Otwarty Klub Dyskusyjny Moriarty & Co.

Zaczęty przez Moriarty, Maj 17, 2020, 14:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

Moriarty

#525
Działa w Europie parę wytwórni i sklepów internetowych, które wygrzebują z czeluści historii jakieś kompletnie zapomniane albumy jazzowe, zapomnianych artystów lub wznawiają rzeczy co prawda znane i cenione, ale od dawna nie wydawane, a przez to obrosłe legendą. Może kiedyś napiszę jakieś zestawienie tych, na które udało mi się trafić i w których kupowałem, a na razie tylko rekomendacja Jazz Messengersów - ale nie zespołu Arta Blakeya, tylko hiszpańskiego sklepu jazzmessengers.com, gdzie można, jak się poszuka, kupić tanio fajne rzeczy.

Sprzedają winyle - i to chyba fajne, promują serię Tone Poet - SACD (nie tylko jazz, ale także klasyka i jakieś inne rzeczy), ale ja kupuję CD i o tym tu napiszę. Ceny są różne, ale miłe jest to, że można kupić dużo dobrych płyt za 4,99 euro. No i gdy suma zakupów przekroczy 30 euro, wysyłka jest gratis.

To spora różnica w porównaniu z także hiszpańskim freshsoundrecords.com, gdzie ceny są wyższe, a wysyłka kosztuje dodatkowe parę euro. Ja tak kupowałem już dwa razy i było to, niestety, finansowo odczuwalne, mimo że nie zaszalałem jakoś specjalnie. Nie narzekam, bo tylko tam da się dostać niektóre fajne nagrania, ale Jazz Messengersi również mają bardzo dobrą ofertę, a są tańsi :)

Kupiłem dziś siedem zacnych płyt za 4,99, w tym legendarne unikaty i takie, na które od dawna miałem ochotę, płacąc summa summarum 34,93 euro, czyli sto kilkadziesiąt złotych. W tym cztery wczesne albumy Peggy Lee (po dwa na płycie), włącznie z bardzo lubianym przeze mnie "Black Coffee", który notabene jest też ulubioną płytą Joni Mitchell.

https://www.youtube.com/watch?v=E2bZ-z01sL0

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Bill Evans trio, koncert w Village Vanguard w 1961 roku i zarazem w 2022 roku na plaży w Grecji :). Grajek Cayin i bezprzewodowe słuchawki Sony dają radę.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

cortes


Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Cytat: Moriarty w Wrzesień 23, 2022, 14:05Bill Evans trio, koncert w Village Vanguard w 1961 roku i zarazem w 2022 roku na plaży w Grecji . Grajek Cayin i bezprzewodowe słuchawki Sony dają radę
Takiemu to dobrze..... 😀😀😀

Odpoczywaj, odpoczywaj, bo u nas zimnoooooooooo........ :(
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GB

Cytat: Moriarty w Wrzesień 23, 2022, 14:05
Bill Evans trio, koncert w Village Vanguard w 1961 roku i zarazem w 2022 roku na plaży w Grecji :). Grajek Cayin i bezprzewodowe słuchawki Sony dają radę.
Ładny ten Bałtyk i pogoda dopisuje.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Moriarty

Dziękuję wszystkim za miłe słowa :). Niestety, laba trwała krótko, już jestem w Polsce :/
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

sheykk

Cytat: Moriarty w Wrzesień 16, 2022, 23:31rekomendacja Jazz Messengersów -
Moriarty czy otrzmałeś płyty i jak z jakością tych promocyjnych?
Ja też zamówiłem kilka cd ale nie mogę sie doczekać.

Moriarty

Cytat: sheykk w Październik 02, 2022, 14:58Moriarty czy otrzmałeś płyty i jak z jakością tych promocyjnych?
Ja też zamówiłem kilka cd ale nie mogę sie doczekać.

Też czekam. System śledzenia przesyłek mówi, że jest w drodze do hurtowni w Czechach chyba (Rudná, K Vypichu).
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501


Moriarty

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

sheykk

Moje powinny jutro dojechać.Miałeś czas posłuchać ? Jaka jakość nagrań?

Moriarty

Cytat: sheykk w Październik 04, 2022, 20:32Moje powinny jutro dojechać.Miałeś czas posłuchać ? Jaka jakość nagrań?

Jeszcze nie było kiedy. Spodziewam się, że jakość będzie różna, w zależności od płyty. Różne wytwórnie źródłowe, reedycje też robione przez różne firmy. Kupowałem już kiedyś płyty wydane przez JM i brzmiały dobrze. Z tym że mój sprzęt to nie jest żadna finezja, sporo maskuje, podejrzewam. To ma swoje dobre strony, bo mniej bolą złe realizacje, na szczęście na bardzo złe trafiam rzadko.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

#538
Pierwsza płyta Peggy Lee, z albumami "Black Coffee" i "Dream Street" - przecudna muzycznie. Fenomenalny, zmysłowy głos rasowej femme fatale, świetni muzycy towarzyszący, śmietanka West Coast Jazzu: pianiści Jimmy Rowles i Lou Levy, trębacz Pete Candoli, saksofoniści Bud Shank i Bob Cooper etc., etc.

Dźwiękowo też OK. Na "Black Coffee" momentami co prawda, przy bardziej forsownych fragmentach - śpiew Peggy, trąbka Pete'a Candoli - czasami robi się ostro na granicy dyskomfortu, ale ta granica nie jest przekraczana. To nie tyle błąd reedycji, sądzę, ile wina materiału źródłowego. Na album składają się dwie sesje, z 1953 i 1956 roku, wspomniany efekt występuje tylko w tych wcześniejszych nagraniach. Chętnie bym posłuchał tej muzyki na jakiejś lampie SET podpiętej pod duży, celulozowy głośnik pełnopasmowy.

Obie płyty brzmią kameralnie, choć "Dream Street" ma nieco bardziej rozbudowany skład niż "Black Coffee", gdzie Peggy Lee akompaniuje kwartet, czasem kwintet. Generalnie świetna wieczorowa muzyka dla każdego, bardzo relaksacyjna.

PS. Zamówiłem kolejne parę płyt od Messengersów, stosunek ceny do jakości naprawdę bardzo fajny, gdy się - tak jak ja - żeruje przy cenowym dnie, które bynajmniej nie oznacza płyt złej jakości, jak widać. Poza pojedynczymi albumami CD za 4,99 EUR biorę też podwójne za 6,50 EUR. Przypominam, że od łącznej wartości zamówienia na poziomie 30 EUR wysyłka gratis. Te same płyty znajduję potem za dwu- trzykrotnie wyższe ceny w innych sklepach.

https://www.youtube.com/watch?v=0azhbA-hkaM

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

sheykk

Moja przesyłka utknęła na Poczcie Polskiej w Pruszczu Gdańskim i od 2-dni cisza.

wiki

A co tam..... posłuchajmy..... 😀
Wieczór już......
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

sheykk


wiki

Widzę, że tak hurtem te płyty kupujecie...... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Moriarty

Cytat: wiki w Październik 08, 2022, 18:18Widzę, że tak hurtem te płyty kupujecie...... 😀

No wiesz, jak kupisz jakieś sześć, siedem (lub mniej, gdy cena jest wyższa od najniższej), to wysyłka gratis - czemu nie skorzystać :). Poza tym okazje trzeba chwytać, póki są, bo zwykle szybko się kończą. Ja na przykład zastanawiałem się nad tą kolekcją z Archie Sheppem, i proszę - Sheykk zdążył kupić, a ja nie. Pewnie to on mi sprzątnął sprzed nosa! ;D

Wiki, a jak Ci podeszła panna Peggy? Kawa dobrze zaparzona? :D
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

wiki

Moriarty, panna Peggy rewelacyjna.... 😀
A utwór kawowy to już jest odjazd, można słuchać w pętli.... 👍
Może sobie poszukam płyty i kupię aby posłuchać w systemie głównym.
Na działce sieje klimatami, że hej.
Już kiedyś się przymierzałem do tej płyty ale jakoś odpuściłem.
Teraz mam dodatkowy bodziec...... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

sheykk

Moriarty mnie trochę podpalił i kupiłem .Moja ocena zakupu  nie jest zachwytem te płyty za 5 euro (historycznie,muzycznie,poznawczo - tak super dla miłośnika  jazzu,jakość nagrań słaba  -  moim zdaniem szkoda miejsca na takie płyty .Lepiej kupić jedną dobrze brzmiącą( niestety cena x 3) i wrócić za jakiś czas mając radochę z odsłuchu.Sklep jazzmasengers bardzo fajny  i można wyszperać pozycje wyprzedane w dobrej cenie np.Archie Sheppa z nagrań dla  Black Saint i Soul Note 4 płytu za 110 zł (brzmienie b.dobre jak i cała seria wydanie harmonia mundi  - ale to dla miłośników free jazzu na amzan... w cenie ok.180 zł ale jest wiele fajnych pozycji w każdym boxie od 4 - 8 płyt ).

Moriarty

Z tą jakością tanich płyt od JM jest różnie, nie generalizowałbym. Jak na razie z tej pierwszej partii przesłuchałem ok. połowę i tylko jedna płyta to niewypał dźwiękowy: "Live in San Francisco" Cannonballa. Nie wiem, czy to kwestia nagrania - to koncertówka, nagrywanie występów na żywo bywa trudne - czy remasteringu z myślą o tym konkretnym wydaniu, ale faktycznie, nie mam ochoty wracać do tego brzmienia.

Z kolei do Peggy Lee, Hoagy'ego Carmichaela będę wracał na pewno. Dla mnie brzmią OK, no ale wiadomo, to kwestia osobistej granicy tolerancji, no i sprzętu, który może wybaczać różne grzechy dźwiękowe lub nie.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

sheykk

Cannoballa lubię cenię i mam b.dużo cd i winyli jutro posłucham tego koncertu i napiszę o tym jak to u mnie plumka.

sheykk

Posłuchałem mam japońskie wydanie cd gra bardzo bobrze.Myślę że to kwestia remasteru i tłoczenia.Porównałem też z winylem i jest jeszcze lepiej jest więcej wypęłniena, mięsa(cokolwiek to znaczy)słucha się jeszcze przjemniej.

Piterski

Remasteru lub materiału z jakiego jest to robione. Moim zdaniem niska cena nie wzięła się bez powodu.
Oczywiście nie twierdzę też że cena jest gwarantem jakości, niestety już nie :-\
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.