Witajcie w "małpiarni" czyli znów strugamy "wariata". Klon EAR834.

Zaczęty przez McGyver, Czerwiec 18, 2018, 13:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver

Cytat: Piterski w Lipiec 13, 2018, 08:40Ale ja generalnie jakoś nie widziałem by w sprzętach, których bebechy widziałem, rezystory były dociśnięte do płytki.
Wręcz przeciwnie, w znakomitej większości sprzętów rezystory o mocy do ćwierć, a nawet pół wata bez żenady leżą wprost na PCB. Przykładowa fota z Grundiga Fine Arts CD3:


kowacz

C7      2szt   0.1- 0.15U   najlepszy jaki budżet wytrzyma
   
C17      2szt   0.47uF   najlepszy jaki budżet wytrzyma

JAKIEŚ SUGESTIE  ???
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

kowacz

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

amati74

Cytat: kowacz w Sierpień 02, 2018, 17:14
Najważniejsze zakładany budżet  1000 - 1500
Za sztukę?[emoji16]

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

kowacz

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

amati74

Cytat: kowacz w Sierpień 02, 2018, 17:51
no  ;)
Zazdro takiego budżetu na sztukę, ale nic to nie ma co zazdrościć, jak już kupisz niech ci dobrze gra.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


kowacz

żart  :)
Szukam opinii jakie zastosować kondy do mojego klona
a budżet jest 1500 za 4 szt.
 
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

amati74

Cytat: kowacz w Sierpień 02, 2018, 18:34
żart  :)
Szukam opinii jakie zastosować kondy do mojego klona
a budżet jest 1500 za 4 szt.

[emoji3] to bardziej swojsko brzmi

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Bedford

Cytat: McGyver w Lipiec 13, 2018, 09:17...

McGyver - wspominałeś kiedyś , że użytkujesz[użytkowałeś] już jednego klona EARa wykonanego na płytkach i elementach podanych w tym wątku.
Miałbym wobec tego trzy pytania , jeśli można.
1. Jakie prądy anodowe zmierzyłeś na poszczególnych lampach?
2. Czy łączyłeś razem masy zasilacza anodowego i żarzenia i w którym miejscu?
3. Czy łączyłeś masy sygnałowe[obu kanałów - wejścia i wyjścia] w jednym punkcie na obudowie [np. w pobliżu gniazd RCA] , i czy łączyłeś też
    tam masę[masy] zasilania? 

rudy-102

Cytat: kowacz w Sierpień 02, 2018, 14:28C7     
C17     

JAKIEŚ SUGESTIE

Ja będę wkładał Audyn True Copper.
Tak sobie na razie wymyśliłem, ale na razie nie składam bo mam dziurę w budżecie i dopóki jej nie załatam to ten projekt musi poczekać.

kowacz

które wybrać:
Audio Note Copper Foil Capacitors
Duelund Alexander
Jantzen Silver Z-Caps
???
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

kowacz

Dzisiaj podłączyłem zasilanie
Działa  :)
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

kowacz

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

malg


kowacz

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

malg

@McGyver:

a w tym zasilaczu, to którą wersje R7,R8,R9 zastosować , pytam w kontekście dyskusji w wątku o klonie w Kondo:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2000.msg198616#msg198616

Sprawdzisz ? ::)

i jakie napięcie ma być na  żarzeniu ?

malg

Cytat: kowacz w Sierpień 20, 2018, 18:35
na wyjściu 257V i 8,86V

czy dobrze widzę R10 powinna być zwora.
może jest u ciebie od spodu

McGyver

Cytat: malg w Sierpień 20, 2018, 21:13
@McGyver:

a w tym zasilaczu, to którą wersje R7,R8,R9 zastosować , pytam w kontekście dyskusji w wątku o klonie w Kondo:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2000.msg198616#msg198616

Sprawdzisz ? ::)

i jakie napięcie ma być na  żarzeniu ?
Zasilacz ma być taki sam jak dla Kondo.
Napięcie dla hajcungu z wartościami rezystorów podanych przeze mnie wyniesie 12,38V, ale tylko pod warunkiem zachowania wystarczającego napięcia przemiennego podanego z trafola, zastosowania diod schottky o odpowiednio niskim napięciu przewodzenia, oraz zastosowania odpowiedniego stabilizatora LDO, a nie żadnego tam LM350.

malg

Cytat: McGyver w Sierpień 20, 2018, 21:18
Zasilacz ma być taki sam jak dla Kondo.
Napięcie dla hajcungu z wartościami rezystorów podanych przeze mnie wyniesie 12,38V,
ok, rozumiem, znaczy Kowacz ma zle bo 8,87V



Cytat: McGyver w Sierpień 20, 2018, 21:18
ale tylko pod warunkiem zachowania wystarczającego napięcia przemiennego podanego z trafola, zastosowania diod schottky o odpowiednio niskim napięciu przewodzenia, oraz zastosowania odpowiedniego stabilizatora LDO, a nie żadnego tam LM350.

??? może indolentnie pytam
a coś wiecej na ten temat ?
bo nie przypominam sobie takich sformułowań

McGyver

Bedford się upierał że zamiast wybranych przeze mnie LM1085 (4,6) można wsadzić LM350. Tłumczyłem mu że moje sugestie są nieprzypadkowe i dobrze przemyślane, i nie ma się co żydzić bo LD1084 (100% zamiennik za LM1084) na allegro jest droższy od LM350 o bodajże złoty trzydzieści osiem, ale niewiele pomogło. Dopiero gdy zamieściłem obliczenia dał się przekonać. Dyskusja o tym jest w wątku o M7 bodajże z końca lipca.

malg

ok,
myślałem ze to jakieś nowe przemyślenia albo ze coś przeoczyłem
a to chodzi o ten 1086 ADJ

malg

Cytat: McGyver w Sierpień 20, 2018, 21:18
zastosowania diod schottky o odpowiednio niskim napięciu przewodzenia,
a o tym cos skrobniesz
czy to chodzi o te mostkowe diody na żarzeniu:  1N5818 ?

kowacz

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

malg


kowacz

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO