Menu główne

Malinowe granie

Zaczęty przez christo, Październik 18, 2016, 08:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

christo

Jestem całkowicie zielony jeśli chodzi i odtwarzacze plików, strumieniowe itd... Ponieważ ostatnio jestem przeziębiony (a przeziębiony facet - wiadomo) zachciało mi się czegoś, co będzie grać bez konieczności wstawania z kanapy. Swego czasu czytałem trochę o odtwarzaczch zbudowanych na Raspberry Pi. Na AS jest całkiem obszerny wątek na ten temat ale nie lubię tam zaglądać. Może ktoś z was ma jakieś doświadczenia w tej dziedzinie? Chodzi mi w szczególności o dobór DAC'a. Jest tego sporo: są na różnych kościach (PCM5102, PCM5122, ES9023 i inne). Docelowo chciałbym dorobić do tego porządne zasilanie i może (choć niekoniecznie) wyświetlacz. Sterowanie: tablet, smartfon. Dlaczego Malinka? Bo mała i tania. Jakieś pomysły..?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Wireless

christo:

porczytaj wątek:

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=909.0

Tam jest o RPI.

W międzyczasie Linn wypuścił swój firmware na Malinkę - w efekcie z Malinki zrobił się 100% kompatybilny (funkcjonalnie) DS. Włącznie z Radiem etc.

Pozdrawiam, Wireless

christo

Dzięki. Poczytałem trochę - głównie opisane jest połączenie  z Digi+. Mnie natomiast interesuje zbudowanie kompletnego playera (nie mam zewnętrznego DAC'a) z wyjściem analogowym RCA i zastanawiam się co wybrać. Najpopularniejszy jest hifiberry dac+ i hifiberry dac+ pro No ale są też inne (Allo, iqaudio, Sabre...). Koszty podobne.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Wireless

Cytat: christo w Październik 18, 2016, 13:00
Dzięki. Poczytałem trochę - głównie opisane jest połączenie  z Digi+. Mnie natomiast interesuje zbudowanie kompletnego playera (nie mam zewnętrznego DAC'a) z wyjściem analogowym RCA i zastanawiam się co wybrać. Najpopularniejszy jest hifiberry dac+ i hifiberry dac+ pro No ale są też inne (Allo, iqaudio, Sabre...). Koszty podobne.

Ja osobiście używam tego z - właśnie - hifiberry dac+. Jest OK, tak, powiedzmy, na miarę Pianocrafta, do którego mam to podłączone. Działa bezproblemowo, jeśli chodzi o jakość dźwięku, to, rzecz jasna, nijak się to ma do np. linnowskiego Majika, ale też od tego grajka wymagam jedynie jakości odpowiadającej Pianocraftowi. Dla tego poziomu - jest OK :)
Pozdrawiam, Wireless

christo

Cytat: Wireless w Październik 18, 2016, 13:20Ja osobiście używam tego z - właśnie - hifiberry dac+.
A jak z zasilaniem? Masz do tego podpięty zasilacz liniowy czy zwyczajnie - z usb RPI? W tej chwili biorę pod uwagę albo hifiberry dac+ pro albo I-sabre tyle że ten drugi jest sporo droższy. Chyba więc zdecyduje się na dac+ pro.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

wieniu26

#5
Z tego co widziałem to sporo ludzi używa RPi2/3 i hifiberry z powodzeniem choćby ze względu na niskie koszta.
Systemów jest kilka do wyboru: Moode Audio, Rune Audio, Volumio, które wgrywa się na kartę SD i tyle.

Jeżeli chodzi o wyświetlacz to chyba najlepiej sprawdza się ten dedykowany 7''. Bardzo fajnie to wygląda z Rune i do tego nic nie trzeba dogrywać, modyfikować czy ustawiać, wszystko działa od "kopa". Powstała też wersja Volumio pod dedykowany wyświetlacz, trzeba tylko dograć pliki (w ustawieniach). Z Moode trzeba trochę się nagimnastykować, aby działał wyświetlacz. Jest to możliwe i działa jak należy. Moode to obecnie chyba najbardziej rozwijany system.
Współpracuje z większością DACów na rynku, na bieżąco są ewentualnie dodawane nowe. Co najważniejsze gra jak na razie wszystkie dostępne pliki audio :). Bardzo obszerny wątek jest na jego temat na diyaudio.com

Ja mam RPi3/I2s/Soekris/Amanero + Moode Audio z oddzielnym zasianiem i dedykowanym wyświetlaczem.
Na chwilę obecną jeszcze się nie doczekał obudowy i panuje tam nieład i chaos  ;)

Jest to dość rozbudowana konfiguracja bo np. ma wejścia USB (amanero), Coaxial, Toslik i 2 wyjścia RCA oraz XLR.
Więcej mogę jedynie wypowiedzieć się i pomóc na temat takiej konfiguracji jak u mnie.



szczemirek


Kryspin

Cytat: wieniu26 w Październik 30, 2016, 09:57ma wejścia USB (amanero)
Witam. Wieniu26, mam prośbę, możesz napisać coś więcej o samym USB amanero (jak sądzę masz Combo384 amanero ze stony http://www.amanero.com/) wraz z Raspberry Pi 3, z jakim oprogramowaniem działa najlepiej i jakie pliki czyta bez problemów.
VPI Scout, Lyra Dorian MC, Lampowy Pre, Rotel RCD-02 LampizatOr DAC, Wzmacniacz na lampach 845C, Zu Audio Tone, Rel T5
Raspberry Pi 3, MoodeAudio

wieniu26

Witam

Za dużo nie  testowałem Amanero, ale w połączeniu z RPi3 działa bardzo fajnie z Moode Audo. Póki co działają mi wszystkie pliki jakie miałem pod ręką od mp3 przez flac, m4a do dsf.
Źródłem dla Amanero był Macbook i np Audirvana.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kryspin

Przymierzam się do kupienia RPi3, a na razie testuję Amanero w połączeniu z PC i Volumio. W tej konfiguracji pliki DSD nie działają. Możliwe, że to problem samego DAC a nie Amanero.
Jak zrozumiałem najlepiej Amanero wypadł w zestawieniu z MAC.
VPI Scout, Lyra Dorian MC, Lampowy Pre, Rotel RCD-02 LampizatOr DAC, Wzmacniacz na lampach 845C, Zu Audio Tone, Rel T5
Raspberry Pi 3, MoodeAudio

moon

https://www.hifiberry.com/blog/new-hifiberry-streamer-turorial/

pod wplywem tego projektu, naszlo mnie, zeby w przyszlosci zrobic sobie taka skrzynke zamiast standardowego pudelka, gosc ma tutaj ladna obudowe, gdzie takich rzeczy szukac? modushop itp. to raczej ma takie klasyczne, na aliexpress szperam, i chyba tam cokolwiek w tym stylu widze, ale szukam tanio:) ktos cos?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

christo

Cytat: moon w Styczeń 12, 2017, 11:37
https://www.hifiberry.com/blog/new-hifiberry-streamer-turorial/

pod wplywem tego projektu, naszlo mnie, zeby w przyszlosci zrobic sobie taka skrzynke zamiast standardowego pudelka, gosc ma tutaj ladna obudowe, gdzie takich rzeczy szukac? modushop itp. to raczej ma takie klasyczne, na aliexpress szperam, i chyba tam cokolwiek w tym stylu widze, ale szukam tanio:) ktos cos?
Z opisu budowy:
If you are interested in this case or a similar solution for your HiFi project, you can contact Whity at
DIY-Audio@weissbauer.com
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

moon

a tego to nie doczytalem:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

axolotl

Juz od dawna korzystam z takiego rozwiazania. Tylko u mnie malina sluzy jako transport cyfrowy a ipad jako sterownik ;0

Za niewielkie pieniadze mozna zrobic sobie hajendowego streamera/streamero-daca + zasilanie liniowe i wyswietlacz.

moon

Cytat: axolotl w Styczeń 12, 2017, 13:50Juz od dawna korzystam z takiego rozwiazania. Tylko u mnie malina sluzy jako transport cyfrowy a ipad jako sterownik ;0

korzystac to korzystam, streamuje sobie bandcampy i soundcloudy, bardziej chodzi o skrzyneczke + ekran dotykowy, zeby nie korzystac z komorki + moze wlasnie lepsze zasilanie. Jakiego zasilania uzywasz?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

axolotl

Zasilacz od ipada 3 + kabel usb nillkin. Owszem, przydaloby sie jakies zasilanie liniowe ale na chwile obecna nie mam parcia na kombinowanie. Nie tyle jest wazny sam zasilacz jak kabelek ....

moon

a, myslalem, ze jakiegos uzywasz, lepszego niz zwykly zasilacz.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

axolotl

Myśle ze warto czekać na takie cacko. Ja czekam z niecierpliwoscią. Jeszcze jakby udało sie upchnąć jakiś prosty wzmacniacz słuchawkowy jakości forum 608 to byłby hit.

https://www.kickstarter.com/projects/oriolsancheza/meet-dacberry-one-i2s-sound-card-for-raspberry-pi

gratefullde

Chcę zamówić sobie malinkę do audio, wyjście po coax do daca Protagonist. Będzie to Raspberry Pi 3 oraz zasilacz (który później raczej zmienię), karta SD, HifiBerry digi+ pro. Rozumiem, że taki zestaw skonfiguruję (ło matko) samodzielnie i bezproblemowo? Czy lepiej wybrać może RP2 bo gdzieś czytałem o pewnych niedogodnościach z wifi?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

Andrzej,

Ale RPI 3 ma też, IMHO, zwykły ethernet. Dla multimediow kabel jest lepszy od wifi, bo oferuje większą stabilność transferu. Szczególnie, gdy masz kilka urządzeń WiFi pracujących jednocześnie, i podłączonych do tego samego access pointa.

Jaki software muzyczny na to przewidujesz?
Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

Cytat: Wireless w Kwiecień 30, 2017, 11:37
Andrzej,

Ale RPI 3 ma też, IMHO, zwykły ethernet. Dla multimediow kabel jest lepszy od wifi, bo oferuje większą stabilność transferu. Szczególnie, gdy masz kilka urządzeń WiFi pracujących jednocześnie, i podłączonych do tego samego access pointa.

Jaki software muzyczny na to przewidujesz?

Wolał bym jednak wifi bo malinka będzie oddalona od rutera kilka metrów. Sieć będzie mi potrzebna w zasadzie tylko do sterowania playerem. Wszystkie pliki muzyczne bedą szły z podłączonego do maliny dysku USB.

Myślałem o Volumio ale generalnie nie znam żadnego softu więc będę chyba eksperymentował.

To co mam kupić, bo koszyk pełny tylko potwierdzić zakup: RP3B czy 2B ?

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

Cytat: gratefullde w Kwiecień 30, 2017, 11:44
Cytat: Wireless w Kwiecień 30, 2017, 11:37
Andrzej,

Ale RPI 3 ma też, IMHO, zwykły ethernet. Dla multimediow kabel jest lepszy od wifi, bo oferuje większą stabilność transferu. Szczególnie, gdy masz kilka urządzeń WiFi pracujących jednocześnie, i podłączonych do tego samego access pointa.

Jaki software muzyczny na to przewidujesz?

Wolał bym jednak wifi bo malinka będzie oddalona od rutera kilka metrów. Sieć będzie mi potrzebna w zasadzie tylko do sterowania playerem. Wszystkie pliki muzyczne bedą szły z podłączonego do maliny dysku USB.

Myślałem o Volumio ale generalnie nie znam żadnego softu więc będę chyba eksperymentował.

To co mam kupić, bo koszyk pełny tylko potwierdzić zakup: RP3B czy 2B ?



Ja działam na DLNA, bez USB, a więc sieć. IMHO, to nie powinieneś mieć problemów z trójką, ale ja mam RPI2B.Tym bardziej, jeśli sieć tylko do sterowania. To są minimalne transfery.
Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

Czyli wsio rybka :)  Dobra.

Jak będę miał to na miejscu, pewnie pod koniec tygodnia, to będę namolny w temacie :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

Cytat: gratefullde w Kwiecień 30, 2017, 11:49
Czyli wsio rybka :)  Dobra.

Jak będę miał to na miejscu, pewnie pod koniec tygodnia, to będę namolny w temacie :)


Spoko - pomożemy :)
Polecam zabawę tym: http://openhome.org/pages/use/downloads/pi.html - wtedy może polubisz DLNA. Ten soft ma radio, AirPlaya, Tidala i Qubusa (oprócz streamowania muzyki przez DLNA). No i rzecz jasna jest gapless.
Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

Cytat: Wireless w Kwiecień 30, 2017, 11:52
Cytat: gratefullde w Kwiecień 30, 2017, 11:49
Czyli wsio rybka :)  Dobra.

Jak będę miał to na miejscu, pewnie pod koniec tygodnia, to będę namolny w temacie :)


Spoko - pomożemy :)
Polecam zabawę tym: http://openhome.org/pages/use/downloads/pi.html - wtedy może polubisz DLNA. Ten soft ma radio, AirPlaya, Tidala i Qubusa (oprócz streamowania muzyki przez DLNA). No i rzecz jasna jest gapless.

Dzięki, poczytam bom zielony w temacie :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9