Menu główne

Gitary

Zaczęty przez spaceboy, Wrzesień 09, 2014, 13:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

paul_67
Pod ten Twój przyszły bas... się słucha...  ;D
Jacek Niedziela
"Bassville"
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

paul_67

Bas przyjedzie we wtorek.Kto wie dlaczego to będzie Cort?

Kangie

Dlatego, że niedrogi, dobry i potrafi sam dograć trudniejsze partie? ;)

Alexander

Bo tam też robią simonsowe Axe Bass  :)

paul_67

Jest jeszcze drugi ;)

paul_67

Gitara wygląda tak jak na zdjęciu (jeszcze z naklejkami).

miniabyr

No i git . Połamania palów życzę !  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

paul_67

Gra się! Politician -Cream

Kangie

Gratki! Graj Cyganie, graj! :D

paul_67

Jakie combo basowe do domu polecacie?

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

paul_67

Myślę, że w przedziale 20-60 W powinno wystarczyć do ćwiczeń.Żeby to jakoś brzmiało i głośnik nie zatykał się przy niskich zejściach.Słyszałem pochlebne opinie o Warwicku...

rudy-102

Cytat: paul_67 w Wrzesień 14, 2019, 10:0120-60 W
60W to już całkiem sporo. Ja mam piętnastowatowego Marshalla i do domowego użytku jest co najmniej wystarczający.

paul_67

Bas jednak potrzebuje trochę więcej mocy i głośniki większe niż 8", aby nie pierdziało :)

rudy-102

Syn przytargał do domu kiedyś gitarę basową i grał na niej przez tydzień. Nie zauważyłem żeby coś pierdziało, ale my mamy jeszcze jeden wzmacniacz i może tam było podpięte. Nie pamiętam w tej chwili. :)

paul_67

Waham się między Warwick BC 40, a Marshall MB 30...

paul_67

Coś muszę kupić bo rozwalę swojego Musicala ;)

paul_67

Ku przestrodze.Kabel sprzedawany jako instrumentalny Proel Noiseless (!) buczy po wpięciu do gitary.Sprawdziłem miernikiem, wszystko OK.Rozebrałem i okazało się,że nie ma ekranu wokół głównej żyły.Są tylko dwa kabelki puszczone równolegle!Mam inne Proele i tam jest OK.Czyżby podróbka?

paul_67

Combo basowe kupione :)

paul_67

Co do kabla sprzedawca upiera się,że jest on ekranowany i nie miał do tej pory żadnych reklamacji z tego powodu.Pytanie: dlaczego buczy? :)

Keef98

Przy graniu w domu można pomyśleć o Focusrite Scarlett (najtańsze używane są za 200-300). Gitarę wpina się w interface, interface w PC, a z tego do audio. Do tego jest darmowy program. FS zależnie ma dwa wejścia, więc można wpiąć coś jeszcze (mikrofon, drugą gitarę, cokolwiek) i mieć całkiem fajny sprzęt w domu.

paul_67

Była już mowa o tunerach...Ja mam taki:

paul_67

Wczoraj przyjechał marszałek i już stoi u mnie w pokoju.Teraz pozostaje mi tylko polutować kable i jedziemy!

paul_67

Cytat: paul_67 w Wrzesień 18, 2019, 18:06Co do kabla sprzedawca upiera się,że jest on ekranowany i nie miał do tej pory żadnych reklamacji z tego powodu.Pytanie: dlaczego buczy?
Dałem gościowi negatywa bo ten kabel może posłużyć do wszystkiego, ale nie do gitary, gdzie ekranowanie jest podstawową sprawą.Podejrzewam,że to jest jakaś podróbka bo samo logo firmy trochę się różni od tego co mam w domu.Widziałem ten przewód sprzedawany na metry i tam ekran jest jak należy tzn.opleciony wokół żyły sygnałowej.

Keef98

Chyba niedługo będę mieć na zbyciu Strata Squiera z lat 80. Myślę nad SG lub Tele.