Beomaster 900 k

Zaczęty przez Mikut1982, Październik 06, 2018, 10:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Okazuje się, że mój egzemplarz przeznaczony był od początku na runek niemiecki i ma na twardo ustawione 220V.

frywolny trucht

Cytat: Mikut1982 w Październik 24, 2018, 17:31Co myslicie?

Że tu się nie ma w ogóle co pytać. Twoje wątki są wciągajace jak powieść szpiegowska ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Wszyscy domownicy są wrażeniem jakości dźwięku z tego pudełka. Żona widziała i wcale mnie nie op...liła, tylko wyraziła zaniepokojenie faktem, że w niedalekiej przyszłości mają przestać nadawać tradycyjny sygnał radiowy i będzie tylko cyfrowo (brrrr).

A i jeszcze jedna bardzo miła sytuacja się zdarzyła. Po kolacji poszedłem do sypialni i włączyłem sobie radio. Właśnie nadawali słuchowisko Marka Twaina "Die Abenteuer des Huckleberry Finn". Wszystkie moje dzieciaki przyszły, usiadły na podłodze i przez pół godziny w całkowitej ciszy słuchały radia. Pięknie.

Mikut1982


cdt

Cytat: rudy-102 w Październik 24, 2018, 20:40Żona widziała i wcale mnie nie op...liła
U mnie jak zobaczyła radiolę reakcja była taka sama . Mogę sprzedać gramofon czy CDP ale radiola ma zostać ;D

spalon

No to super cała rodzina przy radiu aż miał się robi czytając, to w dzisiejszych czasach jak święto

spalon

Właśnie Beomaster 900 to taki niesamowity klimat.

rudy-102

Taki brytyjsko-lampowy. :)

rudy-102

Mój nie ma tej pięknej naklejki z boku. Szkoda.

spalon

No właśnie dobrze to określiłeś

spalon

Mam na etacie w sypialni lampowe radio Saba Stereo z zestawem dedykowany głośników i tradycją już się stało wieczorne słuchanie a nawet zasypianie przy radiu.
I powiem szczerze że nie wyobrażałem sobie innego radia niż lampowe ale beomaster zrobił takie wrażenie że jeśli by się ten mój ulubiony zestaw z jakiego powodu skończył to on zajmie jego miejsce.
A jeśli chodzi o cyfryzację to mam również pomysł że radio posłuży jako wzmacniacz pod odtwarzacz cyfrowy

Mikut1982

Zobaczcie. Wlasnie rozkrecilem beomastera i znow niespodzianka. Ale inna.

Mikut1982

Tym razem dwa schematy

Mikut1982

Porównanie srodka. Także inne mimo że to dwa te same modele.

Mikut1982

W drugim brak tej mniejszej płytki u góry. Moze ten jest lepszy.

rudy-102

Jak Ty je wyjmujesz? Luzujesz śruby na tylnej płycie?

Mikut1982

Co dokladnie masz na mysli. O wyjecie.  Podspodem sa 4 srubki i to wszystko

Mikut1982

Dokladnie te. I wychodzi całe.

rudy-102

Cytat: Mikut1982 w Październik 27, 2018, 19:13
Co dokladnie masz na mysli. O wyjecie.  Podspodem sa 4 srubki i to wszystko
U mnie są tam dwie. Poprzedni właściciel wkleił od spodu filcowe krążki bo oryginalne nóżki stwardniały. Może coś zakleił.

rudy-102

Pisałeś wcześniej, że egzemplarzy od Spalona coś było nie tak z jednym głośnikiem. Czy możesz napisać co to było i czy było ot w jakiś sposób słychać?

Mikut1982

Pisalem już wczesniej.  On sam tez pisał. Poczytaj ok. Miał wszystko ok tylko jeden glosnik byl pojapany klejem na zawieszeniu.  I klej przylepil sie kosza glosnika i nie bylo tyle basu.  Nic powaznego a u ciebie jest  cos nie tak.?

rudy-102

Jak zrobię głośniej to lekko popiarduje, ale tylko przy niskich dźwiękach jak kontrabas itp. Może musi się jeszcze rozruszać.

Mikut1982

A tak samp miałem przy tych beovox ht 500. Też jak dałem głośnej głośnik popierdzał.  Grałem, grałem, grałem i już jest ok. Nic nie pierdzi. U ciebie bedzie to samo, moze dlugo nie uzywane. Bedzie ok.

Mikut1982

Musisz go rozruszac niech sobie gra radyjko i sluzy jak najdluzej.

Mikut1982

Chyba ze zawieszenie masz rozdarte.. Bo tam. Jest bardzo delikatne.. Sciagnij maskownice, sprawdz i daj znac.