Okki Nokki- półautomatyczna myjka do winyli

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 19:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

maciek1

Myjka ON wylądowała już u mnie po emocjach związanych z dostawą. DHL... Symptom niewidzialnego kuriera. Działo się, sporo telefonów, ale już jest:) I? Na pewno nie powstała w warsztatach szwajcarskich zegarmistrzów:))) Tutaj zgoda pełna. Ale u mnie nie miała przeznaczenia salonowego, więc ok. Na razie umyłem parę płyt do odsłuchu - przyznam wygodna sprawa. Nanoszenie płynu po latach doświadczeń mycia na talerzu starego gramofonu, szorowanie to mam opanowanie do perfekcji:))) A resztą zrobi ON i jeszcze nie muszę ręką talerza obracać! Na razie zadowolony (tylko ten kutasik z tyłu...:))

miniabyr

I pamiętaj ,że ten kutasik musi być zatkany jak odsysasz płyn . Lepiej o tym pamiętać po opróżnieniu zbiornika ,bo można  myjkę załatwić na amen . U mnie Okki Nokki  pracuje od 2013 roku i działa bez zarzutu .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

brbr

A ja mam pytanie oboczne - czy idea mycia parowego byłą zaszczepiana do mycia płyt, czy za wysoka temperatura dyskwalifikuje taki pomysł? Przepraszam za zakłócenia :)

elem

Spróbuj na bezwartościowej płycie i daj znać o efektach :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Jakub


rudy-102

Cytat: brbr w Grudzień 17, 2017, 11:36
A ja mam pytanie oboczne - czy idea mycia parowego byłą zaszczepiana do mycia płyt, czy za wysoka temperatura dyskwalifikuje taki pomysł? Przepraszam za zakłócenia :)
Stanowczo odradzam. Nie wiem jakie urządzenie do wytwarzania pary masz na myśli, ale te które ja używam w pracy (mam ich kilka) dają temperaturę od 150 do 210 stopni. To zdecydowanie za dużo. Przy tej temperaturze płyty zmieniają stan skupienia na płynny. Zauważ też, że tłocznie płyt używają właśnie pary do zmiękczania granulatu winylowego.

gratefullde

Cytat: brbr w Grudzień 17, 2017, 11:36
A ja mam pytanie oboczne - czy idea mycia parowego byłą zaszczepiana do mycia płyt, czy za wysoka temperatura dyskwalifikuje taki pomysł? Przepraszam za zakłócenia :)

Mówiąc krótko, odpuść :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

maciek1

Cytat: miniabyr w Grudzień 17, 2017, 07:26I pamiętaj ,że ten kutasik musi być zatkany jak odsysasz płyn

Dzięki

frywolny trucht

Cytat: gratefullde w Grudzień 17, 2017, 12:22
Cytat: brbr w Grudzień 17, 2017, 11:36
A ja mam pytanie oboczne - czy idea mycia parowego byłą zaszczepiana do mycia płyt, czy za wysoka temperatura dyskwalifikuje taki pomysł? Przepraszam za zakłócenia :)

Mówiąc krótko, odpuść :)


Chyba, że nie podoba ci się mastering i chcesz go poprawić.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

maciek1

Odsysanie, to tylko w jakimś jednym, słusznym kierunku, czy do woli?

paul_67

Nie zwracam uwagi w którą stronę talerz się kręci gdy odsysam płyn.Dwa obroty i płyta jest sucha.

moon

Panie i Panowie   zaczyna mi działać na nerwy zacisk w knosti i zacząłem rozważać kupno okki lub Projecta powoli , Czy ten mniejszy talerz  w PJ to faktycznie taka zaleta? Jak z głośnościa  obu .maszyn? Nie pobudze  rodziny  myjąc kilka sztuk wieczorem?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

MAC

Wszystkie myjki z odkurzaczem jakie znam drą ryja niemiłosiernie  ;D

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

EmilioE

Chałas robi straszny. Pobudzisz rodzinę i sąsiadów   ;)
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

moon

Może powinienem samemu jakaś zrobić na bazie jakiegoś Electrolux  silencer;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

jajacek1410

Cytat: moon w Styczeń 08, 2018, 11:04Może powinienem samemu jakaś zrobić na bazie jakiegoś Electrolux  silencer;)
Ja używam Zelmera Sirius. Na 3/5 mocy.
Na razie wstrzymaj się z kupnem myjki na parę dni. Może przełamię się i zaprezentuję błądzącemu światu swoją  konstrukcję myjąco-ssącą wykonaną ze śmieci :)
Na razie parę słów opisu, zdjęcia wyjaśnią wszystko - jak je zrobię wrócę do tematu.
Potrzebne są dwa elementy - przystawka do Knosti i ssak podłączany do odkurzacza.
O przystawce będzie później. Natomiast ssak wygląda tak ( w kolejności od początku do końca):
1. kawałek rurki miedzianej (25-30cm) średnica 20 mm. W rurce wycinamy flexą szczelinę i oklejamy krawędzie średnio-włochatą tasiemką kupioną w pasmanterii.
2. elastyczna rurka od pralki
3. jakikolwiek pojemnik plastikowy z przykrywką - jako odstojnik do brudnej wody
4. rura od odkurzacza i odkurzacz na końcu
Koszt - cena Knosti + parędziesiąt zł. czyli psie pieniądze.
Efekt jest rewelacyjny. Płyty są doskonale wymoczone i wyszorowane w Knosti i znakomicie odessane.
W trzy wieczory umyłem pewnie ze 150 zaległych płyt.

Na razie tyle. Więcej w nowym wątku niebawem ( w tempie rekonstrukcji rządu) :)

Niecierpliwi - czekajcie,
albowiem radość będzie wasza.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

moon

Siriusa mam w domu na stanie:)

ok, czekam, chetnie poznam te metode
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

dyletant

Cytat: jajacek1410 w Styczeń 09, 2018, 00:29używam Zelmera Sirius. Na 3/5 mocy
O to miałbym połowę sprzętu...  A kobieta już miała nerwosa aby wymieniać ;-). Pytanie tylko czy te 3/5 dotyczą wersji retro czy eko z mocą poniżej 1000 Watts. Czekam z dalsze wskazówki i obrazki.

cdt

Na FB jeden ze znajomych ma tak zrobiną myjkę . Frotki odkurzacz idt . Tak naelektryzowanych plyt jak u niego to jeszcze nie widziałem . Nie jestem przeciwnikiem majsterkowania . Ale funkjonalność takiej myjki dla mnie ją dyskfalifikuje . 

moon

operacja umycia jednej plyty to na okki czy pj to ile czasu ? ile czasu mniej wiecej wtedy 'wrzeszczy' odkurzacz?;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

EmilioE

Umycie jednej strony płyty wraz z odsysaniem to ok 1,5 minuty, gdzie odkurzacz wyje tylko podczas odsysania - 15 sekund.
Dla brudnej płyty dobrze powtórzyć proces kręcąc w drugą stronę, więc proces x2.
A potem strona B - kręcąc tylko w jedną bądź dwie strony.
Czyli max czas wycia = 4 x 15 sekund = 1 minuta    ;)
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

jajacek1410

Cytat: dyletant w Styczeń 09, 2018, 13:313/5 dotyczą wersji retro czy eko z mocą poniżej 1000 Watts.
Nówka. Wersja eko.
Cytat: cdt w Styczeń 09, 2018, 15:07Tak naelektryzowanych plyt jak u niego to jeszcze nie widziałem
Gdzieś popełnił błąd. Może ssaka zrobił plastikowego. Ja mam z rurki miedzianej do c.o.
U mnie zero elektrostatyki. Mogę na płytę mąkę wysypać i ją zdmuchnąć.

KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek