Odtwarzacze CD Pioneer

Zaczęty przez gratefullde, Wrzesień 10, 2015, 21:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Zawsze podobały mi się odtwarzacze tej firmy z uwagi na piękny design i pancerne wykonanie. Zdaniem wielu użytkowników są to bezawaryjne urządzenia, na długie lata użytkowania. Chodzi mi po głowie zakup PD-S 901. Oczywiście są wyższe modele ale odpowiednio droższe. Ten ma układ Legato Link wzbogacający brzmienie, tym się różni od słynnego 9700. Poniżej zdjęcie S 901, piękny, prawda? Chcę go jako transport do DAC ale i bez DAC'a prawdopodobnie potrafił by zagrać dobrze.
Proszę o wpisy doświadczonych z odtwarzaczami firmy Pioneer lub lubiących ich sprzęt.

Zdjęcie pochodzi z: http://www.xtremeplace.com
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

A jak z dostępnością lasera do niego?

MAC

PEA1030
Czarna dziura prawdopodobnie.

gratefullde

Nie, coś tam można zdobyć. Nie za dwie dychy oczywiście. Można również młodszego brata jako dawce kupić ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: gratefullde w Wrzesień 10, 2015, 21:51Lekka przesada.
I to nie oryginał tylko zamiennik z Taiwanu.
Nie znalazłem nic innego...

gratefullde

Można kupić taniej dawce...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

muda44

Pioneer PD 9700 czy 901 to bardzo dobrze zrobione odtwarzacze i bardzo dobre transporty do DACa .
Brzmieniowo jednak niczym nie zachwycają i dzisiaj w ich cenie można kupić nowego Denona DCD720AE który gra od nich lepiej .
Miałem jeszcze PD 7700 , 8700 , PD75 . Każdego po kilka sztuk (  łącznie z 9700 , 901 )
Kupując je trzeba zwrócić uwagę czy talerzyk na którym kładzie się płytę nie ma bicia .
Ważne też jest usunięcie starego smaru i przesmarowanie sanek lasera .
Laser czasem idzie kupić ale co z tego jak bardzo trudno go po wymianie skalibrować ( są na to sposoby ) .
PD 75 jest moim zdaniem najładniejszym CD jaki powstał ale brzmieniem też nie powala .
Taki PD9700 + Arcam rDAC z zasilaczem Teddy Pardo gra lepiej .
Lepiej też od niego gra PD 50 ...

kawosz

Mam PD 50 i gra naprawdę bardzo ładnie . Ale miałem z nim problemy . Padła cała kieszeń z laserem po tygodniu przeskakiwał . Może to był grzech pierwszych modeli jakie wypuścili może ??? . Wymienili mi to wprawdzie na gwarancji ale niesmak mi pozostał do dziś . Jak bym słuchał więcej CD to pewnie już bym się z nim rozstał a że włączam go od wielkiego dzwonu jak chcę nagrać coś na szpule a nie ma na winylu to tak sobie stoi w szafce .
Dźwiękowo dam mu 5kę z plusem ale.........

muda44

PD 50 to bardzo dobry odtwarzacz .
Można mu nagrać na DVD pliki DSD i to robi dużą różnicę

kawosz

Cytat: muda44 w Luty 16, 2016, 22:17PD 50 to bardzo dobry odtwarzacz .
Za tą cenę masz niewątpliwie rację że to dobry odtwarzacz z przyzwoitym przetwornikiem i do tego czyta DVD i SACD .
Ale tak jak pisałem mam już uraz i więcej Pioneera nie kupię .

muda44

To kup sobie Krella KAV280CD to dopiero się zdziwisz .
Zwłaszcza jak naciśniesz OPEN ;)

Cięcie kosztów w każdym sektorze i segmencie . To widać .
Sprzęt za grubą kasę gdzie padają wyświetlacze , psuje się czy burczą trafa .
Na ich tle odtwarzacz w  cenie dobrego interkonektu , tak wykonany i tak grający - czego się tu czepiać ?
;)

kawosz

Muda ale nie chce się z Tobą spierać . Napisałem o własnych doświadczeniach z PD 50 . Nie koloryzowałem . To urok tego forum  .

muda44

Absolutnie nie chodzi mi o spieranie się .
Przeczytaj jeszcze raz co napisałem a napisałem to z punktu gdzie miałem dużo , dużo droższy sprzęt z obecnej produkcji i można mu było więcej zarzucić ;)
Mój PD 50 działał poprawnie ale czytałem o kilku przypadkach problemów z mechaniką ale od dłuższego czasu cisza wiec to mogło dotyczyć początku produkcji chociaż jak pamiętam były 2 wersje - widać od tyłu po rozmieszczeniu gniazd RCA .

kawosz

Ok . Posłuchał bym PD 70 ale nie wiem czy on kiedykolwiek dotrze do europy ? . Chyba że coś przeoczyłem bo nie patrzyłem na CD od dłuższego czasu . Co jak co ale Pionki tej serii są naprawdę ładne , jak dla mnie oczywiści .

muda44

Mogły by mieć większe wyświetlacze .
Om ile PD 50 w swojej cenie uważam że jest bezkonkurencyjny to już PD 70 kosztuje nieco i tu można by już się rozejrzeć choćby za DACem i PD 50 w roli transportu .

GregWatson

#17
Teraz ja.  :) Sprzedałem Technicsa a dokładniej SL-PS770A i nabyłem NADa C545BEE jak się okazało przeskok jakościowy prawie kosmiczny w odbiorze, zupełnie inna kultura słuchania. Dziś przytargałem Pionka PD 9700, "klamot" nieźle waży. Zobaczę jak się mają te dwa transporty. Odpalam raz jedno raz drugie i......... nasłuchuję.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Aaaaa i jeszcze jedna miła niespodzianka, dokupiłem jeszcze jednego Pionka aby było raźniej temu pierwszemu tym razem nagrywarkę CD PDR 555RW. Wcześniej nagrałem na lapku kilka płyt i wyszło nieciekawie. Pomyślałem szkoda nośnika. Zobaczymy co można wyczarować ze stacjonarnej nagrywarki. Nośniki dedykowane są no to teraz trza coś nagrać.
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Grzegorz, jak tam PD 9700? 
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

#20
Słucham, słucham i się nasłuchać nie mogę. Ale jak już się nabuzuję to coś skrobnę.
Trochę tego i trochę tamtego też.

jamówię

Na jakiej to jest kości?

GregWatson

Jako dekoder IC301    CXD2500AQ - chyba o to chodzi?
Trochę tego i trochę tamtego też.

MAC

Cytat: jamówię w Maj 03, 2016, 08:31
Na jakiej to jest kości?


To co w większości Pioneerów 2 x PD2028A

GregWatson

Mam go podpiętego pod DACa i gra zupełnie inaczej jak poprzednik (NAD C545Bee - NADy z reguły maja specyficzny bas, bardziej uwypuklony) w Pionku go niema, jest za to bardziej kontrolowany w każdym zakresie pasma, detale znakomicie słyszalne i poukładane. To tak na pierwszy rzut co mogę powiedzieć.
Trochę tego i trochę tamtego też.