Micro Seiki DD-40

Zaczęty przez kangie, Maj 08, 2015, 12:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC


tatachabera

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

malg

z czego sie hihracie,
Piterski pisał szybko i mu się paluszek omsknał,
albo podpowiadacz zadziałał


GregWatson

Dla posiadaczy tego modelu do wzięcia MICRO A-2 Tonearm Arm Base Bracket Assembly for SME.  Dokręcana część do lewej strony gramofonu w celu zamontowania drugiego ramienia. W tym przypadku ramienia SME. Pod ramię Micro idzie MICRO A-1

Dodam, że bardzo rzadki ino cena zbija z nóg.

https://www.ebay.com/itm/MICRO-A-2-Tonearm-Arm-Base-Bracket-Assembly-for-SME/253568836286?hash=item3b09e162be:g:EpEAAOSw2HJa1tSo



Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

A jak się podoba wersja lakierowana ?

Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Mam trochę mieszane uczucia chociaż może na żywo wygląda to dużo lepiej.
AdFontesa miałem w połysku i na żywo wyglądało to bardzo dobrze.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

To jest fotka z netu oczywiście. Trochę taki Akai gdzieś widziałem.
Trochę tego i trochę tamtego też.

McGyver

Naturalne drewno podoba mi się niemal w każdym wykończeniu. Byle to nie było oklejenie folią imitującą włókno węglowe  :(

GregWatson

Ja też preferuje oryginał w tych DD-40. Jest zrobiony wręcz rewelacyjnie i podziwiać można jeszcze po tylu latach ten gramofon za takie wykończenie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

dino

Mój tez nadal w dobrej formie. Można co jakiś czas pociągnąć bezbarwnym woskiem do drewna i za polerować. Raz już tak zrobiłem.

Piterski

Dino, a ty z jaką grasz wkładką?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Czerwiec 13, 2018, 20:03
Dino, a ty z jaką grasz wkładką?
ZYX.
Chyba setka.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Dokladnie

ZYX R100 w wersji z boronowym cantileverem (stara wersja). Teraz dziady robią z włókna węglowego.

Bartolo

Na "gościnnych występach"... ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Piterski

Śliczne zdjęcia, a nad tą zielenią ścian to się zastanowię :-)

Jeden Pan mądrala pisał, że zakładanie do tego gramofonu drogich wkładek to nieporozumienie.
Czy tak jest w rzeczywistości to proponuje się przekonać samemu, warunkiem jest jednak posiadanie porządnego phono sotage.
Ten gramofon miał dziś szanse zagrać z dwoma szkołami bo i z krzemem i z lampą. Do tego SUT i jeden dostał lepszego wypełnienia a drugi przestrzeni.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

julius-6

Lubię bardzo ten gramofon... niby napęd sporo gorszy od Kena KD-990, ale ramię... no jest mocno ciekawe uważam.
Mimo, że to full manual to gra ostatnio u mnie najwięcej...
... no i te przepięknie zrobiony stroboskop.
Jak mnie ktoś odwiedza to też rzadko przechodzi obok niego obojętnie - czy jest w temacie, czy w ogole...

Przy okazji: Czy ten uchyt na drugie ramię pozwala zawiesić 12 cali? Jest tylko pod ramię MicroSeiki, czy SME, czy inny wynalazek też wejdzie?

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

julius-6

Cytat: GregWatson w Sierpień 12, 2018, 13:21

Oooo,czyli ta A-1 z 12calami jest do zrealizowania? No to ciekawie muszę powiedzieć ... tylko pewnie nie mała sztuka dostać ten element, co? :>

cdt

MA 505 L nie ma 12 cali :) . O ile sie nie myle to 11 calowe ramie

elem

Cytat: julius-6 w Sierpień 12, 2018, 13:48Oooo,czyli ta A-1 z 12calami jest do zrealizowania?

Max odległość montażowa to 237 mm, sporo brakuje do 12 cali.  Jedyna szansa to ramię 12" Kuzmy, które ma odległość montażową 212 mm a długość efektywną 313 mm.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GregWatson

12 calówki nie na tych uchwytach. Coś samemu trza wystrugać.
Trochę tego i trochę tamtego też.

LampowY

Piotrek, na co zmieniasz DD40?

Piterski

#198
Cytat: LampowY w Wrzesień 16, 2018, 15:04
Piotrek, na co zmieniasz DD40?
Jeszcze nie kupiłem ale muszę zebrać kasę bo wydatek będzie spory. Jak się uda, bo na razie nie mam nic na oku do zakupu, to się na forum zaprezentuje.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

LampowY