne masz na myśli zdjęcie, które masza wkleił wyżej (post 111) z akwarium a nie to jak jest u maszy bo jest logistyczna masakra  ;D
Sprzętu za dużo, miejsca nie za wiele ale to co się dzieje za ołtarzem - z kablami to istna sodomia i gomoria.
Ile razy ja już podchodziłem do tematu zapanowania nad drutami... Nie da się, ni cholery. A głównym winowajcą są sieciówki  :)

MAC

A przy okazji, zamówiłem pokrywę w końcu  8)

Therion

#142
Cytat: bat73 w Listopad 10, 2017, 08:17Nie gniewaj się Therion

Boże broń, dzieki za dobre słowo. Ten pokój czeka remont, wowczas sprzęt doczeka się godnych warunków.

Póki co pozabieram trochę płyt, bo ta wystawka się rozrosła. To nie są wszystkie, które mam, tylko te najczęsciej słuchane. A do kolumn kawałek jest.

A na razie, zdobylem nową sprawność. Zakładacz oslonek do Rohmannów.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

MAC

Cytat: Therion w Listopad 10, 2017, 09:24Zakładacz oslonek do Rohmannów
Lepiej zamów na wymiar pokrywę to i Rohmanna uchronisz przed kalectwem a i całego TRa od kurzu.
Wielkość będziesz miał zbliżoną do mojej. Koszt na wymiar 310 zł.
"Rysunek" z wymiarami  ;) ;D w moim wątku.

cdt

U znanych mi plexifachowców zamiawałeś ? . Jak tak to będziesz zadowolony . Skasowali za wycięcia  :o . Mogłeś jeszcze grawere poprosić jak już szalejesz . Ja do revoxa za grawerowanie loga zapłaciłem dodatkowo 50 zł ale efekt był warty ceny

Therion

Cytat: masza w Listopad 10, 2017, 09:45Wielkość będziesz miał zbliżoną do mojej. Koszt na wymiar 310 zł.

Już nawet zrobiłem własny projekt. Gdzie zamawiałeś? Dobrze skleili ścianki?

Ja kiedyś zamawiałem w firmie na Mokotowie zabudowę mebli. Zrobili dobrze, może znowu się do nich zwrócę.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

MAC

Będzie gotowa dopiero na poniedziałek - wtorek.

http://sklep-artcop.eu/

A tymczasem AirForce 2 wylądował  ;D

frywolny trucht

I to w kondoniku. Będziesz ćwiczył naciąganie?  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

bat73

Moim zdaniem łatwiej uszkodzić igłę zakładając osłonkę tego typu niż wiszącą na ramieniu choć rzeczywiście jeśli jest coś w pobliżu  gramofonu po co sięgamy a jeszcze nie daj Bóg jesteśmy w "sweterku" ... :'(
Cytat: masza w Listopad 10, 2017, 08:28
Cytat: bat73 w Listopad 10, 2017, 08:17Zobacz jak to wygląda u maszy.

Zapewne masz na myśli zdjęcie, które masza wkleił wyżej (post 111) z akwarium a nie to jak jest u maszy bo jest logistyczna masakra  ;D
Sprzętu za dużo, miejsca nie za wiele ale to co się dzieje za ołtarzem - z kablami to istna sodomia i gomoria.
Ile razy ja już podchodziłem do tematu zapanowania nad drutami... Nie da się, ni cholery. A głównym winowajcą są sieciówki  :)
Fakt faktem.Ja tu się wymądrzam ale gdybym zaprezentował zdjęcie mojego ołtarzyka to jasno widać że z moich "mądrości" mam tylko półkę  ;D

Therion

Cytat: masza w Listopad 10, 2017, 11:15A tymczasem AirForce 2 wylądował 


Swoją drogą to ciekawe - uważasz, że żadna współcześnie lub w najbliższej przyszłości produkowana wkładka, nie jest/będzie podskoczyć Rohmannowi?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.