Sennheiser HD 599

Zaczęty przez frywolny trucht, Wrzesień 27, 2022, 11:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Za producentem:

"Zasilane własnymi przetwornikami, skonstruowane z dbałością o detale i najwyższą jakość materiałów. Te słuchawki są bezpośrednimi następcami kultowego modelu HD 598 i są równie stylowe. Zamykając najnowszą serię HD 5 Sennheisera, ten model dostarcza brzmienia o niezrównanym stopniu naturalności. HD 599 to pełnowymiarowe wokółuszne słuchawki Premium, które są bezpośrednim wejściem w świat urządzeń audiofilskich. Supermiękkie, wymienne poduszki z mikrofibry zapewniają długoletni komfort użytkowania.

Przetworniki o średnicy 38 mm i impedancji 50 Ohmów, produkowane w Niemczech
Rodzaj słuchawek   Wokółuszne
Rodzaj przetwornika   Otwarty
Pasmo przenoszenia   12-38500 Hz
Poziom ciśnienia akustycznego (SPL)   106 dB
Wymienne poduszki nauszników, wykonane z mikrofibry
Solidny, demontowalny przewód 3-metrowy ze złączem Jack 6,3 mm
Dodatkowy przewód o długości 1,2 m ze złączem Jack 3,5 mm
Przejściówka 6,3 mm/3,5 mm w komplecie
Wyjątkowe wykończenie w kolorach beżu i brązu
2-letnia gwarancja międzynarodowa"
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

HD 598 służyły nam uczciwie kilka lat. To były słuchawki daily moje i żony. Ona je sobie upodobała, bo nie znosi konstrukcji zamkniętych ( no grają nieco inaczej, szczególnie niskie rejestry), a ja- bo to takie całkiem dobre dźwiękowo słuchawki, a jeszcze dość tanie. Czyli jest miło, a nie ma stresu, że przydepnął, urwał i pójdzie z torbami.
Na dziś 598 są zżółknięte, skóra na pałąku popekana, gąbki brudne, powyciągane, konstrukcja trzeszczy, a ząbki nie trzymają i się luzują podczas zakładania na głowę. Czas na zmiany. Normalnie kupiłbym identyczne- tak je lubiliśmy- ale ni ma. Jest następca. 599.

Zakup za 660 zł. Różnice w wyglądzie widać przy bezpośrednim porówaniu. 599 ma dwa przewody słuchawkowe, nie kojarzę, by 598 miał dwa. Oba modele dają przejściówkę duży Jack- mały Jack.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 27, 2022, 12:06
.
Frywolny powiedz proszę , czy te słuchawki są złożone w Niemczech, czy tylko mają przetworniki wyprodukowane w Niemczech.

frywolny trucht

Przyznam, że pojęcia nie mam. Karton wyrzuciłem i nie sprawdzę co tam deklarują. Natomiast fabryczka jest całkiem duża, daliby radę składać całość u siebie, ale czy tak robią? Nie wiem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Jeśli chodzi o odsłuch to... zbaraniałem. Grają zupełnie inaczej. Powiedziałbym, że HD 598 są bardziej neutralne, a HD 599 mają podbite skraje. Takie V na korektorze graficznym. Nowy model szczególnie epatuje basem, czasem do przesady. Mam nadzieję, że się z biegiem godzin uspokoją, bo tak na dziś HD 598 są na długie odsłuchy, a HD 599 efekciarskie, ale na dłuższą metę męczące.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

Cytat: frywolny trucht w Październik 03, 2022, 15:43
Jeśli chodzi o odsłuch to... zbaraniałem. Grają zupełnie inaczej. Powiedziałbym, że HD 598 są bardziej neutralne, a HD 599 mają podbite skraje. Takie V na korektorze graficznym. Nowy model szczególnie epatuje basem, czasem do przesady. Mam nadzieję, że się z biegiem godzin uspokoją, bo tak na dziś HD 598 są na długie odsłuchy, a HD 599 efekciarskie, ale na dłuższą metę męczące.
Teraz takie podbitki skrajów to standardowe szachrajstwo firm słuchawkowych, dla tych co nie mają pojęcia o dźwięku, ale za to fajnie wali im muza po uszach. I są szczęśliwi

cortes

Cytat: frywolny trucht w Październik 03, 2022, 15:43Jeśli chodzi o odsłuch to... zbaraniałem. Grają zupełnie inaczej. Powiedziałbym, że HD 598 są bardziej neutralne, a HD 599 mają podbite skraje. Takie V na korektorze graficznym. Nowy model szczególnie epatuje basem, czasem do przesady. Mam nadzieję, że się z biegiem godzin uspokoją, bo tak na dziś HD 598 są na długie odsłuchy, a HD 599 efekciarskie, ale na dłuższą metę męczące.
I jak nowe słuchawkofony? Ułożyły się dźwiękowo? Pytam, bo sam się zastanawiam nad zakupem tylko wersji czarnej, bo są tańsze. Biorę jeszcze ewentualnie pod uwagę model 559. Zastanawia mnie tylko, czy jakościowo będą dużo gorsze od 599?

Bednaar

Cytat: cortes w Październik 18, 2022, 21:37I jak nowe słuchawkofony? Ułożyły się dźwiękowo? Pytam, bo sam się zastanawiam nad zakupem tylko wersji czarnej, bo są tańsze. Biorę jeszcze ewentualnie pod uwagę model 559. Zastanawia mnie tylko, czy jakościowo będą dużo gorsze od 599?
Bardzo chwalone są Sennheiser HD560S - podobno głównie ze względu na wysokiej jakości bas: mocny, a jednocześnie kontrolowany. Nie słuchałem osobiście, ale na forach słuchawkowych robią furorę.


Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

cortes

Sennheisery HD560S mają impedancję 120 ohma i wymagają już wzmacniacza słuchawkowego. Raczej biorę pod uwagę te dwa modele o których pisałem wcześniej, ale dziękuję za propozycję.

Bednaar

Cytat: cortes w Październik 20, 2022, 19:23
Sennheisery HD560S mają impedancję 120 ohma i wymagają już wzmacniacza słuchawkowego. Raczej biorę pod uwagę te dwa modele o których pisałem wcześniej, ale dziękuję za propozycję.
Nie sugeruj się impedancją. One właśnie są bardzo łatwe do napędzenia i nie potrzebują wzmacniacza. Pewnie spytasz - a co z tą impedancją? Otóż nie tylko impedancja decyduje o tym, czy słuchawki są trudne, czy łatwe do napędzenia, ale również ich czułość, której miarą jest poziom ciśnienia akustycznego (SPL - od sound pressure level). W przypadku 560s jest to bardzo wysoka wartość: 110 dB/V lub 101 dB/mW (korzystam z kalkulatora online: https://reference-audio-analyzer.pro/en/dbv-dbmw.php#gsc.tab=0). Dla porównania moje AKG K271 mają impedancję 55 ohm, ale SPL już tylko 104 dB/V lub 91 dB/mW. Pomimo dość niskiej impedancji potrzebują wzmacniacza, ale posiadam takowy: SMSL sAp-II.
Na Twoim miejscu spróbowałbym Sennheisery HD560s - mają lepsze opinie od HD599. Przy zakupie przez Internet masz możliwośc zwrotu towaru w ciągu dwóch tygodni od zakupu, jeśli nie spełnia Twoich oczekiwań.
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

cortes

Skoro jest jak mówisz to muszę jeszcze przegryźć się z tematem.

frywolny trucht

#13
598 i 599 mają tę samą impedancję. Jakoś nie chcą grać jak braciszkowie. Charakter basu w 599 przypomina konstrukcje zamknięte. Wbiłem 599 pod taki wesoły wzmacniacz słuchawkowy, małe pudełeczko- https://www.whathifi.com/reviews/ifi-go-blu - lepiej trzyma słuchawki za pysk jak laptopy czy smartfony ( warto posłuchać, mały ale wariat). Tendencja do pogrubiania basu dużo mniejsza, ale nadal jest. Nie wiem, może to tylko mnie nie pasi, może ktoś byłby happy. Póki co happy jest syn. Wypucowałem 598, odkurzyłem, wymieniłem pady i  gąbkę w pałąku. Teraz on ma radość i lepsze słuchawki jak 599. Wg mnie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93