Wkładka MC do 2 tysiecy pln

Zaczęty przez Michał, Styczeń 31, 2018, 12:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

#150
Cytat: Michał w Luty 05, 2018, 18:03Pewnie że mają,tylko dokładać do PJ trafa za dychę,to jednak chore
A kto mówi o trafach za dychę? Chodzi tylko o to żeby zobaczyć na czymkolwiek jak zagra Shelter z PJ z dźwigniętym napięciem. Fantastyczne trafa można kupić za 100 ojro i dac komuś do polutowania.

Żaden wzmacniacz operacyjny nie da Ci tyle muzyki co SUT. Kilka razy myślałem, że można obyc się bez traf ale ni uja, to zupełnie inne pokłady muzyki :)

Michał

No Ty ;) pytałeś czy w RCM mają,no mają,ale wiesz Oni tam grają w abstrakcyjnym hi endzie,wiec jakieś ,,taniutkie"Miyajima tyle kosztują  ;D
Maciek uwierz mi,z MCHO ten PJ gra świetnie,ale najwyraźniej pewnego progu nie przeskoczy,miałem okazje to skonfrontować i uwierz mi nie ma sensu bić piany :)

MAC

Cytat: Michał w Luty 05, 2018, 18:14No Ty
Pisałem o jakichkolwiek trafach.
Cytat: Michał w Luty 05, 2018, 18:14MCHO ten PJ
On nie wie z jakimi wkładkami gra  ;D Wie natomiast jaki poziom napięcia dostaje na wejściu i widać z wyższym sobie radzi dobrze a z niższym słabiej więc można mu to napięcie z wkładki MCLO (np trafami LL9226, które są znakomite i nie kosztują 10k) podnieść do akceptowalnej przez niego wartości.
Tu nie ma czary mary hajendowego. To prosta fizyka.

Ale nie namawiam bo tak czy siak to kolejne wydatki. Przyjdzie i na to czas. Ja Ci to mówię - wróżbita Maciej  ;D


Michał

Najważniejsze,że w końcu gram na swoim ;)
Wielkie dzięki dla gratefullde i elemka,za bezinteresowne i bezterminowe wsparcie swoimi drobiazgami. Trochę to Panowie trwało,ale się udało :np:
Dzięki!

christo

Cytat: Michał w Luty 05, 2018, 18:03Z Trigona leci teraz taka barwa,że nie do wiary. Po prostu stopień dla MM jest w nim potraktowany w uproszczony sposób,MC to jazda bez trzymanki.
Trigon nie ma oddzielnej sekcji dla MM i MC. Myślę, że to po prostu dobre pre jest i tyle. Ale żeby dodać ci smaku powiem, że u mnie trigon rozwinął skrzydła właśnie z trafami! :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

MAC

Bo każde pre rozwija skrzydła z trafami.

Michał

Cytat: christo w Luty 05, 2018, 20:11
Cytat: Michał w Luty 05, 2018, 18:03Z Trigona leci teraz taka barwa,że nie do wiary. Po prostu stopień dla MM jest w nim potraktowany w uproszczony sposób,MC to jazda bez trzymanki.
Trigon nie ma oddzielnej sekcji dla MM i MC. Myślę, że to po prostu dobre pre jest i tyle. Ale żeby dodać ci smaku powiem, że u mnie trigon rozwinął skrzydła właśnie z trafami! :)

O nie,nie,nie:) Teraz muszę tego spokojnie posłuchać,wiesz Krzysiek ile w Trigonie jest kombinacji,weekendu nie starczy :)

Cytat: masza w Luty 05, 2018, 20:14
Bo każde pre rozwija skrzydła z trafami.

Ktoś słuchał z Sensorem?

Michał

Teraz słucham na 100 Ohm,jak deklaruje producent,godzinkę jechałem na wyższym,czyli 120. Było fajnie,ale na 100 jest fajniej. Osiołkowi w żłoby dano ;D
A i jeszcze jedno,Lenco utwierdza mnie,że nie robią na nim wrażenia drogie wkładki. Co prawda nie za nosi się w najbliższym czasie,żebym sprawdzał w górę jego cierpliwość,ale granie z tym Shelterem traktuje zupełnie w oczywisty sposób.

MAC

Cytat: Michał w Luty 05, 2018, 20:17
Ktoś słuchał z Sensorem?
Jak miałem Sensory to nie wiedziałem o istnieniu traf  ;)

Michał

Cytat: masza w Luty 05, 2018, 20:20
Cytat: Michał w Luty 05, 2018, 20:17
Ktoś słuchał z Sensorem?
Jak miałem Sensory to nie wiedziałem o istnieniu traf  ;)
No ja podobnie. U Elema słuchałem Sensora II,to już jest rasowe granie,ciekawe czy trafa coś by tam poprawiły.

MAC

Cytat: Michał w Luty 05, 2018, 20:22Sensora II,to już jest rasowe granie
Bez lampy?  :o NFW  ;D ;D ;D

Michał


christo

Cytat: Michał w Luty 05, 2018, 20:19Teraz słucham na 100 Ohm,jak deklaruje producent,godzinkę jechałem na wyższym,czyli 120. Było fajnie,ale na 100 jest fajniej. Osiołkowi w żłoby dano ;D
Jaka tam jest impedancja wewnętrzna? 12 czy 20 ohmów? Tak czy siak daj jej ponad 200 no i niech się wygrzeje. Nowa wkładka pierwszego dnia zwykle gra dziwnie. Ta informacja o 100 ohmach to pewnie znaczy nie mniej niż 100 ohm.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

christo

No i oczywiscie gratuluję zakkupu! Nie znam w ogóle tych shelterów. Wproszę się kiedyś! :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Michał

Cytat: christo w Luty 05, 2018, 20:31
Cytat: Michał w Luty 05, 2018, 20:19Teraz słucham na 100 Ohm,jak deklaruje producent,godzinkę jechałem na wyższym,czyli 120. Było fajnie,ale na 100 jest fajniej. Osiołkowi w żłoby dano ;D
Jaka tam jest impedancja wewnętrzna? 12 czy 20 ohmów? Tak czy siak daj jej ponad 200 no i niech się wygrzeje. Nowa wkładka pierwszego dnia zwykle gra dziwnie. Ta informacja o 100 ohmach to pewnie znaczy nie mniej niż 100 ohm.
Ma 14

elem

Cytat: masza w Luty 05, 2018, 20:26Bez lampy?

Dioda jest, mała, zielona, wystarczy  :P  Masza, jesli nie chcesz miec krzemu w torze, to rzeczywiście tylko stopień MM na lampie i trafa. Innej drogi bez krzemu dla MCLO nie ma.

Tak mi coś świta, że Piterski słuchał dwójki z trafami i chyba zrezygnował z tej opcji.


Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Michał

Cytat: christo w Luty 05, 2018, 20:32
No i oczywiscie gratuluję zakkupu! Nie znam w ogóle tych shelterów. Wproszę się kiedyś! :)
Oczywiście zapraszam :)

MAC

Cytat: elem w Luty 05, 2018, 20:35tylko stopień MM na lampie i trafa
Wężykiem Jasiu, wężykiem  :)

elem

Ta jest, zlampizuje se szajsunga.  Które bańki najmniej żrą baterię?  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC


Michał

Na Soyce wróciłem do 200 Ohm i jest lepiej :o
Jednak regulacja w locie jest świetna. Szkoda że tak niepopularna.

wojtek41

Michał, gratulacje i miłego słuchania. Wysoko zawiesiłeś poprzeczkę  :)

vasa



Cytat: wojtek41 w Luty 05, 2018, 21:46Wysoko zawiesiłeś poprzeczkę  :)

Że VTA niby za duże?

[emoji3]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wojtek41