Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Cytat: masza w Październik 29, 2017, 15:35
Gadałem kilka razy z Michałem. Jemu do Lutka jak mi do Szczecina przez Rzeszów.
No on ma kawałek. Ja zresztą też. Mimo że to Wlkp.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Lutek

Cytat: gratefullde w Październik 29, 2017, 15:25
Jak by się Michał wybierał do Lutka to może ja też bym podjechał...

Zapraszam... Zawsze mowie, iz lepiej poswiecic dzien czy nawet dwa i posluchac, niz kupowac w ciemno i pozniej plakac z powodu czegos co mialo w zalozeniu dawac duza, ciagla przyjemnosc sluchania przez dlugie lata.

MAC

Długie jesienne wieczory... zaczynam rozmyślać o odświeżeniu zwrotnic  :o


Z innej beczki, jestem w połowie drogi  :D

gratefullde

Ja tam słucham Muzyki [emoji4]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Ja przynajmniej Tannoya ze słuchawkami nie zdradzam  8) ;D

Paczam za jakimiś gotowcami do 3149

gratefullde

Cytat: masza w Listopad 18, 2017, 17:41
Ja przynajmniej Tannoya ze słuchawkami nie zdradzam  8) ;D

Szukam gotowcó
Bo jesteś nie elastyczny ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: gratefullde w Listopad 18, 2017, 17:43Bo jesteś nie elastyczny

Ano. Jak kupię coś do grania to już do grobowej deski  :)

gratefullde

Cytat: masza w Listopad 18, 2017, 17:44
Cytat: gratefullde w Listopad 18, 2017, 17:43Bo jesteś nie elastyczny

Ano. Jak kupię coś do grania to już do grobowej deski  :)
Kocham Tannoy, nie mają słuchawek :(
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC


MAC


gratefullde

No tak, idę pałąk dorabiać ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tissot2

Witam miłośników Tannoy-a,

Niedawno zakupiłem parę głośników Tanny-a 12" Dual Concetric MONITOR GOLD typ; LSU/HF/12/8 AlNiCo .
Nie wiem z jakiego roku mogą pochodzić ? Wiem, że były produkowane w latach 1967 - 1974 r.
Zakupiłem je bez zwrotnic.
Potrzebuję podpowiedzi odnośnie zakupu do nich zwrotnic.
Czy należałoby szukać oryginalnych zwrotnic z tamtych lat ?
Słyszałem że w oryginalnych zwrotnicach występuj cewki, które prawdopodobnie są doceniane za brzmienie.
Na ebay-u można kupić modyfikowaną zwrotnicę przeznaczoną do tych głośników.
Ceny są różne, w zależności od zastosowanych komponentów.
Którą drogę należałoby wybrać ?
Może jakieś sugestie ? Proszę.

tissot2     




MAC

Osobiście jestem zwolennikiem oryginałów.


tissot2

Witam,

Taka oryginalna zwrotnica kosztuje po przeliczeniu ca 2.000, zł.
Należałoby wymienić rezystory, kondensatory.
Kable trzeba wymienić na nowe.
Puszki plastikowe nie są mi potrzebne, nie mają wpływu na brzmienie.
Regulacje "Treble Energy " i " Treble Roll-Off" należałoby pominąć. Skrócenie drogi przepływu.
Co pozostanie z oryginalnej zwrotnicy - jedynie cewki/ transformatory od tej zwrotnicy !
Poprosiłem elektronika o wycenę i przedstawienie oferty na zbudowanie nowych zwrotnic do Monitor Golda.
Trzeba zmierzyć indukcyjność cewki w mH i rezystancję w Ohm ,potem można coś powiedzieć co dalej robić.
Mam nadzieję, że pomiary wyjdą pozytywne.

tissot2

tissot2

Zapomniałem przesłać kilka informacji od siebie,

W swoim systemie używam kolumn Tannoy-a Edinburgh.
W 200 litrowych skrzynkach grają głośniki typ; 8149 z oryginalnymi zwrotnicami.
Grają one poprawnie, ale jak usłyszałem u znajomego Tannoy-a Monitor Golda na AlNiCo to byłem zachwycony brzmieniem.
Pomyślałem i przeanalizowałem sobie, że są to głośniki stworzone do muzyki wokalnej, instrumentalnej.
Bardzo wysoki poziom przekazu. Chce się tylko słuchać i słuchać muzyki.
Postanowiłem kupić te głośniki Monitor Gold pochodzące z lat 60-tych ( produkowane do 1974 r.)
Głośniki już mam, brakuje mi tylko zwrotnic do tych kolumn.
Będę robił przekładkę tych głośników do posiadanych skrzynek.
Tylko potrzebne są zwrotnice, bo z posiadanymi crossoverami nie mogę podłączyć tych głośników.
Tannoy-e napędzane są wzmacniaczem lampowym Audio Note Meishu 2 x 300B, 2x 9W na kanał.

tissot2



Michał

#1590
Bardzo silwuple! :)
To Meishu?

No tak,doczytałem :P
Mam słabość do tego piecyka. Kiedyś sobie go,kupię,na 300B.

MAC

Piękny zestaw.
A może odtworzyć oryginalną zwrotkę wg schematu na godziwych elementach?

tissot2

Zwrotnica na godziwych elementach będzie kosztować 1.060, x 2 szt = 2.160, zł
Pozostaje tylko rozbieżność pomiędzy schematem zwrotnicy producenta a stanem faktycznym.
Ktoś opisał to w wątku, bodajże problem odkryto podczas budowy zwrotnicy do 15" Monitor Golda  w Danii.
Indukcyjność cewki ze schematu producenta Tannoy-a  odczytano, że ma 1,2mH w rzeczywistości było 3,2mH.
Ponadto rezystor z opublikowanego schematu miał 15uF a w rzeczywistości rezystancja wyniosła 30uF.
Przez 40 lat nie mogła wzrosnąć rezystancja o 100%.
Innymi słowy podwoiła się ! Coś nie tak.
To jest duży problem z danymi producenta a faktami.
Gdzie popełniono błąd ?
Źle skrojona zwrotnica nie zagra dobrze !!
Tego się obawiam.

McGyver

Cytat: tissot2 w Listopad 25, 2017, 18:04Tannoy-e napędzane są wzmacniaczem lampowym Audio Note Meishu 2 x 300B, 2x 9W na kanał.
Widzę też zacny transport Mephisto 1 od Audiomeci, a co "robi" za DAC? Bo nie potrafię dostrzec.

tissot2

Digital-Analog-Converter oparty na kości TDA-1543 po kilku modyfikacjach z buforem, audio-clockiem.
Po włożeniu kondensatorów Black Gate pojawiła się muzyka.
W zasilaniu DAC-a te same kondensatory poprawiły czytelność przekazu.
Robtango był inicjatorem zmian DAC-a.
Tak w niewielkim skrócie.

Michał

Cytat: tissot2 w Listopad 25, 2017, 18:52
Zwrotnica na godziwych elementach będzie kosztować 1.060, x 2 szt = 2.160, zł
Pozostaje tylko rozbieżność pomiędzy schematem zwrotnicy producenta a stanem faktycznym.
Ktoś opisał to w wątku, bodajże problem odkryto podczas budowy zwrotnicy do 15" Monitor Golda  w Danii.
Indukcyjność cewki ze schematu producenta Tannoy-a  odczytano, że ma 1,2mH w rzeczywistości było 3,2mH.
Ponadto rezystor z opublikowanego schematu miał 15uF a w rzeczywistości rezystancja wyniosła 30uF.
Przez 40 lat nie mogła wzrosnąć rezystancja o 100%.
Innymi słowy podwoiła się ! Coś nie tak.
To jest duży problem z danymi producenta a faktami.
Gdzie popełniono błąd ?
Źle skrojona zwrotnica nie zagra dobrze !!
Tego się obawiam.

Tu pomoże chyba tylko Lutek :)

McGyver

Cytat: tissot2 w Listopad 25, 2017, 18:52rezystor z opublikowanego schematu miał 15uF a w rzeczywistości rezystancja wyniosła 30uF.
O, to faktycznie bardzo gruby błąd, bo ze zmierzonych parametrów wynika że ten rezystor jest w istocie kondensatorem  ;D

MAC

Ciekawy jestem jak się mają nowe Ardeny i Chevioty do klasyków z epoki?
Ceny atrakcyjne.





 

MAC

Nie grały na AVS?

cdt

Jak byłem w pokoju Tannoya to grały Klipsh . Zresztą grały bardzo dobrze .
http://www.audioaffair.co.uk/tannoy-legacy-arden-speakers-pair .
Biorąc pod uwagę ceny na rynku nowych kolumn to faktycznie cena akceptowalna
- Frequency response: 35Hz-30 KHz±6 dB
- Recommended Amplifier Power: 20-300 Watts
- Power handling: 150 W continuous,600W peak
- Sensitivity: 93 dB
- Impedance: 8 O
- Crossover Frequency: 1.1 kHz
- Enclosure: Triple distributed port
- Dimensions HWD: 910 x 602 x 362 mm
- Net weight: 41 kg