Wieniawski 2016 - zapraszam do słuchania i dyskusji:)

Zaczęty przez tomasz_pianista, Październik 10, 2016, 12:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

#50
Ostatni dziś uczestnik. Japonia.Seiji Okamoto Bardzo fajnie brzmi mu ta sonata Beethoven'a !Dziś niestety nie słyszę tak dobrze brzmiacych utworów jak wczoraj ,pewnie granych ,ze świadomością frazy ,przy których nie myslałem o problemach jakie nastręcza utwór. Japonczyk gra pewnie ,choc mam wrażenie że szarżuje z dźwiekiem za bardzo.Szymanowski Źródło Aretuzy . Jest ciekawie ! Słucham sobie muzyki nie techniki! To dobra interpretacja tego utworu. Mam nadzieje że dalej bedzie jeszcze lepiej. Ysaye.Jest coś co przykuwa do tej interpretacji Japończyka . łał jest dobrze! Jest  fraza w tym gąszczu technicznych popisów!Jest muzyczna myśl którą Japończyk pokazuje ,a tego dziś nie słyszałem w  u innych wykonawców.Duże brawa! !!!!! A teraz Wieniawski . Juz się boję że polegnie! La staccato ...........jak nazwa wskazuje kaprys ten opiera się na technice staccato i skośnooki jakoś sobie radzi . Polonez na koniec.Bardzo ciekawie go frazuje,zupełnie inaczej niz inni .To zwraca na tą intrpretację uwagę. Jak dla mnie bardzo dobry występ .Brawa moje i widowni są zasłużone!!!!!. I mam nadzieję że zobacze Seiji w następnym etapie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Czyli nie jestem taki głuchy :) Dzis słuchałem wszystkich i Seiji zdecydowanie najbardziej mi się podobał.
Zwłaszcza w Szymanowskim i Ysaye. Polonez był jakis taki... za bardzo "inny" :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

No cieszę się że ktoś jeszcze słuchał oprócz mnie. Ja to po prostu lubię. Tomek nie jesteś głuchy ,bo jak grał Japończyk nie pozostawiało żadnych wątpliwości. Mnie zastanawia to ,że wywalają się na kaprysach .To jest konkurs im.Wieniawskiego i aż boli słuchać tyle błędów. Trzeba tylko pamiętać ,że to piekielnie trudne utwory ,napisane przez wirtuoza który równał się Paganiniemu!!.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Niestety ale Japończyka nie słuchałem, może nadrobię. Zwróciłem natomiast uwagę, wczoraj i dziś, że na sali sporo wolnych miejsc a online ok 500 osób.
Jak na taki konkurs to jest żenada. Same szkoły muzyczne powinny zapełnić salę do ostatniego miejsca i dać kilka tysięcy osób online.
Co się dzieje?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Ja o tym pisałem przedwczoraj . Konkurs ogląda ok.500 on line,a na sali było może 1/4 słuchaczy. Ok to preselekcja i następny etap bedzie już bardziej emocjonujący. Tak samo jest z chopinowskim ,ale oczywiście proporcje wolnych miejsc są inne niż   tu.Vasa gdyby to był konkurs Disco Polo im. Top One to ręczę ci ,że sala pękała by w szwach nawet w pre selekcji. Takie czasy  :(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Październik 12, 2016, 21:05Takie czasy
Tysiąc lat temu nauczyliśmy się posługiwać widelcem i wystarczy :(
Szkół muzycznych I i II stopnia jest w Polsce ok 320. Plus nas kilku i parę osób z zagranicy i już jest 500 online.
Maniacy powinni jakiś grant rządowy dostać za niesienie kaganka
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Obawiam się że rządzącym bardziej zależy aby naród był durny  i bezrefleksyjny -podobno łatwiej rządzić takim tworem. Cała Polska bawi się na sylwestra przy "Ona tańczy dla mnie " więc o czym my tu mówimy   :(  No chyba że będzie to kaganek kościelny ,wtedy kasa popłynie !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

Większość naszych faworytów przeszła dalej, łącznie 26 uczestników w drugim etapie. Większość z Azji, Polski i Rosji.
Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

Jest Celina i jest Seiji i kilku innych  wymiataczy. Cholernie trudny to konkurs!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Popaczyłem na programy drugiego etapu. Niby nie ma już palcołamaczy Wieniawskiego jak w pierwszym ale to wciąż takie pitu, pitu będzie. Dopiero w trzecim się zacznie ostra jazda :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

malg

Cytat: miniabyr w Październik 12, 2016, 21:05
Konkurs ogląda ok.500 on line,a na sali było może 1/4 słuchaczy. ...
Ale to przecież w telewizji tez jest na żywo - TVP Kultura, więc nie wiadomo czy tylko 500 + 1/4 sali,
pewnie trochę więcej. Godzina taka do oglądania nie za bardzo, bo pewnie dużo ludzi pracuje w tym czasie.
Powinni powtarzać w godzina poza produkcyjnymi !!!

ja wczoraj oglądałem w telewizji, dzis nie mogłem.


vasa

Każdy przeżywa swoją muzykę na swój sposób. Ale przeważnie jest śmiesznie :)
Jest też piękny zez
https://www.facebook.com/konkurswieniawskiegoTVP/videos/935851526520640/
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomasz_pianista

Jak wam drugi etap podchodzi?:)

Polki super, świetny Greko-rusek/

Fajnie, że program zupełnie różny od pierwszego etapu. I etap to był killer techniczny, teraz dużo więcej muzyki i wolności wykonawczej.

Posłuchajcie sobie Sonaty Ravela - http://www.wieniawski2016.tvp.pl/27321580/arsenis-selalmazidis-rosjagrecja-2-etap

Polecam!
Grupa ratowania poziomu.


tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

tomasz_pianista

Sesja poranna jakoś mnie nie porwała, chociaż nasza "zawodniczka" dała bardzo solidny występ, duża dojrzałość sceniczna, świetne opanowanie. To nie jest łatwe, z tremą zmagają się nawet najwięksi artyści.

Swoją drogą - świetny dobór dziennikarza prowadzącego, chodzi mi o Mariusza Gradowskiego, bardzo ciekawie realizuje program, prowokuje gości do dyskusji i stara się każdego uczestnika ocenić z różnych stron. Wszystko z dużą klasą i wielką inteligencją.



Grupa ratowania poziomu.

tomasz_pianista

Kolej na Ryosuke Suho. To jeden z moich faworytów z pierwszego etapu. Jestem bardzo ciekaw jak zagra sonatę Francka, to jeden z moich ulubionych utworów, dla pianisty - koszmar (zwłaszcza druga część).
Grupa ratowania poziomu.

vasa

#67
Wczoraj nie mogłem słuchać i dopiero dziś włączyłem podgląd.
Chwilę posłuchałem występu Richarda Lin reprezentującego USA i Tajwan. Jakoś specjalnie mnie nie porwał ale z drugiej strony gdybym miał Mu coś konkretnego wytknąć to bym nie potrafił.
Teraz gra Suho Ryosuke. Dziwnie mi się tego słucha :o z jednej strony mam często wrażenie że gra nieczysto a z drugiej niektóre kawałki Legendy Wieniawskiego łapią za serce i ucho ??? Nie wiem co o tym sądzić. Zobaczymy jak Mu sonata Cezara Francka pójdzie?
No i skończył sonatę. Chyba ładnie było.

A teraz koleżanka z Japonii  Toki Yuna gra F. Kreisler: Variations on a Theme of Corelli. I od razu mi się podoba :D
Fajnie gra. Podoba mi się. Oprócz świetnej techniki umie też zaśpiewać i zagrzmieć. Lubię taką grę. Ale też repertuar ma znacznie bardziej podchodzący niż poprzednik. Ja lubię jak jest ładnie :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Cytat: tomasz_pianista w Październik 14, 2016, 10:48
Trzymamy kciuki za Celinę Kotz!:)

Tak, bardzo ładna.
Namówiliście mnie i trochę pooglądałem i posłuchałem. Wczoraj nawet całą drugą część. Ale jestem na etapie, że jak ktoś gra przyjemną muzykę, to mi się podoba, a jak jakąś wyczynową- łeb mi pęka i trzeba sklejać taśmą. Wirtuozerii nie czuję :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Ciekawe jest, że podają model skrzypiec. Rok, producent. W domyśle- ile to może kosztować. Czasem obłędnie dużo. Gadżeciarze :) No i podwójne narodowości sporej ilości uczestników. Skąd to?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Kurcze w ogóle nie mogę słuchać konkursu -praca :( .Co do skrzypiec to większość jest wypożyczona muzykom z różnych fundacji, które mają zbiory najcenniejszych skrzypiec. Instrument nieużywany "umiera" . Na skrzypcach trzeba grać aby doskonale brzmiały.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

#71
Cytat: frywolny trucht w Październik 14, 2016, 14:37łeb mi pęka i trzeba sklejać taśmą.
Nie ma co się katować bo się zrazisz raz na zawsze.
Coś przyjemniejszego cza na talerzu położyć.


Robiłem sobie coś a w tle leci konkurs.
I nagle zdałem sobie sprawę że siedzę w drugim pokoju i słucham a robótki ręczne leżą :)
Gra Hsu Luke i to on sprawił że się zasłuchałem. Generalnie ten drugi etap jest lepszy. Niby truizm ale jednak. Może trema nieco mniejsza i pierwszy przesiew zrobił swoje.
Jak na moje ucho to oni już wszyscy grają jak z nut ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Tadam

Ogłoszono wyniki drugiego etapu konkursu Wieniawskiego. Celina przechodzi.
Proponuję wszystkim posłuchać pierwszego utworu z jej drugiego wystąpienia. Jest swing i fun :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Wczoraj oglądałem prawie całość. Oswajam się. Sporo dają komentarze mądrali, zwracają uwagę na co należy zwracać uwagę :) Zdarzyła się wymiana struny. Wyglądała jak wymiana opon w PIT- Stopie na F1  ;D

Trzynastu skrzypków – w tym czworo Polaków – zaprezentuje utwory Mozarta i Bacha, które wypełnią program trzeciego etapu Konkursu. Przed ogłoszeniem wyników Maxim Vengerov, przewodniczący jury, zwrócił się do przegranych: – Chcę powiedzieć ,,do widzenia" tym, którzy opuszczają nasze grono, i zapewnić, że Wieniawski o nich nie zapomni.

Lista uczestników trzeciego etapu (wg kolejności występów):

Hanna Asieieva (Ukraina)
Amelia Maszońska (Polska)
Richard Lin (Tajwan/USA)
Arsenis Selalmazidis (Grecja/Rosja)
Celina Kotz (Polska)
Ryosuke Suho (Japonia)
Veriko Tchumburidze (Gruzja/Turcja)
Luke Hsu (USA)
Robert Łaguniak (Polska)
Amalia Hall (Nowa Zelandia)
Bomsori Kim (Korea Płd.)
Maria Włoszczowska (Polska)
Seiji Okamoto (Japonia)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.