Menu główne

Jaki SET?

Zaczęty przez Moriarty, Grudzień 04, 2021, 12:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

mirek24

Sprawdz Cary CAD-805 na 211, słuchałem u kogoś z Westminster Royal i niczego nie brakowało.
pozdrawiam

miniabyr

Mirku a na moich 2A3 brakuje basu ? -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

mirek24

Ej ale ty masz EV 98 db skutecznosci co najmniej.

pr1nce

Cytat: Old Man Kensey w Wrzesień 28, 2022, 16:00
Cytat: GB w Wrzesień 28, 2022, 15:50Brak mięsa

Ok, ale jeśli Haiku lub ARF nie mają "mięska", to wcale nie znaczy, że inne SET także go nie mają lub skąpią. To nie jest kwestia triody, trza po prostu znaleźć właściwy sprzęt. Tylko tyle i aż tyle 😉



W sklepach nie ma naprawdę dobrych wzmacniaczy lampowych. Trzeba sobie takowe zamówić u prywatnego wykonawcy lub zbudować.
Ze sklepowych niezły jest Line Magnetic na lampie 845, ale też warto go lekko dłubnąć.

Old Man Kensey

Cytat: pr1nce w Wrzesień 29, 2022, 16:49W sklepach nie ma naprawdę dobrych wzmacniaczy lampowych. Trzeba sobie takowe zamówić u prywatnego wykonawcy lub zbudować.

Niestety, smutna to prawda. Mój akurat jest zbudowany specjalnie pod moje głośniki, na zamówienie i wg gustu 😊 jednak i w sklepach można kupić fajne sprzęty. Firmy typowo lampowe jak np. Manley czy Air Tight robią wspaniałości, tylko że to jest dość droga zabawa.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

GB



Cytat: pr1nce w Wrzesień 29, 2022, 16:49
Cytat: Old Man Kensey w Wrzesień 28, 2022, 16:00
Cytat: GB w Wrzesień 28, 2022, 15:50Brak mięsa

Ok, ale jeśli Haiku lub ARF nie mają "mięska", to wcale nie znaczy, że inne SET także go nie mają lub skąpią. To nie jest kwestia triody, trza po prostu znaleźć właściwy sprzęt. Tylko tyle i aż tyle [emoji6]



... zamówić u prywatnego wykonawcy lub zbudować.  ....

Takich nie można przed zamówieniem posłuchać, a to dyskwalifikuje ten sprzęt w moich oczach.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Moriarty

Cytat: pr1nce w Wrzesień 29, 2022, 16:49Ze sklepowych niezły jest Line Magnetic na lampie 845, ale też warto go lekko dłubnąć.

Dziękuję za tę opinię. Co jakiś czas przychodzi mi do głowy ten wzmacniacz, bo nie musiałbym od razu zmieniać dla niego kolumn.

Czy według Ciebie warto się przymierzać przede wszystkim do LM-845IA, czy brać pod uwagę także starszą wersję LM-518? Słyszałem, że różnice między nimi są niewielkie, ale chętnie poznałbym także Twoje zdanie, jeśli masz z tymi konstrukcjami doświadczenie. Brałbym pod uwagę szukanie czegoś okazyjnie z drugiej ręki, ten starszy model dość często się pojawia w ofertach.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Old Man Kensey

Cytat: GB w Wrzesień 29, 2022, 17:43Takich nie można przed zamówieniem posłuchać

Niekoniecznie tak jest. Często można posłuchać egzemplarza demo, do tego jeszcze wprowadzić swoje poprawki. Ja np. mogłem swobodnie i bez napinki sprawdzić wzmacniacz przez cały okres świąteczny-noworoczny, niemal 2 tygodnie go katowałem na wiele sposobów, w różnych konfiguracjach kablowych i lampowych. Głównie to zadecydowało o jego wyborze, wcześniej miałem trudności, by pożyczyć coś dobrego ze sklepu i posłuchać na spokojnie. Ale ok, zgadzam się, że nie dla każdego jest to odpowiedni motywator.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

pr1nce

Cytat: GB w Wrzesień 29, 2022, 17:43

Takich nie można przed zamówieniem posłuchać, a to dyskwalifikuje ten sprzęt w moich oczach.
Czasami można a czasami nie można posłuchać. Nie da się posłuchać wzmacniacza budowanego pod widzimisię zamawiającego, ale jest w Polsce kilku konstruktorów którzy robią wzmacniacze znakomite i raczej da się ich posłuchać. Tylko to są Panowie którym nie zależy żeby sprzedać i to raczej ich należy się prosić aby urządzenie wykonali. I bardzo dobrze.

np. Monobloki Stanisława Dintera na 845 są znakomite i warte kazdych pieniędzy. Porównywaliśmy do Jadis NEC 845, monobloków Ayona, Nagry VPA845 i paru innych.

Ja też nie lubię kupować w ciemno.

pr1nce

Cytat: Moriarty w Wrzesień 29, 2022, 18:03
Cytat: pr1nce w Wrzesień 29, 2022, 16:49Ze sklepowych niezły jest Line Magnetic na lampie 845, ale też warto go lekko dłubnąć.

Dziękuję za tę opinię. Co jakiś czas przychodzi mi do głowy ten wzmacniacz, bo nie musiałbym od razu zmieniać dla niego kolumn.

Czy według Ciebie warto się przymierzać przede wszystkim do LM-845IA, czy brać pod uwagę także starszą wersję LM-518? Słyszałem, że różnice między nimi są niewielkie, ale chętnie poznałbym także Twoje zdanie, jeśli masz z tymi konstrukcjami doświadczenie. Brałbym pod uwagę szukanie czegoś okazyjnie z drugiej ręki, ten starszy model dość często się pojawia w ofertach.

Znam ponieważ posiadałem na właśność LM-518, Wstawiłem mu dobre lampy WE845 z aliexpress do tego sterujące ze starej produkcji, ale już nie pamieam jakie dokładnie i grał świetnie.
W moim wymieniłem kondensatory sprzęgające na Jensen Copper oraz wszystkie elektrolity w zasilaniu na Nippon KMH, ale i bez dotykania zasilania to naprawdę porządny wzmacniacz.

Sprzedałem go i kupiłem monobloki Air Tight ATM-211 na których strasznie się zawiodłem. Dla mnie grały fatalnie: chudo, bez energii, bez masy, bez drive'u. Były obsadzone GE-211 NOS i sterujace też topowe Brimary i Philipsy.

Wolałem brzmienie LM od tego Air tight.

pr1nce

ATM-211 i LM

miniabyr

Mimo to zazdroszczę tobie, że mogłeś ich posłuchać !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pr1nce

Cytat: miniabyr w Wrzesień 30, 2022, 23:54
Mimo to zazdroszczę tobie, że mogłeś ich posłuchać !
Ja również cieszę się, że miałem taką możliwość.
Dobranoc

nosferartur

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

wiki

Cytat: nosferartur w Październik 02, 2022, 14:45
https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/38/461358.php

We Wrocławiu, więc łatwo. Masza takie miał
Widziałem to ogłoszenie wcześniej.
Gdybym myślał o lampie to wydaje mi się, że bardzo ciekawa jest to propozycja.

GB, możesz spróbować posłuchać.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GB

Cytat: wiki w Październik 02, 2022, 17:40
Cytat: nosferartur w Październik 02, 2022, 14:45
https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/38/461358.php

We Wrocławiu, więc łatwo. Masza takie miał
Widziałem to ogłoszenie wcześniej.
Gdybym myślał o lampie to wydaje mi się, że bardzo ciekawa jest to propozycja.

GB, możesz spróbować posłuchać.
Popytam. Zobaczę.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Tylko nie grzeb przy lampach gdy jest włączony lub zanim się rozładują kondesatory, tam jest jakieś 1000V.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

czuguri

cześć,

mając te same rozterki co @Moriarty, trafiłem na ten wątek :), żeby nie dublować, a uzupełnić.. ku przemyśleniom na koniec 2022

a) Yaqin MS-650B z tuningiem w SinusAudio na miflex KPCU - 8000zł brutto (wzmak i mod) - może nie kombinować i pozostać przy tej triodzie dopalonej jeszcze NOSami?
b) Line Magnetic 845 Premium wersja (dzielona) - 30k zł brutto - wytargowane w bólach, ale czy to adekwatny stosunek jakość/cena..
c) custom SinusAudio na 100th albo GM70 - 20k-25k zł brutto
d) Haiku 300b - z 12k zł brutto - żeby nadkomplikować powyższe

Koszt ma pośrednie znaczenie, ale szkoda płacić x2 więcej jeżeli efekt dla ucha raptem +10% - ..chociaż sygnatura dźwięku to pojęcie subiektywne.
Tor: Forte IV, DAC Pegasus, transport Bluesound
Doświadczenie odsłuchowe: rx-673-> unico due -> 650b, czyli żadne
Rodzaj muzyki: każda

Przemyślenia?


GB

Cytat: czuguri w Październik 11, 2022, 12:42
cześć,

mając te same rozterki co @Moriarty, trafiłem na ten wątek :), żeby nie dublować, a uzupełnić.. ku przemyśleniom na koniec 2022

a) Yaqin MS-650B z tuningiem w SinusAudio na miflex KPCU - 8000zł brutto (wzmak i mod) - może nie kombinować i pozostać przy tej triodzie dopalonej jeszcze NOSami?
b) Line Magnetic 845 Premium wersja (dzielona) - 30k zł brutto - wytargowane w bólach, ale czy to adekwatny stosunek jakość/cena..
c) custom SinusAudio na 100th albo GM70 - 20k-25k zł brutto
d) Haiku 300b - z 12k zł brutto - żeby nadkomplikować powyższe

Koszt ma pośrednie znaczenie, ale szkoda płacić x2 więcej jeżeli efekt dla ucha raptem +10% - ..chociaż sygnatura dźwięku to pojęcie subiektywne.
Tor: Forte IV, DAC Pegasus, transport Bluesound
Doświadczenie odsłuchowe: rx-673-> unico due -> 650b, czyli żadne
Rodzaj muzyki: każda

Przemyślenia?
Tak, jak koledzy pisali i sam tak uważam, pożycz i posłuchaj we własnych pieleszach. Tak, najlepiej wyłonić zwycięzcę i przekonać się czy warto dopłacać.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

czuguri


[/quote]Tak, jak koledzy pisali i sam tak uważam, pożycz i posłuchaj we własnych pieleszach. Tak, najlepiej wyłonić zwycięzcę i przekonać się czy warto dopłacać.
[/quote]

Zgadzam sie z Tobą. Niestety w dzisiejszych czasach to nie takie proste.

- aby odsłuchać 650B po modzie, muszę zdecydować czy go wykonać
- Line Magnetic 845 Premium - jest dostępny tylko na zamówienie
- Haiku 300B do wypożyczenia nie ma - wysłałem kilka maili. Proponowany jest 211 albo zakup z prawem zwrotu 300B
- customy SinusAudio - tutaj zapewne byłaby możliwość ale bez powyższych, mija się to z celem

GB

Cytat: GB w Październik 11, 2022, 17:12
Cytat: GB w Październik 11, 2022, 17:12
Cytat: czuguri w Październik 11, 2022, 15:54

Tak, jak koledzy pisali i sam tak uważam, pożycz i posłuchaj we własnych pieleszach. Tak, najlepiej wyłonić zwycięzcę i przekonać się czy warto dopłacać.

Zgadzam sie z Tobą. Niestety w dzisiejszych czasach to nie takie proste.

- aby odsłuchać 650B po modzie, muszę zdecydować czy go wykonać
- Line Magnetic 845 Premium - jest dostępny tylko na zamówienie
- Haiku 300B do wypożyczenia nie ma - wysłałem kilka maili. Proponowany jest 211 albo zakup z prawem zwrotu 300B
- customy SinusAudio - tutaj zapewne byłaby możliwość ale bez powyższych, mija się to z celem


W kwstii Haiku 300b sprawdź Audio-On. Najlepiej zadzwoń, jeśli mają nie powinno być problemu z wypożyczeniem. Sam od nich parę tygodni na zad pożyczałem. Trzeba zjawić się osobiście by pożyczyć. Polecam.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Moim zdaniem przede wszystkim trzeba sobie uczciwie samemu przed sobą odpowiedzieć jaki budżet realnie jesteś wstanie wyłoży.
Weźmy te monobloki za 30 tys. Jeśli zamierzasz sterować to cyfrową regulacją głośności to raz że jest wiele opinii iż takie rozwiązanie degraduje brzmienie a dwa kwestia ważniejsza dopasowanie elektryczne. Czyli może się okazać że bez przedwzmacniacza ani rusz nie wydobędziesz potencjału tych monobloków.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

patefonik

Cytat: czuguri w Październik 11, 2022, 12:42Tor: Forte IV
Czy to ten preamp dedykowany do końcówki 44?
Jeżeli tak to zmiany zacznij od niego. Miałem go lata temu przez chwilę, to nie jest nic dobrego. Powiem wręcz, że moim zdaniem to coś bardzo niedobrego.
Co do SET. Bardzo fajny na początek jest kit one Audio Note, niezłe są Sun Audio. I Cary Audio końcówka stereo na 300. Warte uwagi są DIY japońskie na transformatorach tamury, czy tango. Znam parę osób które ryzykowały przez "jebaj" i ostatecznie były bardzo zadowolone.. Czasem można trafić gotowce w cenach samych transformatorów...

Ja po blisko 30 latach z SET przeszedłem na pushpulla. Problem z SET to moim zdaniem kolumny, trudno im dogodzić... Zawsze mi czegoś brakowało.

czuguri

Patefonik, Forte IV to głosniki Klipscha.

Sciagne do siebie Haiku 300B i zmodze tego Yaqina :)
Zobaczymy co z tego wyjdzie

Dzięki wszystkim!

patefonik

Cytat: czuguri w Październik 11, 2022, 21:47Forte IV to głosniki Klipscha
Uff, trauma z lat młodzieńczych nie daje o sobie zapomnieć... Dla tego mi kolumn w twoim opisie brakowało...