Gramofon do 15 tysięcy.

Zaczęty przez frywolny trucht, Październik 07, 2019, 20:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

Cytat: zwierzak w Październik 08, 2019, 12:52Owszem są. Ale czy coś z tego wynika?
Być może chodzi o wpływ postępu technicznego. Dzisiejsze gramofony powinny być lepsze od tych 40-letnich.

Kangie

Cytat: frywolny trucht w Październik 08, 2019, 11:37mamy lewitujące talerze ( Mag-Lev), regulacje w locie azymutiu,
Mag LEV to chyba jedyna zmiana technologiczna. Niestety nie dane mi było posłuchać jak to gra.

Regulacje w locie azymut? W starych ramonach tego nie kojarzę. Natomiast w starych ramionach bywa regulacja siły nacisku w locie oraz VTA w locie. Azymut też by się czasami przydał.

tomasz_pianista

Cytat: frywolny trucht w Październik 08, 2019, 11:37Natomiast jak się zagłębić to obecnie gramofony jednak są trochę inne. Mamy inne materiały jak karbon, sorbotan, mamy lewitujące talerze ( Mag-Lev), regulacje w locie azymutiu, tendencje do składania 12 calowych i dłuższych ramion...

Karbonowe ramię było już w latach 70' w Sony ze średniej półki:P A Mag-Lev to tylko zabawka na pokaz, wystarczy zobaczyć jak kołysze. Natomiast nie chce się wymądrzać, chcesz nowy to bierz nowy.

Wydaje mi się, że za bardzo przejmujesz się obrotami, ważna jest stabilność, a nie to, czy będziesz miał 33,3 czy 33,4. Nie usłyszysz tego, chyba że masz słuch absolutny. Najlepiej kup stroboskop to będziesz wiedział czy masa telefonu coś zmienia przy pomiarze.

W przypadku idlerów - dołożenie drugiego talerza o masie 4 kg nie zmienia prędkości obrotowej:)

Nie myślałeś o tym PJ z ebay? Tylko nie wiem, czy oni tam gwarancję dają.
Grupa ratowania poziomu.

Kangie

Gwarancja by się przydałą. w 9' EVO Evolution rozregulowywała mi się przeciwwaga podczas 4-6h odsłuchów. Voice z Cieszyna nie był w stanie pomóc. Poradziłem sobie stosując kawałek taśmy teflonowej do rur, którza wypełniłą szczelinę i ustabilizowała elementy przeciwwagi. Niesmak niestety pozostał.

zwierzak

Cytat: tomasz_pianista w Październik 08, 2019, 13:02Karbonowe ramię było już w latach 70' w Sony ze średniej półki:P A Mag-Lev to tylko zabawka na pokaz, wystarczy zobaczyć jak kołysze. Natomiast nie chce się wymądrzać, chcesz nowy to bierz nowy.

Wydaje mi się, że za bardzo przejmujesz się obrotami, ważna jest stabilność, a nie to, czy będziesz miał 33,3 czy 33,4. Nie usłyszysz tego, chyba że masz słuch absolutny. Najlepiej kup stroboskop to będziesz wiedział czy masa telefonu coś zmienia przy pomiarze.

Święte słowa. W zasadzie poza wyglądem to w tych nowoczsnych konstrukcjach nie ma niczego nowego. A przynajmniej niczego, co spowodowałoby jakiś kosmiczny przyrost jakości. Nie wiem tylko czy za powiedzmy 30- 40 lat te nowe cudeńka będą się zachowywać tak jak np.: "cytowany" tu wcześniej Kenwood :)


gratefullde

Arek, w zasadzie masz kilka alternatyw. Ale jak wiesz, musisz sam do pewnych decyzji dojrzeć. Mariusz dał Ci fajną propozycję. Oracle to firma z tradycjami. Dość wysmakowany produkt. Nie szedł bym w PJ. Jakoś nie mam zaufania. Transrotor jest taką bazą co do której nie ma się co czepiać. Można najwyżej kombinować wyżej. Finansowo. Bo progresowo to może być różnie. Coś od Kuzmy? I dobrać dobre ramię... Opcji bez liku.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Kangie

Cytat: gratefullde w Październik 08, 2019, 13:27Arek, w zasadzie masz kilka alternatyw.
Alternatywa może być z definicji - JEDNA ;)

Kangie

Cytat: gratefullde w Październik 08, 2019, 13:27Mariusz dał Ci fajną propozycję. Oracle to firma z tradycjami. Dość wysmakowany produkt.
Fajna, ale tylko to małopodatnych wkładek. A w całej maści wkłaek MC LO takich małopodatnych jest mało. Chyba że wymienić ramię na inne.

Kangie

Cytat: gratefullde w Październik 08, 2019, 13:27Nie szedł bym w PJ. Jakoś nie mam zaufania.
Też bym nie szedł. Brak prestiżu. Mogą być niespodzianki.

Kangie

Cytat: gratefullde w Październik 08, 2019, 13:27Coś od Kuzmy?
Brałbym. Ale znowu - jaka wkładka i jakie ramię i czy da się to zamontować do napędu?

Capricorn44

A ja właśnie kupiłem Pro-Jecta X-tension 10EVO tydzień temu z wkładką Ortofon Cadenza Black w koplecie i jestem bardzo zadowolony.
Zmieścisz się przy dobrych rabatach w budżecie, a sama wkładka jest warta ok.9000 i gra super.
Budowa gramofonu bardzo solidna i stabilna, nic mi więcej nie potrzeba, a za te pieniądze też nic lepszego bym nie kupił.


gratefullde

Cytat: Kangie w Październik 08, 2019, 13:32Alternatywa może być z definicji - JEDNA

Ale mogą być Alternatywy 4 ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: Kangie w Październik 08, 2019, 13:33Fajna, ale tylko to małopodatnych wkładek. A w całej maści wkłaek MC LO takich małopodatnych jest mało. Chyba że wymienić ramię na inne

No właśnie nie wiemy czy Frywolny bedzie kombinował z wkładkami.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: Kangie w Październik 08, 2019, 13:32Alternatywa może być z definicji - JEDNA

Taki cytat z komentarza SJP, przychylam się ;)

"Nie wiem, kto właściwie wymyślił takie założenie (bezmyślnie powtarzane przez bezmózgich autorów słowników), że alternatywa musi dotyczyć tylko dwóch możliwości, ale jest ono ewidentnie błędne. Zarówno w logice i matematyce, jak i w życiu, często zdarzają się sytuacje, gdy alternatywa oznacza wybór między trzema lub więcej możliwościami. Zdanie w rodzaju "pójdę odwiedzić Marysię, Gosię lub Madzię" jest niczym innym jak alternatywą między trzema możliwościami. Z uwagi na użyty spójnik "lub" stwierdzenie to wyraża tylko to, że mówiący na pewno odwiedzi przynajmniej jedną z wymienionych pań (i nie wyklucza, że odwiedzi dwie z nich albo nawet wszystkie trzy)."
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

A Pioneer PL 70 MK2 rozwalcuje nie jeden gramofon 5x droższy . Ale bawcie się w PJ nowe gramofony też muszą znajdować klientów
https://audiokarma.org/forums/index.php?threads/i-just-got-a-pioneer-pl-70l-ii.776598/

gratefullde

Mój Sony ma się dobrze i nawet się nie zastanawiam nad zmianą. On po prostu robi co ma robić.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr


Jak widać są rozwiązania . Darek (Kawosz) słusznie sugeruje Vintage . Obecnie te  gramofony  epoki z wysokiej półki są w przyzwoitych pieniądzach . Sam mam oprócz Zontka Pioneera Pl70 .
Arek zerknij na firmę Acoustic Solid. To firma której gramofon miałem przed Zontkiem . A miałem model Black . Naprawdę zacny . https://www.acoustic-solid.com/en/turntables/classic-line.html
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

Cytat: gratefullde w Październik 08, 2019, 13:43Cytat: Kangie w Dzisiaj o 13:32

    Alternatywa może być z definicji - JEDNA


Ale mogą być Alternatywy 4 ;)

No i może też być alternatywa wykluczająca nazywana rozłączną lub ekskluzją, i wtedy jest tylko jedno rozwiązanie.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

cdt

#44
Słuchałem u Maćka jego Nottinghama jest naprawdę fajny . Transrotor zawsze bedzie w cenie bo to firma z długą tradycją . U Mirka24 miałem okazję słuchać jego SME i zrobił na mnie duże wrażenie .

vasa

Cytat: Kangie w Październik 08, 2019, 13:33
Cytat: gratefullde w Październik 08, 2019, 13:27Mariusz dał Ci fajną propozycję. Oracle to firma z tradycjami. Dość wysmakowany produkt.
Fajna, ale tylko to małopodatnych wkładek. A w całej maści wkłaek MC LO takich małopodatnych jest mało. Chyba że wymienić ramię na inne.
Nie do małopodatnych tylko do podatnych bo ramię z dociążeniem na łbie ma 8g. Ale ramię się dobiera a system mocowania pozwala na dużą elastyczność.
Z Oracle to jest taka sprawa że oni weszli na rynek w momencie kiedy zaczął się boom na CD. Tak pod prąd bo syfra jest bee. :)
Zaproponowali coś co jest hybrydą massloadera z zawieszeniem elastycznym bo masa zawieszona jest tu znacznie większa niż np w Linnie.
Łożysko ma parametry deklarowane na rewelacyjnym poziomie. Wówczas chyba tylko dobre DD miały podobne parametry.
Ponieważ Dino chce mnie zagonić do zgrywania płyt na KORGU to będzie można niedługo pomierzyć poziom szumu z mojego egzemplarza i porównać np z szumem tła Mocro Seiki Dino. A być może i z innymi jak Kawosz będzie miał swojego KORGA.

Natomiast WAF tego grata jest mocno umiarkowany w stosunku do np. Transrotora Zet. :'(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GP412

CytatByć może chodzi o wpływ postępu technicznego. Dzisiejsze gramofony powinny być lepsze od tych 40-letnich
Właśnie powinny ale czy są ?? mam wątpliwości i to duże..wystarczy porównać napęd DUALA 701 (liczba cewek) a silnik DD BRINKMANN-a..EDS-1000 jest bardziej "płynny" mniej "szarpie".A parametry..no cóż czy taki PRO-JECT podaje według jakich norm mierzy i w jakich warunkach ? (pytam retorycznie bo nie śledzę tego).
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

GP412

Tym napędom na "gumce" to bym się przyjrzał jaki dokładnie jest tam zastosowany silnik.Jak dobrej jakości MAXON (taki porządny nowy to koszt ok. 200 EUR to okej) i jaka jest zastosowana stabilizacja.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

GP412

Wśród nowych wypustów nowy bardzo porządny silnik jest zastosowany w TECHNICS-ie..cóż bardzo podobny koncepcyjnie do EDS-1000..
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

vasa

Cytat: GP412 w Październik 08, 2019, 14:59Tym napędom na "gumce" to bym się przyjrzał jaki dokładnie jest tam zastosowany silnik.
Apropos silnika to już pewnie opowiadałem że jak uznałem że mój silnik padł i napisałem z prośbą o poradę to w odpowiedzi przeczytałem: "Our engines never die.  Check connections." I mieli rację. Mam wrażenie że Oracle stosuje znacznie mocniejsze silniki niż producenci innych paskowców. Okresowe kontrole za pomocą tarczy strobo nie wskazują na jakiekolwiek odchyłki.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.