Apple TV i zewnętrzny DAC

Zaczęty przez frei, Luty 01, 2016, 17:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

frei

Cześć!

Mam pewną komputerową zagwostkę, której nie za bardzo potrafię zrozumieć, może ktoś z Was będzie mnie mógł oświecić :)

Otóż, mam MacBooka, na nim TIDAL'a, z którego puszczam muzykę przez AirPlay po WiFi do Apple TV, który jest podłączony kablem optycznym do DAC'a, który z kolei XLRami wpięty jest do wzmacniacza, z którego dźwięk leci na kolumny.

Czyli: Laptop -> (wifi) -> Apple Tv -> (optyk) -> DAC -> (xlr) -> Wzmacniacz

No i do tej pory myślałem, że jak na laptopie wyjście dźwięku wybiorę na "AirPlay" zamiast "built in" to te zera i jedynki z aplikacji Tidala są wysyłane prosto do Apple TV (w niezmienionej formie) i potem z Apple TV (także w niezmienionej formie) lecą po kablu optycznym do DAC'a i dopiero tam się dzieje cała magia z zamianą tego na sygnał analogowy.

Ale... Jeśli rzeczywiście tak jest, to czemu jestem w stanie zmienić głośność utworu zarówno w aplikacji Tidal, jak i w samym systemie operacyjnym? Można zmienić głośność cyfrowego sygnału? Czy najpierw jednak wbudowany laptopowy DAC zamienia sygnał na analogowy, wzmacnia go, a potem znowu zamienia na cyfrowy i dopiero wysyła dalej do Apple TV?
A słucham sobie na: Vienna Acoustics Liszt / AKG K701 + Yamaha A-S3000 + CD NAD 546 / Teac TN-300 (AT440MBL) / Bluesound Node 2 (Tidal) + DAC Hegel HD20 + Kable: Nordost Purple Flare / RCA Audioquest Colorado / XLR Audioquest Earth / Melodika MDP20

Wireless

Zmiana głośności sygnału cyfrowego, bez konwersji do analogu, jest możliwa.
Pozdrawiam, Wireless