Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: Pboczek w Wrzesień 29, 2019, 11:54Gdyby Strauss i Ravel byli tak nagrani, dostali by innego blasku.
Płyta wygląda niezwykle smakowicie :)
Chyba sobie takiej poszukam.

Znalazłem stronę z nagraniami muzyki klasycznej: https://classicmanager.com/
Jacyś Koreańczycy gromadzą i udostępniają nagrania z wygasłymi prawami autorskimi i udostępniają je on-line.

Nie wiem czy są dostępne jakieś statystyki liczbowe i geograficzne ale mam wrażenie że muzyka klasyczna odbiła się od dna i zaczyna być dostrzegana przez słuchaczy. Nie wiem czy to cykliczna moda, poszukiwanie nowych wrażeń, snobizm czy może spora grupa młodych wykonawców, którzy wnieśli powiew świeżości* do tego nieco zapyziałego świata, ale wyraźnie widać ożywienie :)

* oraz wspomnianej we wcześniejszych postach - urody

https://www.youtube.com/watch?v=K2snTkaD64U
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Taką oto wiadomość przeczytałem przed chwilą: Breaking News: Plácido Domingo resigned from his position as general director of LA Opera today, saying in a statement that his ability to oversee the company had been undermined in the wake of numerous allegations of sexual harassment that have been publicly leveled against the superstar in recent weeks.

No i bądź tu mądry? :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Ludzie mający wpływy, władzę często ich nadużywają, jest coś takiego w człowieku. Jak tu było?

Co do braku "blasku" moich ww. płyt z klasyczną, myślę że są one bardziej zmęczone niż album Yes i to pewnie jest zasadniczym tego powodem. Ale niezależnie, realizacja Fragile bdb.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Trafiłem dziś na kompilację klasycznych duetów wokalnych. Nie tylko operowych. W wykonaniu div operowych z poprzedniego pokolenia. Z moją ulubioną (o ile nie muszę na nią patrzeć :'( ) Joan Sutherland na czele.
Płyta jest pod względem muzycznym rewelacyjna. Pod względem technicznym - nie boli.
Nie wiem kto dobierał nagrania na tą płytę ale zrobił naprawdę dobrą robotę.
Warto posłuchać. I jeżeli się nie spodoba to dać sobie spokój z operą i szukać w innych obszarach.

https://www.prestomusic.com/classical/products/7982125--flower-duet
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Kontynuując peregrynacje wśród młodych, urodziwych i utalentowanych wygrzebałem dziś w odmętach Tidala płytę wiolonczelistki Camille Thomas.
Płyta jest opisana w tidalu jako "MASTER" Cokolwiek miałoby to znaczyć to do jakości dźwięku zastrzeżeń mieć nie można.
Repertuar dobrano bardzo starannie ale i dość jednoznacznie - zamyślony Saint-Saens vs rozbawiony Offenbach. Chyba wolałbym mieć to na dwóch płytach bo zmiana nastroju jest zbyt gwałtowna.
Kiedyś nie przepadałem za wiolonczelą. Wydawała się nie dość błyskotliwa i wirtuozowska w stosunku do skrzypiec i nie dość charakterna i zadziorna w porównaniu z kontrabasem. Po latach dopiero dotarło do mnie że wiolonczela to najbardziej rzewny instrument. Taki w którym albo się zakochasz albo będzie Cię drażnił swoją ckliwością i nadmierną uczuciowością.
Co oczywiście nie musi być prawdą. Wystarczy posłuchać 2Cellos ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Moriarty

Znając już co nieco Twoje gusta muzyczne, obywatelu Vasa, zastanawiam się, dlaczego dotąd nie zainteresowałeś się jazzem? Oto dwie przykładowe płyty, które mogłyby przypaść Ci do gustu...  >:D
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

vasa

Cytat: Moriarty w Październik 10, 2019, 22:11obywatelu Vasa, zastanawiam się, dlaczego dotąd nie zainteresowałeś się jazzem? Oto dwie przykładowe płyty, które mogłyby przypaść Ci do gustu... 
Okres jazzowy to ja miałem w latach 1979-1995 :P
Jakieś 5% mojej płytoteki to właśnie jazz.
Ale za propozycje dziękuję i śpieszę odnaleźć :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Cytat: vasa w Październik 10, 2019, 22:28za propozycje dziękuję i śpieszę odnaleźć
Poszukałem, znalazłem i posłuchałem płyt zaproponowanych przez Moriartego.
Fajny jazzik :)
No i na koniec i tak wylądowałem we własnej bańce ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

#858
Dawno nie wstawiłem żadnej cieszącej oko i ucho nowości.
No i jest - Regula  [emoji4]
https://www.youtube.com/watch?v=YGEqDLF6KkE

[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Dziś piękne panie mają wolne.
Dzisiaj o brzydalach.
Taki jeden facet co książki pisze trochę mnie dzisiaj zjeżył bo napisał o tym że wybrał się na koncert 9 symfonii Schuberta do Złotej Sali Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego. Kurcze! Dlaczego on może a ja nie :(
A co gorsza nie jest jakimś tam snobem tylko ma pojęcie i pisze z sensem. Szlag. Nawet się ponatrząsać nie można  :-\
No cóż. Jak się nie ma co się lubi to się sięga po to co się ma. Np. po alkohol  :gn:
Chyba jedną z  lepszych nagrań 9 symfonii jest ta popełniona przez Berlińczyków pod Günterem Wandem. Swoją drogą co za zgodność nazwiska z przeznaczeniem )
Posłuchałem rzeczonej symfonii i tak mnie naszło że zarówno Polacy jak i Niemcy jeden z głównych śladów w sztuce pozostawili w muzyce. U nas to był Chopin, Lipiński czy Wieniawski. U Niemców - Bach, Beethoven, Schubert lub Wagner. Lecz jakże różna jest ta twórczość. Chyba jednak rację miała moja mama twierdząc że nikt kto się wychował na baśniach Andersena to normalny być nie może  :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Trzeba Tobie w końcu internet zabrać bo od czasu podpięcia do streamingu ....  ;) ;D

vasa

Cytat: dino w Październik 22, 2019, 12:01
Trzeba Tobie w końcu internet zabrać bo od czasu podpięcia do streamingu ....  ;) ;D
Czarne placki też są w robocie bo czasami chciałbym usłyszeć nie tylko muzykę ale i dźwięk [emoji6]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Cytat: vasa w Październik 22, 2019, 12:09Czarne placki też są w robocie bo czasami chciałbym usłyszeć nie tylko muzykę ale i dźwięk

Bardzo mi się podoba takie podsumowanie.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Kangie

Przyznam, że to może być tekstem dnia, a nawet i miesiąca ;)

Kangie

Przypomniał mi się tekst Piotra Guzka, który czekał na otwarcie Audiofila i powiedział do jednego z gości "To sięd opiero rozgrzewa (piec). A jak zacznie grać, to Ci jaja urwie!!!" :D

A drugi tekst, to że analog (gramofon) gra tak, jakby psa ze smyczy spuścić.

dino

Cytat: vasa w Październik 22, 2019, 12:09Czarne placki też są w robocie bo czasami chciałbym usłyszeć nie tylko muzykę ale i dźwięk
Ufff...odetchnąłem

Pboczek

Vasa, bardzo dobra ta Twoja muzyka :).
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Październik 31, 2019, 19:26
Vasa, bardzo dobra ta Twoja muzyka :).
Prawda że piękna płyta [emoji4]
Sugeruję jeszcze "Prayer" Sol Gabetta.
Chyba jest gdzieś wyżej.
P.S. Aleś bidulowi nagrobkiem przywalił [emoji43]
[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Muzyka poważna "ciężka"  ;D ;D ;D
BTW ostatnio w radio strasznie zjechali termin "muzyka poważna".
Klasyczna ma być  ;)

miniabyr

Maurice Durufle  współczesny  francuski kompozytor(1902-1986 )  Polecam Requiem na głos solowy, chór, organy i orkiestrę. Dla strachliwych że kompozytor współczesny i będą jakieś kwasy i same dysonanse  to ręczę , że nie zaboli was ta muzyka . Jest naprawdę piękna .  Co do samego wykonania to mam bardzo ciekawe "brytyjskie " granie ,ale wrzucę poglądowo coś ,co fajnie brzmi i jest dostępne na YT
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

Cytat: vasa w Październik 31, 2019, 20:16P.S. Aleś bidulowi nagrobkiem przywalił
Żeby czasem nie drgnął :).
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Alexander

Jaki dzień taka muzyka, czyli płyty na dzisiaj - Requiem Mozarta. Znane i wiadome, lecz wpadło mi w ręce ciekawe wykonanie i nagranie. 
MusicAeterna i The New Siberian Singers pod dowództwem Teodora Currentzis. Wydanie Alpha (468).
Po wysłuchaniu próbek przed zakupem pomyślałem, że znalazłem konkurencję dla - jak dotąd - najlepszego - jak dla mnie - wykonania (i nagrania!)czyli wydawnictwa szwedzkiego Propriusa gdzie pod dyrekcją Stefana Skold produkuje się Chór Św. Jakuba ze Sztokholmu. 
Nowosybirscy śpiewacy znakomicie wywiązali się z zadania, wykonanie dynamiczne, świetnie poukładane. Perfekcja wykonawcza.
Znakomicie oddana prostota utworu i jednocześnie jego głębia. Czyli co? Nowy faworyt? Nie. Jednak nie.
Szwedzi budzą moje emocje, Rosjanie raczej zaciekawienie.
Jakość nagrania zasługuje na pochwałę. Przestrzeń, dynamika, rozmieszczenie wykonawców - bardzo dobre. Płyty tłoczone w Czechach, dwa idealnie płaskie, ciężkie placki do odtwarzania z prędkością 45 obr/min. Trzasków niet, zgrzytów niet, szum nośnika znikomy.
No i żeby nie było, że sam miód jest jeden drobiazg - jeśli jesteście zainteresowani tym wykonaniem kupcie cd. No nie da się słuchać w ten sposób Requiem! Nie można 4x podnosić się z fotela i rozpraszać uwagi, tego trzeba słuchać "cięgiem". Chociaż... chyba mam rozwiązanie tego problemu: trzeba to zrzucić na szpulę, albo do pliku  :)   

sheykk

Alexander,
to nie jest dzień na requiem.
Dzisiaj święci mają bal.I to jaki bal!Najlepsze wino i jakie żarcie,ogrody, kwiaty,stoły ustrojone tak jak żaden stół.
Ja mam dzisiaj urodziny i przez te moje 57 lat zawsze była super impreza(znicze, świecące ,osłupiali sądzi itp.)
Dzisiaj to dzień wiary ,nadziei i miłości.
Zagraj dzisiaj coś co ma nadzieję.


Alexander


wiki

A dla mnie to i Alexander ma rację i sheykk ma rację....
To dla mnie taki dzień....
Ja zawsze puszczam 51....TSA.... Przy świecach....
Niestety dziś jestem na działce i zapomniałem wziąć płyty.... może z internetu zapodam...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka