Wkładka MC do 2 tysiecy pln

Zaczęty przez Michał, Styczeń 31, 2018, 12:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

5600?  :o
Nie. Nie brałbym.
Można za sporo mniej mieś równie świetnie grającą wkładkę.

Stary, za tyle kasy to bym ramie wymienił na takie, które przyjmie 103R i ze szczęście piętami o tyłek stukał.

Michał

Cytat: masza w Luty 02, 2018, 20:54
5600?  :o
Nie. Nie brałbym.
Można za sporo mniej mieś równie świetnie grającą wkładkę.
Maćko,za tą kasę też bym nie brał :)

gratefullde

Bierz ino uprzednio dobrze zrabatowaną [emoji6]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Michał

No...ja dziś posłuchałem na ACE i zachorowałem...ale tam gra jeszcze tysiąc innych rzeczy

MAC

Wisi? Jak gra?
Relację i zdjęcia prosiem  :)


Ja dzisiaj z CD słucham bo się piwska nabąblowałem i wewnętrzny głos mi mówi żebym się do Romana wcięty nie zbliżał  ;D

Michał

Nie wisi ;)
Leży sobie na stoliczku. 10 lutego,albo pojadę po Wojtka(RCM)żeby ją profi powiesił i skalibrował,albo czego bardzo chciałbym uniknąć,odwiozę Sheltera :(
Mam nadzieję,że wszystko skończy się happy endem :pij:

Michał

#131
A tym czasem czytam 8)
http://www.audiophilia.com/reviews/2018/1/23/shelter-model-501-iii-mc-phono-cartridge

Tu też fajny teścik. Jeśli uda mi się ją nabyć i zdążę ją osłuchać,to założe we wkładkach wątek o niej i po proszę o przeniesienie tych wpisów :)

http://www.tnt-audio.com/sorgenti/shelter_501ii_e.html


vasa

Cytat: Michał w Luty 02, 2018, 21:00
No...ja dziś posłuchałem na ACE i zachorowałem...ale tam gra jeszcze tysiąc innych rzeczy
Używam tej wkładki od dość dawna.
Obejrzałem ją ostatnio i mam wrażenie że poza brudem nie zmieniła parametrów. Jestem pod wrażeniem trwałości.
Ciekaw jestem Twoich wrażeń.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Michał

Trudno to tak wyłowić. Nowy werk,nwe kolumny i pomieszczenie.

krzysiek

Cytat: vasa w Luty 05, 2018, 10:30Używam tej wkładki od dość dawna.

ja dobre rzeczy z tej wkładki wyciągnąłem po podłączeniu Verto... niestety...
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

Michał

Ta dam! Shelter kupiony i powieszony. Obecnie trwa kalibracja. Jak Wojtek skończy,odwiozę Go do RCM,wróce i dawaj!

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

moon

czy to aby wkladka za 2 tysiace pln?;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Cytat: moon w Luty 05, 2018, 15:02
czy to aby wkladka za 2 tysiace pln?;)
Nawet dwa razy :)

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

christo

Cytat: moon w Luty 05, 2018, 15:02
czy to aby wkladka za 2 tysiace pln?;)
Pewnie! Wszak taki tytuł wątku. Sam się chyba skuszę. Za dwójkę grzech nie wziąć. ;)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

MAC

Cytat: vasa w Luty 02, 2018, 16:59
No toS Rogera dopieścił

Nie przesadziłeś aby z bujnością upierzenia?  ;D ;D ;D

Michał

He he,no tak budżet został przekroczony,ale warunki stworzone do zakupu,po prostu przyjacielskie. Wojtek bardzo namordował się z ustawieniem azymutu,Michell tej regulacji nie ma,wiec walczył z materią 2 h. Udało się!dzięki Wojciechu!
Na wnioski trzeba czasu,pierwsza sprawa,w odniesieniu do Tomkowego Benza,to sprawa na której cholernie mi zależało,czyli wyraźny progres. No i bingo,to po prostu inny level,kompletnie inny,chyba niedostępny świat dla władek HOMC i MM. Druga drastyczna sytuacja to natychmiastowy i to z krzykiem powrót do Trigona. PJ zagrał z tym Shelterem dramatycznie źle,pal licho,że cicho,bo to można naprawić potkiem w Almarro,ale szaro,blado,bezbarwnie-dramat. Takie hobby,z HOMC grał fantastycznie,z MCLow ni cholery. Za to Trigon?ten dostał takich skrzydeł,takiej barwy,precyzji i konturu,że nie do wiary. Bas?do piekieł,środek?bajka,góra?precyzja. Podoba mi się a jeszcze się heblami nie pobawiłem. Na koniec jeszcze o  wkładce,ma bardzo cichy przesuw, nie słychać kompletnie winyla,co pozwala na lepsze skupienie się na muzyce. Na razie tyle,zobaczymy co będzie dalej,jedno jest pewne,PJ wraca do salonu :)

MAC

A nie mają tam w RCMie jakichkolwiek traf do pożyczenia żebyś mógł się przekonać co naprawdę potrafi PJ na lampach?
Bo skoro gra lepiej od Trigona z wyższym napięciem wejściowym to trzeba mu ze Sheltera takie napięcie dostarczyć bo najwyraźniej PJ wywinduje dźwięk na wyższy poziom niz masz teraz z Trigonem.

elem

Cytat: Michał w Luty 05, 2018, 17:48co będzie dalej

Dalej to już chyba nie w tym wątku  ;)  Gratuluję decyzji, fajnie że się wszystko spasowało.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Cytat: elem w Luty 05, 2018, 17:56Dalej to już chyba nie w tym wątku

Dalej powinien pójść SUT i lampowe pre  :)  :np:

elem

Cytat: masza w Luty 05, 2018, 17:54A nie mają tam w RCMie jakichkolwiek traf do pożyczenia żebyś mógł się przekonać co naprawdę potrafi PJ na lampach?

Ten PJ nie ma wzmocnienia na lampach. Lampy tylko dobarwiają wyjście, taki buforek.  PJ + trafa, to już ho,ho,ho piniendzy :)

Jak już szaleć to musi być naprawdę dużo lepiej. A na razie chyba Michałowi wystarczy emocji  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Michał

Cytat: masza w Luty 05, 2018, 17:54
A nie mają tam w RCMie jakichkolwiek traf do pożyczenia żebyś mógł się przekonać co naprawdę potrafi PJ na lampach?
Bo skoro gra lepiej od Trigona z wyższym napięciem wejściowym to trzeba mu ze Sheltera takie napięcie dostarczyć bo najwyraźniej PJ wywinduje dźwięk na wyższy poziom niz masz teraz z Trigonem.
Pewnie że mają,tylko dokładać do PJ trafa za dychę,to jednak chore :)
Z Trigona leci teraz taka barwa,że nie do wiary. Po prostu stopień dla MM jest w nim potraktowany w uproszczony sposób,MC to jazda bez trzymanki. Uwierz mi Maciek,bo trochę się już nasłuchaliśmy,to jest tak drastyczna różnica,że z PJ,przy tej wkładce już nic nie wyciągniesz i dobrze się stało,że była szansa na porównanie,bo gdybym teraz został już tylko z PJ,to bym się załamał. Po podpieciu i ustawieniu jak producent przewidział wydobyły się dźwięki i nic ponad to. Pokreciłem gałą,dałem db na maxa,popatrzyliśmy na siebie z Wojtkiem i dawaj po Trigona,pierwsza nuta i byłem w domu. Jestem bogatszy o kolejne doświadczenie i fajnie.

Michał

Cytat: elem w Luty 05, 2018, 17:56
Cytat: Michał w Luty 05, 2018, 17:48co będzie dalej

Dalej to już chyba nie w tym wątku  ;)  Gratuluję decyzji, fajnie że się wszystko spasowało.

Przybywaj,jest zajebiście!

MAC

Cytat: elem w Luty 05, 2018, 18:00
Ten PJ nie ma wzmocnienia na lampach. Lampy tylko dobarwiają wyjście, taki buforek.
Wiem. Chodziło mi tylko o fakt, że najwyraźniej PJ w ogóle gra lepiej z wyższymi napięciami.