denon dvd 3910

Zaczęty przez kawosz, Wrzesień 10, 2016, 17:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Cytat: marekw 76 w Lipiec 31, 2017, 18:29a kupiłem tylko dlatego, że się naczytałem o nich samych pozytywnych komentarzy i myślałem, że to właśnie jest kiler
W przedziale do 500-700zł bez dwóch zdań trudno o lepszy odtwarzacz.
Natomiast jakaś fajna używka za 2,5 - 3,5k ukazuje zaledwie przeciętność tego Denona.
Żeby nie być gołosłownym - np Lector CDT 06T za niecałe 3k (s/h) robi z tego DVD wrzeszczącego naleśnika ;)

marekw 76

Oj tam. Zobaczymy. Ja wcale nie miałem zamiaru zmieniać odtwarzacza bo z mojego jestem naprawdę zadowolony.
Ale wkładka Frywolnego* sprawiła, że wreszcie mój tor cyfrowy dostał solidne baty a przy okazji przez przypadek otworzyłem powyższy temat i już mi się kurka wodna włączyła kombinacja :)

* chyba wszyscy wiedzą o jaką wkładkę chodzi ;)
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

frywolny trucht

Marek, masz chyba jak mój szwagr. Jemu też gramofon grał tak sobie. Pokazywał mi, że z CD ma więcej informacji, lepiej cyka, lepiej basuje. No i tak jest, proste gramofony, proste wkładki grają raczej średnicą, a bardziej naturalny dół niektórym nie starcza. Jak wpadła mi w łapy pierwszy raz rzeczona GP 500 natychmiast pomyślałem, że szwagr musi ją mieć. Mnie też ujęła, od razu stare czasy wróciły. To taka myszka agresorka  ;D Specjalnie dla niej nabyłem drugie ramię :)  W dodatku można uaudofilić odpowiednią igłą. sorry za OT.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Melepeta

No to czekamy na wieści, jak Ci un zagrał.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

marekw 76

No to gra sobie od srody.
Przyszedl lekko uszkodzony :'( mam pewnosc, ze dzieki kurierowi >:(
Tacka sie wysunela, furkotnela i stanela...
Na szczescie bylem z kolega tzw zlota raczka :)
Rozkrecilismy, skrecilismy i cos musielismy poprawic podczas skladania gdyz teraz dziala bez zarzutu :)
Przy okazji wyczyscilem laser.
Napisze tak... jeszcze nie mam wyrobionego zdania, bo jednak niedlugo sluchalem ale to co zauwazylem w porownaniu z Marantz SA8003:
Lepiej chyba dociazony dzwiek ale kosztem szybkosci - mam wrazenie, ze ten odtwarzacz jest jakby wolniejszy?? sam nie wiem - takie mam wrazenie bo Marantz gra inaczej, jasniej i moze przez to wydaje mi sie, ze szybciej...
Scena wezsza niz w Marantzu i chyba Marantz jest dynamiczniejszy ale to moze byc zludzenie.
Jeszcze poslucham i cos dopisze.
Denon na pewno lepszy na wieczory i ma ladna barwe troszke jednak mi to zwezenie sceny przeszkadza.

Tradycyjnie przepraszam za brak polskich znakow
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Piterski

Trochę mnie ten opis zaskoczył bo co jak co ale głębie i przestrzenność ma Denon lepszą od CD 17Ki Marantza.
Bas ma wcale nie za muskularny więc zastanawiam się jaki ma twój SACD ???

A i jeszcze jedno jego trzeba podłączyć pod telewizor powyłączać jedne opcje, a włączyć drugie.
Opis jest w wątku, musisz to przeczytać i dopiero słuchać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

marekw 76

W zasadzie to juz mam wszystko poustawiane wedlug Waszych wskazowek.
A w TV to juz chyba tylko over sampling sie wl/wyl?
Marantz ma bas szybszy. Caly jest szybszy. Denon taki jakby bardziej przypakowany jest i troszke misiowaty mi sie wydal na razie.
Arek -Melepeta napisal chyba o swoim, ze muli...
Moj chyba tez... Ale jeszcze musze na nim posluchac... Ostatnio busy bylem :(
Ale w weekend mam nadzieje szybciej sie z praca uwinac a wtedy...

Aaaa, i ja wcale nie pisze, ze gra gorzej! Gra inaczej - zupelnie inaczej.
W niektorych "rockach" gitary przestaly sie drzec i to jest super jednak w niektorych jakby perkusja zwolnila a to juz takie swietne nie jest...

tradycyjnie i tak dalej przepraszam za brak polskich znakow
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Piterski

Bardzo intrygujące jest to co piszesz tym bardziej, ze ja go porównuje do mojej analogowej referencji i nie jest wcale tak źle aczkolwiek to nie jest Hi-End to dziwi mnie, że motorykę ma gorszą od SACD za 1600,= złoty.

Wiadomo dochodzi do tego reszta systemu osobiste preferencje.

Wróżąc z fusów stawiał bym że Marantz gra konturami dźwięku bez wypełnienia.
U mnie ta można by powiedzieć o Denonie w porównaniu z Marantzem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

marekw 76

Jako nowy to on chyba troszke drozszy byl jednak :)
Ufff skonczylem prace jade do domu wieczorem jeszcze cos dodam moze ;)

tradycyjne sorry...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Cytat: Piterski w Sierpień 25, 2017, 15:56
Wróżąc z fusów stawiał bym że Marantz gra konturami dźwięku bez wypełnienia
Może i lekko brak mu wypełnienia ale z pewnością nie gra konturami.

stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

No to wczoraj pogralem na Denonie dobrze ponad trzy godzinki.
Gralismy sobie glownie rocka i hardrocka i nie bylo cichutko i spokojnie:)
Dziwne ale mam wrazenie, ze dzwiek jakby przyspieszyl? moze sie wydarzyc cos takiego? sam sie zastanawiam bo dzwiek wyraznie sie "otworzyl" i perkusja spokojnie nadazala za reszta... Moze byc tak, ze dlugo stal a teraz wracaja mu wlasciwe parametry?
Sam juz nie wiem...

tradycyjnie przepraszam za brak polskich znakow
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

vasa

Cytat: marekw 76 w Sierpień 26, 2017, 15:51Dziwne ale mam wrazenie, ze dzwiek jakby przyspieszyl? moze sie wydarzyc cos takiego? sam sie zastanawiam bo dzwiek wyraznie sie "otworzyl" i perkusja spokojnie nadazala za reszta... Moze byc tak, ze dlugo stal a teraz wracaja mu wlasciwe parametry?
Raz że grałeś głośniej, wtedy zawsze jest lepiej.
Dwa - przyzwyczaiłeś się ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Cytat: marekw 76 w Sierpień 25, 2017, 15:20Lepiej chyba dociazony dzwiek ale kosztem szybkosci - mam wrazenie, ze ten odtwarzacz jest jakby wolniejszy?? sam nie wiem - takie mam wrazenie bo Marantz gra inaczej, jasniej i moze przez to wydaje mi sie, ze szybciej...
Scena wezsza niz w Marantzu

Hmm. Ja mam całkiem inne odczucia. Na moje to jasno, otwarcie grający odtwarzacz z dobrą sceną. Brzmienie niemalże analogowe.

marekw 76

Cytat: vasa w Sierpień 26, 2017, 16:09Raz że grałeś głośniej, wtedy zawsze jest lepiej. Dwa - przyzwyczaiłeś się
Niewazne z jakiego powodu - wazne, ze gra lepiej!
Wczoraj SOTD - Toxicity napier..lal jak szalony.
I mam jeszcze jedna koncepcje - czy on moze miec nizszy poziom wyjsciowy niz Marantz?
Bo wydaje mi sie, ze musze go bardziej volumem doladowac :)
Tak powiedzmy 9 na Marantzu odpowiada 9.30 na Denonie i pod tym wzgledem rzeczywiscie smialo moge porownac go z gramofonem.
Ale on mi kurka wodna coraz bardziej sie podoba bo kulturalniejszejszy jest od Marantza.

Standardowe sorry za brak polskich znakow
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Piterski

Różnica w poziomie wyjściowym czyli napięcie na wyjściu może być różne.
Takie odtwarzacze porównuje się przez to trochę trudniej bo trzeba to skompensować potencjometrem głośności.
Posłuchaj go dłużej samego bez bezpośrednich porównań, a potem sobie sprawdź jak zagra Marantz.


Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

marekw 76

Tak wlasnie robie.
Dziala u mnie jako jedyny uzywany odtwarzacz i zamienie je miejscami najwczesniej za dwa tygodnie.

tradycyjnie przepraszam za brak polskich znakow
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Właśnie porównałem sobie płytę Phila Collinsa "Face Value" mam CD oraz Vinyl.
Potek na godzinie dziesiątej - Denon nieznacznie jak na odtwarzacz CD głośniej.
Już teraz mam pewność, Marantz jest głośniejszy.
Pewnie dlatego miałem wrażenie, że jest szybszy i bardziej otwarty.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Piterski

Takie szczegóły potrafią mamić, dlatego szybkie porównania nie są dla mnie wiarygodną metodą.
Ja osobiście nie potrafię w taki sposób ocenić jednoznacznie sprzętu.
Zazwyczaj potrzebuje dłuższego czasu by sobie o nim rzetelnie wyrobić opinię i to tylko w danym systemie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

marekw 76

Rozegrał mi się mój Denon.
Miałem zamienić dla porównania ale jakoś nie mam ochoty:)
Ale w zasadzie nie o tym chciałem.
Jak włączyć podświetlenie pilota? bo u mnie chyba nie działa...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

spalon


vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

marekw 76

Tak więc mam jakiś inny pilot...
Nie mam przycisku "light" >:(
Ale wszystkie inne działają.

EDIT:
Mój pilot to Denon RC985
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

frywolny trucht

Ano. Ten ślepy przycisk na twoim pilocie ( na lewo od Angle) odpowiada za podświetlenie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

marekw 76

Nie działa :( Pewnie zepsute...
Ale dziwne bo wszystko inne działa.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

wojtek41

Lub nie ma w opcji tego pilota. U mnie działa  / RC 972.