Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

Dopiero dzisiaj odkryłem film "Znachor" z 1937 r. Wersję z 1982 r. oglądałem kilka razy. Wypadałoby jeszcze przeczytać książkę...


Old Man Kensey

Ostatnio popełniłem ostatnią część trylogii M. Night Shyamalana "Glass". No cóż, można było z powodzeniem poprzestać tylko na pierwszej części, i byłoby super. Takie mamy czasy, że każdy musi powiedzieć wszystko i do końca, nawet jeśli nie ma już nic do powiedzenia...
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

frywolny trucht

Ja zaś "Narodziny gwiazdy". Film dłuuuuuuuuuuugi, a im bliżej końca tym bardziej robi się płaczliwie, ale i staje się przewidywalne. Zaskakuje Lady Gaga. Ona startowała na ikonę popu pokroju Madonny. O ile można się spierać w tym temacie, to pani Gaga zjada aktorsko Madonnę na śniadanie. Przyznam, że mnie bardzo zaskoczyła. A film? Czy ja wiem? Taki o, można obejrzeć, zabić te ponad dwie godzinki jak się człek nudzi, można nie obejrzeć i też się nic nie straci.


p.s. Troszkę dziwnie się ogląda/ słucha piosenek, które stały się przebojami i stworzyły rzeczoną gwiazdę. A to takie kawałki sklecone na kolanie, do zapomnienia po pierwszym przesłuchaniu. Rozumiem, że nie można było użyć znanych już nam kawałków, bo film stałby się czyjąś autobiografią, ale... może trzeba było dać sobie trochę więcej czasu?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Też niedawno oglądałem Narodziny Gwiazdy i mi się podobał ten film.
Nie bardzo rozumiem zarzut, że piosenki sa takie se, bo przecież Shallow zdobyła wielką popularność.
Ja akurat byłem zaskoczony, że udało im się napisać takie generyczne country-rockowe hity, które wpadają w ucho i masz wrażenie, że to autentyczne piosenki, a nie coś napisane tylko na potrzeby filmu.
Gaga aktorsko świetnie się spisała, też byłem zaskoczony. Nie mniejszym zaskoczeniem był jednak Bradley Cooper, który nie dość że napisał te piosenki, to jeszcze je zaśpiewał i zagrał. Tam nie było żadnych nałożonych wokali.
Co ciekawe, te sceny z wielkich koncertów były kręcone na festiwalach muzycznych podczas występów Gagi. W przerwie między piosenkami wjeżdżał Bradley ze swoim zespołem i śpiewał.

frywolny trucht

#1029
Shallow niesie dodatkowy ładunek emocjonalny gdy się najpierw obejrzy film. Co innego, gdy- jak my Polacy- słuchaliśmy go tylko w radiu. I w ten sposób, pomimo, że był pompowany przez stacje- nie zrobił na mnie żadnego wrażenia. Moja matka nazywa tego rodzaju pop: "jakby komuś sierp z dupy ciągnął". Brrr.  Ale wiadomo, jak się coś powtórzy 1000 x to skutek musi odnieść.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Lyset

Taxidermia.
Surrealistyczna komedia-dramat-horror.
Produkcja Wegry,Austria,Francja.
Rok produkcji 2006.
Film dla ludzi z odmiennym poczuciem humoru
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

frywolny trucht

#1031
Nasza Planeta. Our Planet.Netflix. 2019.

"Ten ośmioodcinkowy serial twórców wielokrotnie nagradzanego programu "Planeta Ziemia" opowiada o wyjątkowych cudach natury. W nakręconej we współpracy ze Światowym Funduszem na rzecz Przyrody "Naszej planecie" możemy, dzięki najnowszej technice, po raz pierwszy podziwiać zapierające dech w piersiach ujęcia dziewiczych zakątków Ziemi i żyjących tam zwierząt. Zdjęcia do tego ambitnego projektu kręcono przez 4 lata w 50 krajach na wszystkich kontynentach, gdzie ponad 600 członków ekipy wspólnie nagrało materiał o długości ponad trzech i pół tysiąca dni zdjęciowych. Serial będzie poświęcony niezwykłej różnorodności siedlisk przyrodniczych na całym świecie, od odległego arktycznego pustkowia i tajemniczych głębi oceanów aż po rozległe krajobrazy Afryki i tętniące życiem dżungle Ameryki Południowej"


Wspominałem o tej produkcji w wątku o telewizorach. Tam ograniczyłem się do zachwytu nad ujęciami. Majstersztyk. Tutaj mogę podzielić się swoimi wrażeniami na temat filmu. Poza pięknymi obrazami od czasu do czasu narrator- David Attenborough- kończył opis sceny stwierdzeniami w stylu: Na świecie żyje już tylko 600 tygrysów syberyjskich, dziś- po czterech latach od nakręcenia tych zdjęć- wykarczowano 95% lasu, albo wręcz, to miejsce już nie istnieje. I teraz uwaga spojler, choć w tego rodzaju filmie to chyba niewielki grzech... Ale jak ktoś nie chce- kończy czytać w tym momencie i nie scrolluje niżej.












Pomimo tych przytaczanych potwornych cyfr, one jakby nie docierają do odbiorcy z całą mocą. No psuje się planeta Ziemia. Film kończy się optymistycznie, że w Czarnobylu przyroda odebrała co swoje. Pięknie rosną drzewa, jakieś sarny, lisy hasają. Może być pięknie, tylko trzeba dać szansę przyrodzie The End.
Po czym Netflix przerzuca nas z automatu na film o tym jak kręcono serię. Mega się to ogląda, podziwia trud i wytrwałość operatorów, aż tu nagle dochodzimy do sceny, która była zasygnalizowana w serii, ale pokazana krócej i nieco bardziej soft. Chodzi o to, że ocieplenie klimatu odebrało płaszczyzny lodowe morsom nad samym morzem. To było miejsce wypoczynku w ich wędrówce. Ponieważ powierzchnia się skurczyła, kolejne morsy szukające odpoczynku wpychają te co wcześniej wylądowały głębiej w ląd. A to jest wznoszący się klif. Wszystko jest w porządku do momentu gdy zwierz zgłodnieje. Mors nie kuma, że powinien wrócić drogą, którą tu wszedł Widzi morze, to sru do przodu i spada z kilkudziesięciu metrów na kamienistą plażę. Jeden za drugim. Setkami. Obraz tyra mózg, a ktoś kręci reakcję operatorów. Szok. Płacz. O [wulgaryzm] jak nas to wbiło w ziemię. Tak, teraz dotarło jakie z nas ludzi tępe dzidy  ::) Koniec filmu  :(
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Mam na DVD i oglądałem taka wersje tego filmu. Tam się mniej ceregiela z pokazaniem jak działalność ludzi zabija przyrodę. My ja zabijamy, każdy z osobna i wszyscy razem  :-[.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bartolo

Cytat: Piterski w Maj 13, 2019, 14:01Mam na DVD i oglądałem taka wersje tego filmu. Tam się mniej ceregiela z pokazaniem jak działalność ludzi zabija przyrodę. My ja zabijamy, każdy z osobna i wszyscy razem  .
Do obejrzenia...
https://www.youtube.com/watch?v=kxSHICCgFFA
Jest wyświetlany da Festiwalu DOCS Against Gravity...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Lyset

Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Piterski

Lyset tu na forum już się zdążyła przetoczyć polityczna zadyma o tematyce tego filmu :P
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Lyset

#1036
Piterski,nie widzialem,nie wiedzialem.
Nie mam ochoty srac po katach.
Uwazam ten film za swietny dokument dlatego o nim wspomnialem.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Therion

Obejrzałem dwa odcinki. Zajebisty, polecam.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

moon

ja czekam na ostatni, zeby ew. miec mozliwosc obejrzenia calosci czy choc jednego po drugim
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Moriarty

Cytat: frywolny trucht w Maj 13, 2019, 13:41od czasu do czasu narrator- David Attenborough- kończył opis sceny stwierdzeniami w stylu: Na świecie żyje już tylko 600 tygrysów syberyjskich, dziś- po czterech latach od nakręcenia tych zdjęć- wykarczowano 95% lasu, albo wręcz, to miejsce już nie istnieje.

Jesteśmy (ludzkość) jak złośliwy rak, który w błyskawicznym tempie zabija życie na Ziemi. Nie wiem, czy wiesz, ale David Attenborough jako pierwszy przestrzegał, że rodzi się nas za dużo i przeludnienie jest najgroźniejszym kataklizmem zagrażającym ekosystemowi naszej planety.

Całkowicie się z nim zgadzam. Więcej - gdyby ktoś dał mi magiczny przycisk, którym mógłbym (losowo) anihilować w jednej chwili 90 proc. ludzkiej populacji, nie wahałbym się długo. Jestem pewien, że Attenborough nie wahałby się nawet przez ułamek sekundy. Swoją drogą, oglądając dziś film "12 małp", kibicuję wiadomemu naukowcowi ;)
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

frywolny trucht

Cytat: Moriarty w Maj 16, 2019, 21:03Jesteśmy (ludzkość) jak złośliwy rak, który w błyskawicznym tempie zabija życie na Ziemi. Nie wiem, czy wiesz, ale David Attenborough jako pierwszy przestrzegał, że rodzi się nas za dużo i przeludnienie jest najgroźniejszym kataklizmem zagrażającym ekosystemowi naszej planety.


Pamiętam. Jestem całkiem stary.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Kilka lat temu był na NGeo film chyba "Ziemia z kosmosu".
Generalnie połączyli zdjęcia satelitarne z różnych satelitów i z dłuższych okresów.
Obalili mit "płuc świata" a Amazonii i pokazali co tak naprawdę produkuje tlen - plankton w oceanach.
Jak słucham o pływających wyspach plastiku to skóra cierpnie.

Piterski

Cytat: Moriarty w Maj 16, 2019, 21:03Więcej - gdyby ktoś dał mi magiczny przycisk, którym mógłbym (losowo) anihilować w jednej chwili 90 proc. ludzkiej populacji, nie wahałbym się długo.
Chyba nie oglądałeś Avengersów, mógłbyś anihilować w tym swoją rodzinę lub przyjaciół.
Lepszym, moim zdaniem, rozwiązaniem była by kontrola urodzin i uczciwa dystrybucja dóbr materialnych/wyrównanie poziomów życia. Jakoś w tych bogatszych krajach wskaźniki urodzeń są znacznie niższe.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Cytat: dino w Maj 16, 2019, 22:26Kilka lat temu był na NGeo film chyba "Ziemia z kosmosu".
Ten?


dino

#1045
Cytat: rudy-102 w Maj 17, 2019, 09:30Ten?
Tak polecam od 58 minuty.

frywolny trucht

Bodyguard. Serial na Netfflix. 6 odcinków. Zaczyna się jakby piorunująco i do końca nie puszcza. Emocjonujący, inteligentnie poprowadzony. Dla mnie bomba ;)
https://www.filmweb.pl/serial/Bodyguard-2018-801128



https://www.youtube.com/watch?v=tLfLU6-9lxY
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

krzysiek

Dobry dobry. Przy okazji, fragment na uczelni nagrywali na uczelni mojego syna, nawet przesyłał  mi informację jaką dostali, że to serial będzie kręcony i żeby nie przejmować się policją :D
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

frywolny trucht

Jakoś nikt nie pisze o finałowym sezonie Gry o Tron. Skończył się. Trza przysiąść fałdów i samemu ocenić :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

krzysiek

Mogło być lepiej.

Obejrzyjcie sobie Czarnobyl na HBO. Miniserial. Rewelacja. Chyba najlepsza rzecz, jaką w tym roku widziałem.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun