Wieniawski 2016 - zapraszam do słuchania i dyskusji:)

Zaczęty przez tomasz_pianista, Październik 10, 2016, 12:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomasz_pianista

Dzisiaj pierwszy dzień trzeciego etapu. Widać zmęczenie "materiału", wiele osób miało problem z intonacją i precyzją. Na koniec grała Celina i tu można powiedzieć, że finał ma w kieszeni, bardzo solidne granie.

Ogólnie ten konkurs to prawdziwy maraton, przecież w finale gra się dwa koncerty!
Grupa ratowania poziomu.

Jakub

Postanowiłem też posłuchać, choc o muzyce poważnej mam niewielkie pojęcie. Celina faktycznie wymiata. Bardzo mi się podobał ten utwór Wieniawskiego, który grała w drugim etapie.

Muszę zbadać temat.

miniabyr

Mogę oglądać tylko "powtórki" na You tube  :( Ale dobre i to !Właśnie oglądam występ Celiny Kotz  Gra pierwsze części dwóch koncertów . Pierwszego koncertu skrzypcowego i symfoni koncertującej  na skrzypce i altówkę . Jest naprzwdę dobrze. Sami zobaczcie
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Październik 18, 2016, 14:27Sami zobaczcie
Paczyliśmy.
W przypadku Celiny paczenie jest równie przyjemne jak słuchanie :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Rzeczywiście gra pięknie, z naturalnością, lekkością i jak gdyby bawiła się nutkami, układała je palcami na strunach, wrzucała pod smyczek. Bardzo fajnie. Ja nie mam czasu na razie na oglądanie ale czytam z zainteresowaniem, to co tutaj piszecie. Pisać dalej, no już ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tomasz_pianista

Trzeci etap - muzyka niby najprostsza, ale ukazuje każdy niuans. Najprostsze jest najtrudniejsze. Na Mozarcie  wiele osób poległo, mimo, że technicznie to dużo łatwiejsza sprawa niż te wiruozerie z pierwszego etapu.

Mozart ukazuje coś, co można określić jako dojrzałość i zrozumienie stylu oraz emocji zawartych w relatywnie prostej muzyce.

Teraz gra nasza Maria Włoszczowska (kuzynka rowerzystki, medalistki olimpijskiej, Mai Włoszczowskiej). Koncert OK, teraz duet z altówką.

Bardzo podoba mi się, że wielu uczestników gra swoje kadencje.

Moi faworyci do finału na ten moment - C. Kotz, R. Lin, Luke Hsu, V. Tchumburidze, no Maria Włoszczowska, bardzo muzykalna dziewczyna.
Grupa ratowania poziomu.

Jakub

Ten stream jest całkiem niezłej jakości. Słucham na kolumnach przez airplay i wstydu nie ma. Super się słucha.
Altowiolistka trochę kradnie show. :)

tomasz_pianista

Zaraz Seiji Okamoto, też mój faworyt do finału:)
Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

Cytat: tomasz_pianista w Październik 18, 2016, 20:17
Zaraz Seiji Okamoto, też mój faworyt do finału:)
Mój też ,mój też! Niestety dopiero jutro będę mógł na spokojnie zobaczyć dzisiejszych uczestników......A Mozart ? No cóż ,zawsze jak wkrada się w klasyków wiedeńskich nuta romantyzmu (nawet mała) robi się drętwo i mało autentycznie.Zbyt wielkie emocje w klasycyzmie wywraca te dzieła do góry nogami.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

Pełna zgoda, też nie lubie romantyzmu w klasycyzmie, chyba, że późny Beethoven, to trochę inna bajka.

Seiji Okamoto świetnie, w końcu Mozart z energią, precyzją i pięknymi emocjami. Altowiolistka już trochę szyła intonacyjnie, ale trudno się dziwić po takim maratonie:)

Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

Cytat: tomasz_pianista w Październik 18, 2016, 20:48że późny Beethoven, to trochę inna bajka.
Wczoraj własnie słuchałem sobie kwartetów Beethovena  i tego z fugą-) toż to muzyka współczesna jest ,awangarda ! Wcale się nie dziwię,że ta część budziła wtedy tyle kontrowersji.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


tomasz_pianista

Są wyniki, do finału przeszło czterech azjatów, Maria Włoszczowska i Veriko Tchumburize.

Niestety zabrakło miejsca dla Celiny Kotz, i sądząc po reakcjach była to kontrowersyjna decyzja. Jak dla mnie zasłużyła na finał.

No ale mamy naszą reprezentantke, więc mamy z czego się cieszyć:)

Mam nadzieje, że pomimo braku sukcesu, Celina odniesie sukces, musi wykorzystać najbliższy czas, póki jest rozpoznawalna. Wspaniała artystka w tak młodym wieku.
Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

#89
Chyba już mi się nie będzie chciało  :-\
Ale może? Jak się prześpię ???

Na fejsie wszyscy pytają o Celinę.
Zaraz dojdzie do buntów i zamieszek :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

Jako, że się nie znam, to się wypowiem. :)

Gra Celiny mi się bardzo podobała, bo było słychać i widać, że dziewczyna ma charakter.
Japończyk faworyt (ten co grał dzisiaj na koniec) jak dla mnie zupełnie nieprzekonująco. Grał jak maszyna. Niby wszystko idealnie, ale nie było w tym życia. Jakby generator dźwięku skrzypiec grał.

Maria Włoszczowska też fajnie, choć brzmienie jej skrzypiec było bardzo osobliwe. Nie wiem czy to kwestia instrumentu, czy sposobu gry, ale jak grała Bacha dzisiaj to miałem wrażenie, że jej te skrzypce nie stroją. Coś mnie gryzło w tym dźwięku. Niemniej, jej gra też miała charakter.

Ale to takie dywagacje laika :)

vasa

Cytat: Jakub w Październik 18, 2016, 23:05Ale to takie dywagacje laika
Tak się zastanawiam czym w przypadku sztuki jest profesjonalista i laik? Z jednej strony gupio by mi się było wypowiadać nt fizyki kwantowej bo bym się zbłaźnił robiąc pierwszy wdech. Z drugiej strony o produkcji butów też mam marne pojęcie ale to ja wiem czy buty w których chodzę są dobre czy nie. Mistrz szewstwa nie ma tu nic do powiedzenia.
Czy jeżeli jakiś wykonawca jest powszechnie lubiany, słuchany, wybierany to kto ma rację, gawiedź co płyty kupuje i na koncerty chodzi czy mistrzowie bezbłędnego naciskania strun i machania smykiem?
Bunt we mnie narasta
Potrzebna jest nagroda publiczności.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Z konkursu Wieniawskiego wynikły dwa pozytywy. Raz że Celina stała się rozpoznawalna a dwa, że dowiedziałem się że istnieje muzyka Fritza Kraislera, którego wcześniej nie znałem.
Dziś słuchanie :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomasz_pianista

Veriko wymiotła Wieniawskiego. Jako drugi koncert gra Szostakowicza, to może być jej repertuar.

Jest ogień:) Duża kandydatka do nagrody.
Grupa ratowania poziomu.

frywolny trucht

Cytat: vasa w Październik 19, 2016, 14:36dowiedziałem się że istnieje muzyka Fritza Kraislera, którego wcześniej nie znałem.

Też zwróciłem na to uwagę. Całkiem eksploatowany był jego repertuar. Gwiazdor taki, a ja pierwsze słyszę :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomasz_pianista

Dzisiaj grali Hsu i Bomsori Kim. Ta druga może wygrać cały konkurs, widać świetne przygotowanie, gra praktycznie bezbłędnie.

Niestety to nie do końca jest moje granie, ale zobaczymy co dalej.

Jutro ostatni uczestnicy i koniec, uff:)

Grupa ratowania poziomu.

Szerakles

Sądzę  że Bomsori Kim wygra ten Japończyk gra zbytnio automatycznie z resztą wydaje mi się że jego instrument często nie przebija się przez orkiestrę .
W graniu Bomsori Kim jest duża dynamika i to nie taka sztuczna typu - teraz będe grał szybko szybko jak najszybciej a potem zwolnię - Nie , przy jej graniu słychać że czuje muzykę .

A granie Japończyka mi się nie podoba :P
Ten konkurs jest specyficzny - w radiu słyszałem  że w niektórych latach  do finału przechodzili przypadkowi ludzie  którzy  musieli się nauczyć  się grać dane koncerty bo wcześniej tego nie potrafili . ;)

tomasz_pianista

Veriko I miejsce :)

Pięknie! Wygrał temperament i prawdziwa osobowość.

Szanowni eksperci nie mogą pogodzić się z porażką Bomsori Kim, która z pewnością grała doskonale.

Ktoś ładnie napisał "Veriko była najlepsza, a Bomsori grała najpiękniej".

Z pewnością wykonanie koncertu Szostakowicza w wykonaniu Gruzinki będzie dla mnie niezapomniane.

Grupa ratowania poziomu.

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Przynajmniej tutaj nie ma niespodzianek: "Nagroda specjalna ufundowana przez Telewizję Polską powędrowała w ręce Marii Włoszczowskiej! "

Jak nie zgadzałem się z TVP tak dalej się nie zgadzam :(
I przynajmniej nie mam wątpliwości typu; opinia laika vs znawcy. Ja laik - oni też :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.