Audio Video Show 2022

Zaczęty przez michał_flaga, Wrzesień 13, 2022, 18:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

michał_flaga

Na oficjalnej stronie AVS oraz na FB pojawiła się informacja o możliwości kupowania on-line biletów na tegoroczną wystawę. Jednym słowem można by napisać "nareszcie". Oczywiście każdy z nas będzie miał na ten temat nieco inne zdanie... inaczej patrzy na to zwiedzający, inaczej audiofil i jego rodzina, a inaczej widzi wystawę firma lub dystrybutor, którzy chcą pokazać to, co mają najlepszego... Mam nadzieję, że w tym wątku uda się utrzymać dyskusję na pewnym poziomie - zapraszam więc do opisywania swoich (teraz przedwystawowych), a za chwilę powystawowych impresji...

Na początek wspomnienie z 2019 roku: Lech Janerka przed prezentacją swojej płyty...

wiki

Bardzo lubię tego artystę..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Ja się cieszę ! Wiem, że sporo osób narzekało na wystawę że coś tam , coś tam etc. Ja lubiłem połazić ,powęszyć i spotkać znajomych. Mi to wentylowało mózg . Kilkakrotnie też brałem udział jako wystawca i pomagałem w prezentacji gramofonów Zontek ( to raczej już się nie powtórzy, bo Paweł przepadł w prozie życia- a może się mylę ?) Ta pocovidowa wystawa jest przeze mnie bardzo wyczekiwana. Może jakieś spotkanko w trakcie ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga

Ja zapraszam do nas na II piętro na Stadionie Narodowym... na spotkanie przy nalewkach  :smok: i gramofonach Garrard - jeśli uda się to połączyć ze spotkaniem forumowiczów - to będzie wspaniale!

Plan: niedziela w godzinach 12.00-15.00

michał_flaga

A to inny artysta... koncert w czasie wystawy, w sali hotelu Sobieski - Władysław Komendarek

wiki

Michał_flaga, poproszę datę.
Wiem, pewnie jest w internecie. Ale nie ma w wątku.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Dobra, poszukałem.... 😀
28-30.10.2022
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Old Man Kensey

Ja się wybieram, po takiej przerwie wielce spragnionym... Zapewne jak większość nad tutaj 😇 dobrze się spotkać, pogadać i posłuchać muzyki. Do zobaczenia!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

michał_flaga

... i jeszcze jedno zdjęcie z Audio Video Show. W 2017 roku wieczorem w pokoju pewnej firma Ken Ishiwata podpisywał "swoje" wzmacniacze i odtwarzacze CD...

Piterski

Handlowa wartość dodana ;), szkoda, że nie wiedziałem przyniósł bym mój 17Ki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

michał_flaga

Doskonała okazja i pomysł, aby kupić urządzenia firm, których twórcy nadal żyją - można je będzie w tym roku "podpisać", oczekując na przyrost wartości...
Na zdjęciu Tim... bardzo szkoda

michał_flaga

Uwielbiam przeglądać swoje dość pokaźne fotograficzne audio-archiwum. Czasami na bazie jednej, fajnej firmy powstaje kolejna i rodzi się nowy brand.
Na zdjęciu Michał Jurewicz (MYTEK)  i Marcin Hamerla (obecnie HEM Electronics jako Ferrum)...

Piterski

Wiesz płyta z autografem ma większą wartość kolekcjonerską niż ta bez, tak więc nie ma co się boczyć bo marketing to marketing, a Nomos powstał może i z pasji ale w celu zarabiania pieniędzy w czym nic zdrożnego nie widzę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

michał_flaga

Ponieważ (i mam nadzieję, że to stan przejściowy) mało piszecie o swoich oczekiwaniach... pozwolę sobie ujawnić naszą pierwszą, wystawową niespodziankę (z mojej strony będą w tym roku dwie). Jacek z naszego forum jedzie ze mną za dwa tygodnie do Genui, do studia nagrań pana Roberto Vigo, którego produkcje są spełnieniem analogowych marzeń każdej osoby, której śni się po nocach koszmar niepotrzebnych konwersji materiału analogowego na cyfrowy oraz ponowne odkodowywanie go z plików...

ze strony producenta:
Analogy Records is the world's first record label to produce contemporary artists at its recording studio, distributing ORIGINAL MASTER TAPES.

Produkowane przez Analogy Records taśmy powstają jako indywidualne 'down-mix' z orginalnej, studyjnej taśmy wielościeżkowej na 2 ścieżkową taśmę ¼ cala o wybranej prędkości oraz equalizacji. Każda z taśm jest przygotowywana z najwyższą starannością na indywidualne zamówienie. Dzięki temu procesowi dostajemy muzykę najbliższą temu, co zostało zarejestrowane w studio. Dodatkowo, każda z taśm w wersji Premium ma swój indywidualny, imienny certyfikat, wystawiony na właściciela tej taśmy potwierdzający autentyczność nagrania oraz podkreślający wyjątkowość tego wydawnictwa.

Spotkanie z Jackiem i muzyką z taśm wytwórni Analogy Records w piątek o 17.00 na Stadionie Narodowym, w pokoju 227. Grane będzie z magnetofonu STUDER A807. Wystawa w piątek jest otwarta w godzinach 12.00-20.00, można wpaść wcześniej, ale namawiam na godzinę 17.00 bo Jacek opowie o tym wszystkim, co zobaczymy w Genui w poniedziałek 10 października. Jesteśmy bowiem zaproszeni na sesję nagraniową, która ma nam pokazać fragment warsztatu tych studyjnych produkcji.

 


wiki

Prawdziwy kosmita z jednym okiem....  ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Nie kosmita, opisywali ich już w starożytności. To byli Cyklopi, jak wieść gminna niesie taki jeden awanturnik Odyseusz miał z nimi do czynienia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Dokładnie tak....
Kosmita Odyseusz walczył z kosmitą Cyklopem.....  ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

ingoodtone

Karnet zakupiony. Dwa dni słuchania, gadania, łażenia....

frywolny trucht

Ku swemu zdumieniu widzę, że Sobieski nadal aktualny. Doświadczenia covidowe nic nie uczą. Zresztą srał pies covida, cokolwiek  łażącego drogą kropelkową można złapać tłocząc się w tej termitierze. Ciasne pokoje, tłumy ludzi, ocieractwo w przedpokojach, wieczne problemy z wentylacją. Brrr. Ja pas.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Coś czuje, że zwiedzających będzie nieprawdopodobna ilość! Ludzie wyposzczeni -3 lata bez wystawy robi swoje !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jafi

Przygotowania do wystawy trwają.

Na zdjęciu Reed 3c z ramieniem 5T gotowy do wysyłki.
Zapraszamy do sali Krokus w hotelu Golden Tulip.


ingoodtone

Cytat: jafi w Październik 04, 2022, 21:03
Przygotowania do wystawy trwają.

Na zdjęciu Reed 3c z ramieniem 5T gotowy do wysyłki.
Zapraszamy do sali Krokus w hotelu Golden Tulip.
Będzie grał czy tylko do popatrzenia?

michał_flaga

Pani Aga Zaryan na AVS...

michał_flaga


miniabyr

Heloł ! Czy jest wola zobaczenia się z Audiomaniakami którzy przybędą na AVS  w trakcie jej trwania ? Może byśmy spróbowali się spotkać !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !