Aktualne nervosy audiofilskie

Zaczęty przez cdt, Listopad 04, 2017, 21:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Żeby nie było że deko normalnieje  :P

cdt

Cewka rdzeniowa na górze się nie sprawdziła . Na razie jest tymczasowa ze starych EV i zamówiona zwykla o odpowiednich parametrach . Za to Miflex się wygrzewa .

cdt

#778
Na fali ostatnich eksperymentów kolegów z sieciówkami zrobiłem sobie sygnałówkę . Zanabyłem 14 metrów Miedźi monokrystaliczna (OCC) 26AWG . Do tego wtyki amphenola i żólty bawełniany oplot . Wtyki uważam że w swojej cenie są genialne a do tego bardzo wygodne . Na gorący pin dałem trzy żyły na ekran cztery w dwóch parach po dwa . Budowę zdeterminował oplot który okazał się bardzo wąski i mało rozciągliwy . Jestem po dwoch godzinach słuchania i porównywania z miedzianym  neotechem . Moja subiektywna opinia . Gra o ile nie lepiej to na pewni nie gorzej od neotecha . No dobra koniec skromności dla mnie gra lepiej  :P :P . Po AVS jak pojadę do Maćka z Nakiem to go wezme żeby oceniła go osoba obiektywna . Koszt wykonania około 400 zł
https://audeos.pl/pl/p/Kabel-z-miedzi-OCC-7N-26-AWG-Litz-Cryo-v2-Audeos/309


cdt

Z bardziej melomańskich nerwosów . Zanabyłem 3 mono płyty w tym Nina Simone - Folksy Nina
Etykieta:
Colpix Records - PCX 038
Format:
Vinyl , LP, Album, Mono
Kraj:
Holandia
Wydany:
1964

cdt

Sonny Boy Williamson (2) - Down And Out Blues
Etykieta:
Pye International - NPL 28036
Seria:
Seria R & B -
Format:
Vinyl , LP, Album, Mono
Kraj:
Wielka Brytania
Wydany:
1964
Gatunek muzyczny:
Blues
Styl:
Chicago Blues


cdt

Z rekomendacji i sklepu P.Miecia Stocha .
Nuta i tłoczenie bardzo przyjemne

elem

trafiona rekomendacja, świetna płyta
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

cdt

Aktualnie co jakiś czas podniecam się do kaset . Udało mi się upolować takie oto metalowe  Maxelle .


cdt

Noo dlatego się tak podniecam  ;D . W latach 80 tych dostałem od kolegi ojca  jedną sztukę i to nie metal tylko chrom . To była moja najlepsza kaseta . Wspomnienia są bezcenne  ;D

LampowY

Ale żeś mnie kawosz zaimponował tem nakamiszem  :o
;D

Następny w kolejce do zakupu stoi kasetowy nakamisz. Jak babcie kocham  :o

McGyver

A żelazowe kasety TDK AR-X jakością dorównywały większości chromówek. Ceną zresztą także. Mam do tej pory kilka. Najlepsze znane mi kasety żelazowe.
Z chromówek wysoko ceniłem Maxell XLII-S, TDK SA-X, Sony UX-PRO i kasety Denona.
Od połowy lat '80 do połowy lat '90 był czas najlepszej jakości kaset, potem zaczęły się oszczędności, a gdy pojawiły się nagrywarki płyt CD w cenach akceptowalnych dla masowej klienteli używanie kaseciaków straciło sens.

Moriarty

Cytat: cdt w Listopad 17, 2018, 11:43
Zanabyłem 14 metrów Miedźi monokrystaliczna (OCC) 26AWG [...]
https://audeos.pl/pl/p/Kabel-z-miedzi-OCC-7N-26-AWG-Litz-Cryo-v2-Audeos/309

Łał! Nie wiedziałem, że można kupić miedź 7N w tak sympatycznie nierujnującej cenie!  :o
Dzięki za rekomendację. A słuchałeś może, jak się ta linka sprawdza jako głośnikowy?
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

cdt

Mi zostało zbocznie szpulowe . A Maxell wg mnie robił najlepsze taśmy do szpulaków . Mam do firmy zaufanie . Żeby było ciekawiej wznowili produkcję taśm UR tyle że żelazówek .
Mam i TDK i Sony i Basfy jakieś Fujii . Maxelle jednak lubię najbardziej

cdt

Cytat: Moriarty w Listopad 20, 2018, 12:29A słuchałeś może
Wpadłem na ten przewód kompulsywnie grzebiąc w necie celem zakupu czegoś z audio . Padło na drut ;D choć szukałem gniazd ;D . Nie probowałem do kolumn . One są cienkie . Na kolumne przydało by się dać co najmniej po 4 żyły a lepiej pewnie z 8 . Dalej to nie będzie jakiś kosmos cenowy . Ale jednak drożej niż sygnałówka :)

cdt

No to na fali kasetowej zanabyłem uszkodzonego Kenia KX 830 . Mam nadzieje ze to jakaś duperela w stylu paska . Miałem ten model trzy lata temu . Mam jeszcze kasetki na nim nagrane . Brzmią teraz na naku genialnie . Grał lepiej od szpuowego  Akai 630 D .

vasa

Cytat: cdt w Listopad 20, 2018, 13:17
No to na fali kasetowej zanabyłem uszkodzonego Kenia KX 830 . Mam nadzieje ze to jakaś duperela w stylu paska . Miałem ten model trzy lata temu . Mam jeszcze kasetki na nim nagrane . Brzmią teraz na naku genialnie . Grał lepiej od szpuowego  Akai 630 D .
Świetnie wygląda.
Taka klasyka klasyki.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt

Cytat: vasa w Listopad 20, 2018, 13:20Świetnie wygląda.
:) Do dziś żałuje że sprzedalem ten zestaw

cdt

Koszt wysyłki większy od kosztu magnetofonu
   
US $49,99
Około 189,08 zł

cdt

I jak to na własną zgubę można sobie rozhuśtać nervosa . Co jak co ale Technics zawsze robił pieknę sprzęty .  :gn:

moon

dostalem od znajomego decka Technicsa w porownywalnym budzecie co moj Pioneer CT-737, nie lubie dzwieku Technicsa i tym razem bylo to samo
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

cdt

To już sprawa chyba konkretnych modeli . McG był ze swojego zadowolony . Ja miałem AZ6 i on nie wytrzymał porównania z tym 2 głowicowym Kenwoodem . Ale to nie był zły magnetofon . Tyle że ten Kenwood to grał lepiej od 4 ścieżkowego Akai ze szklanymi głowicami . Czekam z niecierpiliwością żeby go porównać do Naka DR-10 .

moon

niewykluczone, dzwiek tamtego Technicsa kompletnie mi nie podszedl, takie pudelkowe granie
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand