TELEFUNKEN OPUS STUDIO 2650

Zaczęty przez Mikut1982, Październik 05, 2022, 13:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Ok już mam dzięki.....długo mnie tu nie było. Dopiero teraz powoli ogarniam opusa....wnętrze mam złożone i wyczyszczone... obudowa też zrobiona. Pozostał tylko front..  jakoś nie miałem weny by się za to zabrać... 

Mikut1982

Wnętrze przed i po czyszczeniu.. 

Mikut1982

W między czasie sklepałem sobie komodę pod audio z desek o grubości 23mm,  lity dąb.  Jeszcze nie jest zrobiona na cacy ale wygląda to mniej więcej tak..  

kefas

Solidne wykonanie, zresztą jak zawsze.

Mikut1982

I udało mi się skończyć opusa..

Mikut1982

....

Mikut1982

...

Mikut1982

Radio stoi już na swoim miejscu... niedługo zabieram się za następne.. 

Mikut1982


wiki

Mikut1982, wątek ma tyle zdjęć, że tu na działce nawet ich nie chce zaczytać.... 😀

Ale to nic.... Będąc w domu pooglądam co tam znów pięknego odnowiłeś.... 😀😀😀👏👏👏
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Mikut1982

No pracy było sporo,  choć wizualnie skończone to pozostała elektronika.   Na to przyjdzie czas.. I tak mam mało czasu na słuchanie tego wszystkiego.   Wczoraj przyszła też obudowa identycznego opusa do renowacji od pewnego artysty- piosenkarza.  Także będzie mała robótka.   No i nie długo zabieram się za Nordmende 3004.   To radio przypasowało mi tak , że narazie opusa nawet nie uruchomiłem.   Świetnie brzmi.  I jemu właśnie będę chciał poświęcić jak najwiecej czasu. Wymiarami identyczne jak opus.   Z tym że im dłużej slucham , oczywiście jak jest czas.  To mam wrażenie że brzmi lepiej niż opus.   Ale reasumując, opus i nordmende zostają na stałe w mojej kolekcji.  

Mikut1982

A tu druga obudowa opusa do renowacji...fornir zostaje stary... trzeba zrobić małe wstawki forniru i wyszlifować rysy... a są spore..

wiki

Mikut1982, Mistrzu Renowacji Ty Nasz.... 😀😀😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Mikut1982

Obudowa jest wykonywana dla Michała Łanuszki. 

Mikut1982

I zrobione... mam nadzieję że się spodoba włascicielowi.  było ciężko wyszlifować rysy.  95% udało się zrobić.

Mikut1982

Wyszło bardzo fajnie..  drewno nabrało głębi,  widać każdy słój drewna...aż mieni się pod światło...

Yacek55

#291
Witam koledzy. Czy ktoś by się podjął serwisu TELEFUNKEN OPUS 2650?  Do zrobienia elektronika, obudowę zrobię we własnym zakresie.

Mikut1982

Znajomy zawoził do jednego gościa opusa ale sporo zapłacił bo 1500zl za naprawę.   Coś było z dekoderem stereo... I musiałem zawieść i odebrać sam...  a opus w ogóle nie działa?     Mi obudowa wyszła w miarę dobrze.   Było parę ubytków. Ale udało się to jakoś uratować..nie jest super ale jest orginał!!! 

Mikut1982

Właśnie się dowiedziałem że znajomy nie poleca już tego naprawiacza.   Radio gra gorzej i strzela....  było też niechlujnie skręcone... dlatego boję się napraw.. komu tu zaufać????

Mikut1982

Może Eugeniusz szczygieł , muzeum radia.. zna ktoś?

wiki

Ja nie znam.
I, myślę, w dzisiejszych czasach to trudno o takiego fachowca.
A jak znajdziesz to pewnie tani nie będzie.
Bo takie sprawy wymagają czasu, poświęconego.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Yacek55

znacie? czytaliście? Bardzo ciekawe podejście do naprawy Telefunken Opus 2650:

https://menuet-ukf.blogspot.com/2017/01/opus-2650-czyli-wilczy-do-tym-razem.html 

Mikut1982

Ja znam, kiedyś to już czytałem..  tak z naprawiaczami jest różnie... nie koniecznie drogi będzie dobry.     Dobry to był mój elektroniki i to bardzo....lecz stwierdził że naprawianie takich starych  sprzętów to zawracanie d....y.   a szkoda bo zrobił by mi każdy sprzet...temu gościowi co zrobiłem obudowę będzie w połowie lutego wysyłał opusa na serwis..  wtedy dam znać czy Eugeniusz Szczygieł będzie godny polecenia..