Zakup lamp na aliexpress

Zaczęty przez cortes, Luty 26, 2024, 21:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

cortes

Panowie, czy ktoś z Was robił zakupy lamp elektronowych na aliexpress? Interesują mnie dodatkowe opłaty. Piszą, że w zależności od rodzaju towaru, o cle od 0 do 48 % wartości towaru (oczywiście przy kwocie powyżej 150 ojro). Mój ewentualny zakup oscyluje w kwocie około tysiąca pln. Ktoś coś?

Piterski

Cło jak cło, a jak jest z VAT? W końcu to jest 23%
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bacek

Ali wszystkie ceny opłaty już wrzuca w cenę. Ale w sumie nie wiem bo ja niższe zakupy tam robię, w każdym razie osobnych deklaracji celnych  i dodatkowych opłat od towarów do 300pln nie miałem.

marekw 76

Ja kupowałem za blisko 900 zł i nie miałem żadnych dodatkowych opłat.
Przywiózł kurier z poczty.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Wydaje mi się, że wszystko już jest wraz z opłatami w cenie.
Zawsze można sprzedawcę podpytać.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

spookyghost

Doliczą i cło i VAT. Na takich serwisach jak Ali czy eBay jest możliwość wyboru zapłacenia opłat przy zakupie bądź przy odbiorze. 

O ile to będzie jakiś kurier a nie PP to spokojnie takie opłaty można uregulować od razu. 

W przypadku PP do niedawna też wszystko działało jak trzeba, ale teraz jeżeli sprzedawca nie zamieści odpowiedniego kodu na przesyłce (a często się zdarza że zapominają) to opłaty zostaną naliczone podwójnie. 

Oczywiście jest możliwość otrzymania zwrotu ale to nerwo i czaso chłonne...

Ps.
Trzeba również pamiętać że PP doliczy dodatkowe 8,50 zł zawsze za ... Obsługę?
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

cortes

Dzięki @spookyghost za rzetelne informacje. Na temat pp nie chce mi się gadać. Ta firma musi upaść. Od kilku miesięcy nie dochodzą mi faktury za media, wirtualne awiza. Z końcem roku prawie odesłali mi przesyłkę z ebay (z lampami) po próbach doręczenia których nie było + fikcyjne awiza. 

christo

Właśnie dodałem do koszyka parę lamp 300b. Poniżej zrzut ekranu. Jak widać VAT jest już w cenie. Cło z tego co wiem raczej cię nie dotyczy. Możliwe że poniesiesz opłatę 8.50 i to chyba tylko w przypadku gdy wybierzesz dostawę Pocztą Polską. Przy automatach (co polecam) nie spotkałem się z tą opłatą.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

marekw 76

Tak jak pisałem.
Ja nie miałem żadnych dodatkowych opłat.
Kwota u mnie to było około 890 zł.
Tylko tyle, że ja o ile pamiętam nie wybierałem opcji dostawy.
Zwyczajnie przywiózł kurier poczty około 21 wieczorem.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n