Audycje radiowe

Zaczęty przez rudy-102, Grudzień 29, 2016, 16:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Cytat: marek.pap w Marzec 27, 2020, 12:57
Cytat: Pboczek w Marzec 27, 2020, 10:25Dźwięk analogowego radia jest nie do pobicia przez jakieś internety.

Sygnał do nadajników naziemnych UKF FM jest dosyłany przez satelitę. Jest to ten sam sygnał, który jest dostępny w internecie. Obecnie dla Polskiego Radia jest to 192 kb/s.
http://www.sat-charts.eu/artykul,2800,Feeds---dosyly---przekazy-Polskie-Radio.html
Zerknąłem w artykół. Tam piszą chyba o radio DAB czyli cyfrowym, a nie FM czyli analogowym. 
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

#101
Cytuję:
"Poniżej zamieszczono zestawienie kanałów nadawanych w multipleksie oraz ich przepływności bitowe i częstotliwość próbkowania. Polskie Radio Jedynka - 128 kb/s (48 kHz) Polskie Radio Dwójka - 192 kb/s (48 kHz) Polskie Radio Trójka - 128 kb/s (48 kHz) Polskie Radio Czwórka - 128 kb/s (48 kHz) Polskie Radio dla Zagranicy - 80 kb/s (32 kHz)
Więcej na http://www.sat-charts.eu/artykul,2800,Feeds---dosyly---przekazy-Polskie-Radio.html"

Tutaj słowo kluczowe: multipleks.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

marek.pap

Artykuł zaczyna się:
" Dosył do nadajników naziemnych UKF i KF. Przekaz programów Polskiego Radia do nadajników naziemnych..."

wiki

Ja tam spierał się nie będę, dla mnie to piszą o radio cyfrowym DAB...   :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Dab nie idzie z nadajników naziemnych? Jaką postać ma sygnał DAB?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Cytat: Pboczek w Marzec 28, 2020, 18:58
Dab nie idzie z nadajników naziemnych? Jaką postać ma sygnał DAB?
No właśnie DAB idzie z nadajników naziemnych z multipleksów jak telewizja cyfrowa....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

merlin1973

Wczorajsze notowanie 1998  listy trójki anulowane  ;)
Dziś Niedźwiedź odszedł z radia  :o 
A to wszystko przez Kazika  ;D

https://www.youtube.com/watch?v=o9LzNtpjhV0
Pozdrawiam S.CH.

Pboczek

To już jest historyczny wałek. Ale jaja  ;D.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Eternal Seeker

Jak było naprawdę to się dopiero okaże  :)
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


wiki

Toż to sama HISTORIA.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

kefas


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Prawie od rana słucham no i zobaczymy w przeciągu kilku dni jak będzie wyglądało menu tego radia. Czy to nowa nowatorska forma czy też kontynuacją czegoś co było
Ja życzę jak najlepiej może akurat będzie jakiś przełom i dołączą do tych na szczycie nadających muzykę czego życzę.


Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Mnie niezmiennie niepokoją dwie rzeczy. 

1. Model finansowania i biznesplan. Na Patronite widzę, że jest ponad 25 tys wpłacających i miesięcznie daje to ponad 600 tys.pln. Może się mylę, ale wygląda na to, że oni wszyscy chcą tam godnie zarabiać, a co jak patroni zaczną się wykruszać? Zapał im minie, radio nie spełni ich oczekiwań? To ile radio ma odłożone, na jak długo, czy wszystko idzie na bieżąco?  O ile kojarzę to padała deklaracja zero reklam. To może czekamy na jakiegoś szejka?

2. Żeby konkurować z taką Trujką wypadałoby zaistnieć na falach radiowych, a nie tylko w internecie. Funkcjonowanie tylko w internecie postrzegam jako samozaoranie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Najważniejsze, że nie trują. Nie słyszałem ani słowa o polityce. Muzyka taka, że nie wyłączam przy pracy biurowej. Czyli ok. Od dawna radia muzyczne traktuję jak źródło informacji i rozrywki. Eter nie jet mi potrzebny, w samochodzie można słuchać z aplikacji na telefonie. Ciekaw jestem czy trafią tam nowi (niekoniecznie młodzi) kreatywni, poszukujący "didżeje"
Na razie jest miło. Dużo lepiej niz w podobnym projekcie Pawła Sito.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

moon

sluchaliscie dluzej niz pol godziny? odpalilem w robocie to niestety to sie przycina, co psuje komfort. Moze cos poprawia na dniach z laczem.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Jedną z deklaracji jakie rzuciła pani Jethon była taka, że zero polityków, tylko fachowcy. Czyli polityka, jako taka się pojawi, ale ma być innej jakości. Tylko jak wiadomo każda frakcja ma swoich ekspertów :) Dla mnie, na razie jest zbyt smętnie i powłóczyście.

p.s. Mam włączone ponad 4h i nic nie tnie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Cytat: elem w Lipiec 10, 2020, 13:32w samochodzie można słuchać z aplikacji na telefonie

Jak się uprzeć. Jeżdżąc tylko w zasięgu nadajników. Wypad za miasto i kaputt. Drugi temat. Czy któryś z operatorów komórkowych wprowadził nielimitowany transfer internetowy? Sam mam chyba limit 30 GB. Parę dni słuchania i drugie kaputt.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Przy próbie wbicia się na radio wyskakuje info że przepraszają ale jest tak duże obciążenie serwerów że nie wyrabiają. Czyli jakieś wzięcie jest. Myślę że na początku to pewnie bardziej ciekawość tłumi owe serwery. Czas pokaże w którą stronę.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Taniofil

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 10, 2020, 11:28Model finansowania i biznesplan. Na Patronite widzę, że jest ponad 25 tys wpłacających i miesięcznie daje to ponad 600 tys.pln. Może się mylę, ale wygląda na to, że oni wszyscy chcą tam godnie zarabiać, a co jak patroni zaczną się wykruszać? Zapał im minie, radio nie spełni ich oczekiwań? To ile radio ma odłożone, na jak długo, czy wszystko idzie na bieżąco?  O ile kojarzę to padała deklaracja zero reklam. To może czekamy na jakiegoś szejka?

600 tys. miesięcznie na utrzymanie 60-osobowego zespołu, wynajem biura, utrzymanie serwerów i innej infrastruktury, zaiksy i inne rzeczy, to wcale nie jest znowu tak dużo przy dzisiejszych realiach cenowych.
Ja osobiście nie wiem dlaczego by nie mieli godnie zarabiać. Choć z takim budżetem to mimo wszystko kokosów tam nie mają.

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 10, 2020, 11:28
2. Żeby konkurować z taką Trujką wypadałoby zaistnieć na falach radiowych, a nie tylko w internecie. Funkcjonowanie tylko w internecie postrzegam jako samozaoranie.

Żeby konkurować z normalnym radiem, to by faktycznie musieli mieć szejka w zarządzie, bo koncesje i opłaty za nadawanie to są grube miliony złotych.
Przez internet mają większy zasięg, a streaming też nie jest za darmo, bo skalowalna infrastruktura serwerowa, która pozwala na streaming do kilkudziesięciu tysięcy użytkowników na raz też już konkretnie kosztuje.
Rano im zresztą padła i strona i streaming. Nie przygotowali się na takie obciążenie.

PS A miałem się już nie rejestrować, ale te "godne zarobki" mnie zagotowały.


frywolny trucht

#124
60 osób do nadawania audycji w internecie? Dlaczego nie 600?
Cena najmu w Wawce: https://www.otodom.pl/wynajem/mieszkanie/warszawa/ 3 pokojowe 5 koła.
Ceny koncesji: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/krrit-chce-podniesc-oplaty-za-koncesje-czeka-na-uwagi-do-19-marca

Tak normalnie, w normalnym biznesie, startuje się z nową firmą skromnie, buduje się markę, jak zaczyna żreć, odkłada się kasę na inwestycje. Tutaj wszystko jest na głowie postawione. Gwiazdy eteru nic nie włożyły, tylko- jak rozumiem- chcą mieć wypłaty z patronite? Dlatego jestem pełen obaw. Przecież wiadomo, że wielu wpłacających podeszło ideologicznie. Nostalgicznie. Pomoc swoim idolom z młodości. Każdy nich ma swoją wizję tego radia, a co jak za pół roku okaże się, że wizję tego co wyszło podziela 1/5 z nich?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93