Taśmy magnetofonowe do kaseciaka - porady co wybrać i gdzie kupić

Zaczęty przez GregWatson, Październik 10, 2017, 14:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

hell

Czy testowaliście może chromówki XCR Stilona ?
Nawet nie wiedziałem że Stilon popełnił taki produkt;>

frywolny trucht

Myślę, że jak chcesz mieć egzemplarz muzealny to tak. Użytkowo? Możesz sobie darować.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

hell

Nie żyje Holender Lou Ottens, twórca kasety magnetofonowej i współtwórca płyty kompaktowej. Zmarł w wieku 96 lat w swoim domu w Belgii - podał serwis DutchNews.nl. Przez całe życie Ottens podkreślał, że jego wynalazek to nic specjalnego.
Po studiach Ottens w 1952 roku dołączył do firmy Philips. Osiem lat później awansował na stanowisko szefa działu rozwoju produktów firmy. To właśnie tam Ottens kierował zespołem przy opracowywaniu pierwszego przenośnego magnetofonu. W 1963 roku zrewolucjonizował system taśm szpulowych, wymyślając miniaturową ich wersję w postaci kasety magnetofonowej. Ottens specjalnie zaprojektował kasetę tak, aby była wystarczająco mała, by zmieścić się w kieszeni kurtki. Była ona dużo wygodniejsza od płyty winylowej.
Zamiast zachować swój wynalazek dla firmy Ottens skłonił Philipsa do udzielenia licencji na jego projekt, aby mógł stać się standardem w branży i dotrzeć do szerszej publiczności. Philips zawarł umowę z konkurencyjną firmą Sony na użycie opatentowanego mechanizmu. W sumie na całym świecie sprzedano dotąd ponad 100 mld kaset.


Oryginalny tekst tutaj: https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/nie-zyje-lou-ottens-tworca-kasety-magnetofonowej/wyj52t0


Na szczęście dzięki nam, kaseta będzie jeszcze długo żyła :)