Menu główne

VARIETE

Zaczęty przez GregWatson, Kwiecień 24, 2016, 17:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Jestem właśnie świeżo po przesłuchaniu albumu tego zespołu. Jest to koncertowy album, nagrany podczas premiery spektaklu "Bal, czyli wieczór zapoznawczy. Gra zespół Variete". Premiera miała miejsce na 36 Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Muszę chwilę ochłonąć po tym co słyszałem. Znakomity album (udało mi się dorwać wersje "białą" jak i "czarną" na winylu. Fantastyczna muzyka jak i teksty.



"Grupa Variete zadebiutowała przed szeroką publicznością w 1984 roku na festiwalu w Jarocinie, gdzie zdobyła wyróżnienie, a rok później nagrodę główną. Występując na tym festiwalu w latach 80. i 90. stała się prekursorem cold wave w Polsce. Liderem Variete jest Grzegorz Kaźmierczak, wokalista, kompozytor, poeta, który obok Grzegorza Ciechowskiego, Katarzyny Nosowskiej i Lecha Janerki, sytuuje się w gronie najważniejszych autorów tekstów w historii polskiej muzyki rockowej. Osią twórczości zespołu jest hipnotyczny trans i teksty poety, a melorecytacja i muzyka, która z zimno-falowej przekształciła się w wyrazisty nu-jazz, tworzą niebanalną kompozycję. Głos i teksty Kaźmierczaka przykuwają uwagę i zostają w pamięci słuchacza.

Na PPA, Wrocław 2015 pojawiają się dźwięki spektaklu i krótkie kwestie wypowiadane przez aktorów, co dodaje koncertowi dodatkowy wymiar teatralny."

Płyty równiutko wytłoczone bez wad i zarysowań papierowych. Polecam.

https://blackrecord.pl/rock/2023-ppa-wroclaw-2015.html
Trochę tego i trochę tamtego też.

jamówię

Podpisuję się pod tym co napisał Greg,znakomita płyta,bardzo schludnie wydana,kredowa okładka,wersja czarna. Dopiero dziś udało mi się do nie zasiąść. Nie znam dokładnie genezy tego projektu,ale mam wrażenie,że elem "maczał" w tym palce ;D
Tomciu podziękowania i serdeczności,znakomita rzecz. Oj słychało się Varieté w latach 80-tych na singlach Tonpressu,szkoda,że gdzieś przepadły :(

lok

Super płyta bardzo dziękuje za organizacje zamówienia.


Sent from my iPhone using Tapatalk

wojtek41

Potwierdzam wszystko co koledzy napisali. Znakomita realizacja, świetne wydanie.
Tomek, podziękowania.  :)

elem

#4
Dzięki za podziękowania  :-[   Gdyby ktoś jeszcze coś, to proszę na PW :)  Są jeszcze białe ( czarne oczywiście też).
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wiki

GregWatson,
Prośba o wrzucenie listy utworów.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pasiasia

Pochwalę się, że byłem na żywo w bydgoskim MCKu. To był najwspanialsze doswiadczenie koncertowo sceniczne na jakim byłem(a na wielu byłem). Mój przyjaciel jest obecnie perkusistą Variete. W wakacje dali rewelacyjny koncert na dziedzińcu biblioteki w Bydgoszczy. generealnie polecam grupę:)
ps. to mój pierwszy post na tym forum:)

nosferartur

Miałem niebywałe szczęście słuchać ich na żywo, na początku lat 90-tych w Bydgoszczy, gdzie pomieszkiwałem przez pewien czas. A tam..., byłem królem farciarzy, jednym z niewielu, którzy mieli wtedy taką przyjemność. O ile dobrze pamiętam to Park Myślęcinek, koncert pod gołym niebem. Od tamtej pory wysłuchałem pewnie setki koncertów, ale tamten ciągle dobrze pamiętam.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

frywolny trucht

https://bydgoszczinformuje.pl/dziecinstwo-w-kinie-mlodosc-frontman-variete-wychowal-sie-na-kapusciskach/

Variete za młodziaka to ja bardzo. Ciekawe, też myślę, żeby stare kości grzać zimą na Sycylii. W zasadzie wychowywaliśmy się na tym samym osiedlu, lecz dzieli nas na tyle duża róznica wieku, że nie mieliśmy raczej okazji- nawet przypadkiem- się spotkać, minąć. Oczywiście, że nas też ciąganeli w podstawówce do kina Młodość na adaptacje lektur :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wiki

I w końcu jest i w Tidal.

To się odtwarza... 💿💿💿
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

3-ka
Zielonookie radio "Romans"
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

BR20-T

Wspaniały album. Jeśli ktoś ich lubi to się nie zawiedzie, chodź dla mnie słychać już mocno elektroniczne dodatki użyte przez artystów. Kontynuacja występuje na kolejnych ich płyta studyjnych.