Jaki gramofon za 10000?

Zaczęty przez tatachabera, Luty 25, 2015, 14:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

tatachabera

Cytat: jamówię w Luty 26, 2015, 16:56To niech kupi Linn Majik

Gdyby nie cena to właśnie to bym kupił.

Cytat: wojtek41 w Luty 26, 2015, 16:50czy tez cos nie pasuje w graniu z fontesa ?

Fontek gra jak należy, jedynie co nie pasuje to kurz i "imbusy"
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

wojtek41

Czyli wymiana gramofonu ? Planujesz sprzedaz fontesa ?
Moze opcjonalnie pokrywa, bo imbusami nie krecisz dzien w dzien...?

tatachabera

Cytat: wojtek41 w Luty 26, 2015, 17:12Czyli wymiana gramofonu ? Planujesz sprzedaz fontesa ?

Jeśli znajdę coś znacznie lepszego to tak ale nic na siłę.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

wojtek41

Mowiac szczerze, nie wiem co nowego do 10000, bedzie lepsze od fontesa. Nie twierdze, ze to nadgramofon ale wybor wcale nie jest duzy...
W uzywanych owszem. Ale nowy...

gratefullde

To ciężko Ci będzie. ...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

masza

Do Zontka jeszcze trochę budżetu brakuje :)

Poproś benpe nich Ci wyśle fotkę swojego AF. Może coś w tym kierunku pójdziesz?
Upieranie się przy pokrywie na zawiasach to z całym szacunkiem - nieporozumienie.
Werk jest OK. Idź w lepsze ramię i wkładkę.

tatachabera

Cytat: gratefullde w Luty 26, 2015, 17:18To ciężko Ci będzie. ...

Właśnie widzę że lekko nie jest ale nic na siłę nie będę robił.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

tatachabera

Cytat: masza w Luty 26, 2015, 17:22Upieranie się przy pokrywie na zawiasach to z całym szacunkiem - nieporozumienie.
Prawie się wyleczyłem z pokrywy.
Widziałem Af benpe i tam jest chyba ramię Zontka.
Czy w AF wymiana ramienia sprowadza się do wykręcenia jednego i wkręcenia drugiego ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

elem

gdybym potrzebował dobrego gramiaka już uzbrojonego, to na pewno obejrzałbym w piewrszej kolejnośći EATa z ogłoszenia wymienianego w tym wątku. Jedno ramię i pre do sprzedania. Zostaje kasa na elegancką firmową pokrywę i parę płyt.

Z ciekawością czekam co vasa na spokojnie wieczorem skrobnie.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41

Za dyszke to juz mozna fajna wkladke miec. Do tego trafo i zabawa dopiero sie zaczyna  ;)
Jesli natomiast koniecznie zmiana gramofonu, to osobiscie poszedlbym w strone Thorensa TD 124 z ramieniem SME. To tylko moje zdanie..)

masza

Cytat: tatachabera w Luty 26, 2015, 17:25Właśnie widzę że lekko nie jest ale nic na siłę nie będę robił.
Pamiętaj, że prawie zawsze lepsze jest wrogiem dobrego :)

Bo ja tu widzę nie tyle chęć pójścia do przodu z zabawą tylko zwykłą, pospolitą audiofilię nervose :)

wojtek41

Bo trzeba zapytac co zyskamy poprzez zmiane gramofonu ? Czy to ma sens i czego oczekujemy po tej zmianie ?

tatachabera

Cytat: masza w Luty 26, 2015, 17:27Bo ja tu widzę nie tyle chęć pójścia do przodu z zabawą tylko zwykłą, pospolitą audiofilię nervose

I tutaj się mylisz. Chce to zrobić tylko i wyłącznie dla wygody użytkowania.

Czy w AF wymiana ramienia sprowadza się do wykręcenia jednego i wkręcenia drugiego ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

wojtek41

Dorob pokrywe i po zawodach  ;)
Musisz miec pewnie specjalny ambord do zamocowania innego ramienia. Andrzej chyba dorabia.

stary audiofil

#114
Cytat: vasa w Luty 26, 2015, 11:06
Problem polega nie na strachu tylko na ochronie forum przed dyskusją typu "referencja" kontra maluczcy.
Wieczorem napiszę.

Referencja z clippingiem..........złośniku mój drogi.
Nie rób ze mnie demona,choć mam też 25-letnia wieżę denona.
Ustawiasz sam rozmowę po swojemu.........oj nieładnie tak zaczepiać starego człowieka.
Tylko jeszcze chce powiedzieć,że naprawdę w audio się ciut orientuje i mam swiadomość,że
dość często ceny sa wyznacznikiem jakości grania w analogu naprawdę nie ma ściemy.
Problemem zas najwiekszym jest ustawienie samego gramofonu.
Niektorych osób wywody nt. ustawienia dla mnie graniczą z jakimś wręcz obłędem.
Czy warto z siebie robić pajaca,albo chodzić z nosem w chmurach??
Vasa
Nie będę reagował na żadne zaczepki bezsensowne......czy Tobie to potrzebne jest akurat tu i teraz?

stary audiofil

Cytat: tatachabera w Luty 26, 2015, 17:26
Cytat: masza w Luty 26, 2015, 17:22Upieranie się przy pokrywie na zawiasach to z całym szacunkiem - nieporozumienie.
Prawie się wyleczyłem z pokrywy.
Widziałem Af benpe i tam jest chyba ramię Zontka.
Czy w AF wymiana ramienia sprowadza się do wykręcenia jednego i wkręcenia drugiego ?

Zontek żądał za ramię 6000 pln przy kusie usd 3,00 pln.........więc gdzie sens ,gdzie logika?
Zaprawdę powiadam Ci,że ten Vpi co był kiedyś mój takiego Zontka zjada na czczo.
Musisz uważać na ramie od Zontka-bo kiedyś jednemu audiofilowi to wyszedł robak z ramienia i zjadł wkładkę.

tatachabera

Cytat: stary audiofil w Luty 26, 2015, 17:48Zontek żądał za ramię 6000 pln przy kusie usd 3,00 pln.........więc gdzie sens ,gdzie logika?
Zaprawdę powiadam Ci,że ten Vpi co był kiedyś mój takiego Zontka zjada na czczo.
Musisz uważać na ramie od Zontka-bo kiedyś jednemu audiofilowi to wyszedł robak z ramienia i zjadł wkładkę.

Czy Ty masz jakiś kompleks na punkcie Zontka ??? Odpuść sobie, zluzuj gumę.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

stary audiofil

#117
Cytat: tatachabera w Luty 26, 2015, 17:51
Cytat: stary audiofil w Luty 26, 2015, 17:48Zontek żądał za ramię 6000 pln przy kusie usd 3,00 pln.........więc gdzie sens ,gdzie logika?
Zaprawdę powiadam Ci,że ten Vpi co był kiedyś mój takiego Zontka zjada na czczo.
Musisz uważać na ramie od Zontka-bo kiedyś jednemu audiofilowi to wyszedł robak z ramienia i zjadł wkładkę.

Czy Ty masz jakiś kompleks na punkcie Zontka ??? Odpuść sobie, zluzuj gumę.

Wcale sie nie znasz widzę na zartach.
Doradzanie Tobie uważam za zakończone tym wpisem.

ps.
Jak kupisz gramiak to weż jakiegoś guru do ustawienia-był w watku wymieniany wielokrotnie.
Widzę,że atmosfera przedszkola tu jest-bo chcialem Ci pomóc,a masz pretensję-o co?
10000 pln to już sporo pieniedzy jest więc nie daj się zrobić w bambuko.

pozdr ;D

stary audiofil

Cytat: tatachabera w Luty 26, 2015, 17:51
Cytat: stary audiofil w Luty 26, 2015, 17:48Zontek żądał za ramię 6000 pln przy kusie usd 3,00 pln.........więc gdzie sens ,gdzie logika?
Zaprawdę powiadam Ci,że ten Vpi co był kiedyś mój takiego Zontka zjada na czczo.
Musisz uważać na ramie od Zontka-bo kiedyś jednemu audiofilowi to wyszedł robak z ramienia i zjadł wkładkę.

Czy Ty masz jakiś kompleks na punkcie Zontka ??? Odpuść sobie, zluzuj gumę.

Gdyby guma była bardzo zluzowana
Gola dupa byłaby pewnie pokazana

W powyższym wpisie pokazałem fakty i realia

neomammut

Tak abstrahując od tematu, z całym szacunkiem, każdy ma kasę i ma prawo wydawać na co mu się podoba, nic mi do tego. Ale ja mam jedno ramię, jedną wkładkę i gra mi każdą płytę. Pytanie moje jest takie, do czego używacie innych ramion/wkładek, prócz oczywiście oszczędności jakiejś mega fajnej, czy starej, już nie produkowanej wkładki, by ją oszczędzać...?

Wkładki MC, nie można wymienić igły - ok, zrozumiałe. Ale po za tym do czegoś się przydaje większa ilość ramion/wkładek?

Dlatego kocham MM, igła się zużywa? Kupujesz nową... i po problemie.

stary audiofil

#120
[personalna zaczepka- usunięta]

miniabyr

Piotr nie wiem co z tobą i co mam o twoich wpisach sądzić. W realu wydajesz się racjonalny a wirtualnie  jesteś nie do przełknięcia.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

stary audiofil

#122
Tobie się jeszcze wszystko śni
Tatachabera chce gramiaka do 10000 pln.
Wyjeżdżasz z grubej rury z dwiema wkładkami i ramionami.......po co?
Człowiek widzisz jak się goraczkowo wypytuje trza z nim dyskutować i basta.

Poprzedni mój post wydawał sie dla Ciebie dziwny?.........dla mnie też ;D
Myślalem,ze mi sie wszystko śni ;D

Napisz mu tak
Kup se Zonteka na niego cała wieś,pół gminy i cały powiat czeka ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Zagadka
Dlaczego niemal każdemu tkwię głęboko w gardle tzn. w przełyku?
bo jestem niestrawny i niesmaczny ;D ;D ;D ;D ;D ;D

miniabyr

Piotr przyklej sobie plasterek  bo się odkleił Neomammut zadał pytanie o zasadność stosowania większej ilości ramion. Odpowiedziałem . Może pójdź do okulisty niech ci z rogówki ściągną napis Zontek bo widzę ,że bardzo ci uwiera. A tak poza tym to cię kocham.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

neomammut

Miniabyr, póki ostatniego zdania nie przeczytałem mój tok rozumowania jakoś sobie dawał radę, ale dalej się zwiesił :D