Wyśledzone na portalach aukcyjnych itp.

Zaczęty przez GregWatson, Maj 29, 2014, 14:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie


GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Wytnij wszystko wraz z jego ostatnim wpisem, nie będzie po nim śladu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Fizycznie usunąć osobę może tylko admin.
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Cytat: GregWatson w Lipiec 15, 2020, 18:23
Fizycznie usunąć osobę może tylko admin.
To aż tak nas wkurzył? [emoji50]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

#3506
Znakomita wkładka o doskonałych parametrach. Mam taką i używam od wielu lat. Wkładka Micro Seiki - Micro M-7000/e  dedykowana była między innymi do gramofonu Micro Seiki MR-711 używanego w studiach radiowych i nagrań. Niezwykle rzadka.
Polecam nie tylko wkładkę ale i sprzedawcę.


https://m.olx.pl/oferta/micro-m7000e-CID99-IDFHEe4.html?reason=
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kapitan Bomba

Pod tym ramieniem zagra? Czy lepiej poczekać i uzbierać na na AT-OC9/III?

...Jak powiedział Sofronow.

GregWatson

Ja mam zamontowane na dłuższym ramieniu Micro MA-202L. Gra super. Posiadam 2 takie wkładki ale nie sprzedaję.
Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Therion

Zaraz się porzygam a juz napewno nie kupię, choćby i złote "byli" :

"Znawcą tematu nie trzeba przedstawiać tego modelu i tej firmy.

Cena dotyczy samych kolumn tak jak w oryginale - bez kolcy"

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Ratrak

https://allegrolokalnie.pl/oferta/pioneer-pl-50l-ii

"Gramofon po pełnym przeglądzie gotowy do pracy"

Zapewne to jakiś słabo widzący serwisant :-)


Ratrak

#3513
A nic, stał , długo, na jakiś japońskim śmietniku to i śrubka zaśniedziała :-)
Jak się dobrze przyjrzysz, to widać że pokrywa pożółkła od słońca, a mocowanie przeciwwagi opada
Standard

paul_67


Kangie

I tak Panowie jest ze sprzętem "z epoki". Nie łatwo wyrwać stan git-miód-malina.

paul_67

Prawda.Gdyby tylko stał przez kilkadziesiąt lat, to i tak piętno czasu w jakiś sposób by się odcisnęło.Swojego Daniela dostałem od namiętnego palacza papierochów.Jego prawdziwy kolor zobaczyłem dopiero po zmyciu żółtej powłoki.

Ratrak

Cytat: Kangie w Wrzesień 13, 2020, 09:28
I tak Panowie jest ze sprzętem "z epoki". Nie łatwo wyrwać stan git-miód-malina.

A to różnie z tym jest
Te japońskie gramofony sprzedawane w Polsce na A... to one kupowane są, najczęściej, od japońskich handlarzy szrotem z śmietnika. Najlepiej jak to jest egzemplarzy w marnym stanie.
Tylko wtedy, jako tako, można uzyskać w miarę przystępną cenę końcową i jakiś zysk
Tylko, że jeszcze trzeba ten szrot doprowadzić do jako takiego stanu wizualnego i jako takiego stanu technicznego, czytaj aby działał, a jak, to niech się kupujący martwi.
Tutaj sprzedający olał sprawę, bo i tak się sprzeda :-)             
 
   

paul_67



W Japonii mają inne napięcie.Raczej od handlarzy japońskim szrotem.

Kangie

Cytat: paul_67 w Wrzesień 13, 2020, 09:33Swojego Daniela dostałem od namiętnego palacza papierochów.
Ja "mam" (nie u siebie) Daniela mojego ojczulka. Leżał 20 lat w pawlaczu. Zagrał od strzała, ale na paskach - recepturkach ze sklepu warzywnego, bo paski nie trzymały naciągu po tak długiej przerwie. Doprowadziłem go (z pomocą magika z Bydgoszczy) do stanu świetności i od 6 lat gra u ojczulka w systemie z AT-110E na pokładzie (wkładka z dwoma igłami odkupiona od YULa).

Gramofon odkupił mój tata od kolegi. Stan prawie idealny. Kupić wtedy nówkę sztukę trzeba było mieć "dojścia". Były to lata 1981/1982.

paul_67

Ja swojego sam doprowadziłem do  stanu idealnego, ale wtedy jeszcze młody byłem.Nie wiem czy teraz by mi się chciało :)

Kangie

Automatyka powrotu ramienia się zjebała. Rozkręciłem, ale nie umiałem naprawić. Masakra jednym słowem.

paul_67

Mój leżał chyba z miesiąc rozebrany na części pierwsze i jakoś go złożyłem wymieniając wszystkie kondensatory,paski,regulując i smarując.Trudny jest dziad do serwisowania, ale nie poddałem się.Zagrał od razu.

Ratrak

#3523
Zawsze, w tak wiekowym sprzęcie coś jest niesprawne. Zawsze.
Pytanie, zawsze jest takie samo. Ile to będzie kosztowało.
Czy uda się to naprawić samemu, czy też trzeba będzie oddać do naprawy komuś innemu.
Wszystko co najlepsze kupiłem, to zawsze był zakup od Niemca z domu i najczęściej trzeba było zrobić sobie wycieczkę .
Zawsze też, było to w jakiś sposób niesprawne, ale najczęściej można to był małym nakładem środków własnych naprawić.

paul_67

Cytat: Kangie w Wrzesień 13, 2020, 09:49Gramofon odkupił mój tata od kolegi. Stan prawie idealny. Kupić wtedy nówkę sztukę trzeba było mieć "dojścia". Były to lata 1981/1982.
Pamiętam jak było.Mój jest rocznik 1980.