Akustyka na poziomie przedszkolaka.

Zaczęty przez frywolny trucht, Kwiecień 28, 2016, 08:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Gdy reduktor szumu ustawiał wkładkę gramofonową, miałem sporo wątpliwości, ale tutaj, tłumaczone na poziomie przedszkolaka, wyjaśnienie zagadnienia wygląda OK. Pewnie dlatego, że mam pewne braki w tej dziedzinie  :D


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Ciekawy blog:
http://zrozumiecaudio.blogspot.com/2016/01/ustawienie-kolumn-gosnikowych-i-wpyw-na.html

Już wiem skąd miałem taką mega dziurę w okolicy 60Hz... Kolumny stały 1,4m od ściany.
Przeprowadzam eksperymenta i wyniki wydają się być obiecujące.  8)

frywolny trucht

#27
Bardzo ciekawy. Stworzony przez wielonickowego trolla Paweł XYZ, który jest zdania, że wszystkie wzmaki grają tak samo, wszystkie odtwarzacze CD grają tak samo, a co dopiero kable. Mistrz ceremonii testu ABX w celu udowodnienia tegoż. Czyli mówimy o [autocenzura], który pod różnymi nickami strollował audiostereo, audiocafe ( stąd jest audiomaniacy.pl), forumbezboga, a obecnie trolluje hifi forum.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Dynda mi kogo strolował. Fizyka to fizyka, a kilka ciekawych rzeczy tu znalazłem.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

A choćby ten zalinkowany artykuł. Zacząłem kombinować z ustawieniem kolumn, dosunąłem je trochę do ściany i jest dużo lepiej.

Przy okazji wyszło, że miejsce odsłuchowe mam już w najlepszym możliwym miejscu, zgodnie z zasadą 38%

Pokój mam mniej więcej 3.9m x 9.7m a siedzę akurat w odległości 3,7m od ściany przed którą stoją kolumny.

frywolny trucht

Nie jest ci przykro, że wszystkie wzmaki grają tak samo?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub


kawosz


frywolny trucht

#34
Pewnie tak. Dzięki niemu niet dyskusjon jednak na audiocafe. Ku memu zdumieniu- jestem ponoć odpowiedzialny, że audiocafe zdycha, a mnie się wydaję, że ktoś przemycił analogowcom przyjaciela co inaczej wszystko słyszy  :)
Ja się na tego [autocenzura] nie godziłem, nikt się stąd i stamtąd na tego [autocenzura] się nie godził! Może poza samym StaryM.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Czytałem te wypociny o wzmacniaczach i jakoś jednak mi grają inaczej  :o . No ale to trzeba mieć technicsa z końca produkcji . Wtedy nawet głuchy usłyszy  ;D

elem

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 29, 2016, 22:50Dzięki niemu niet dyskusjon jednak na audiocafe

Ale jakieś pozytywy krucjaty Pawła są :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Wireless

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 29, 2016, 22:15
Bardzo ciekawy. Stworzony przez wielonickowego trolla Paweł XYZ, który jest zdania, że wszystkie wzmaki grają tak samo, wszystkie odtwarzacze CD grają tak samo, a co dopiero kable. Mistrz ceremonii testu ABX w celu udowodnienia tegoż. Czyli mówimy o idiocie, który pod różnymi nickami strollował audiostereo, audiocafe ( stąd jest audiomaniacy.pl), forumbezboga, a obecnie trolluje hifi forum.

No - forumbezboga jest jego autorskim pomysłem. Ergo, gwoli ścisłości - sam siebie nie strollował :)
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

Cytat: Jakub w Kwiecień 29, 2016, 22:19
Dynda mi kogo strolował. Fizyka to fizyka, a kilka ciekawych rzeczy tu znalazłem.


Jesteś dużym chłopcem. Na pewno dasz radę znaleźć lepszego wykładowcę praw fizyki :)

Cytat: Wireless w Kwiecień 30, 2016, 08:04am siebie nie strollował

Owszem, był taki czas, że mu zależało na tym forum, to pozakładał parę nicków i gadał sam ze sobą  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jamówię

Cytat: Jakub w Kwiecień 29, 2016, 22:19
Dynda mi kogo strolował. Fizyka to fizyka, a kilka ciekawych rzeczy tu znalazłem.




To prawda :))
Nie mniej xyz jest groźnym debilem,groźnym bo z misją :))

kawosz



Melepeta

Jaki fajny link. Jakaż ta akustyka jest prosta. Po co czytać kilkaset stron Everesta? I wszystkie sprzęty grają tak samo. Po jaką cholerę ja kilka lat temu tego Technicsa i Altony sprzedałem?
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Jakub

Cytat: Melepeta w Kwiecień 30, 2016, 21:48
Jaki fajny link. Jakaż ta akustyka jest prosta. Po co czytać kilkaset stron Everesta? I wszystkie sprzęty grają tak samo. Po jaką cholerę ja kilka lat temu tego Technicsa i Altony sprzedałem?

A tytuł wątku widziałeś? :-)

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

frywolny trucht

#45
No to przyszły. 5 sztuk. Pierwsze zaskoczenie- są gibkie. Mocno gibkie. Drugie- nie są podklejone, trzeba lecieć po klej. Polecono mi tzw. Tapicer Spray. Trzecie- pobrano za przesyłkę każdego dyfuzora osobno 25 zł- a przysłano w jednej paczce :o

Pomyłka. Pobrano za całość 25 zł. Soreczka.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Widzę, że gąbka z gatunku tych gnijących. Ciekawe jak będzie wyglądać za rok.

Przemo

Cytat: Jakub w Maj 12, 2016, 15:09
Widzę, że gąbka z gatunku tych gnijących. Ciekawe jak będzie wyglądać za rok.


W jakim sensie gnijąca ?
Co się z nią będzie dziać ?

Jakub

Taka czarna gąbka z czasem twardnieje i się rozsypuje pod wpływem promieni UV. Najlepiej ją stosować w miejscach gdzie nie dociera światło.

frywolny trucht

Ciekawe czy Paulowi stwardniało  ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93