HUSARIAA

Zaczęty przez ahaja, Marzec 20, 2016, 12:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Masza to nie do końca tak. Chodziło mi o to, że Delta ma za przełączalne filtry.
Kolumny grały u mnie najlepiej właśnie w pozycji pomijającej wszelkie rezystory.
Problem był tylko taki, że miałem przez Włochów robione zawieszenie głośnika niskotonowego i było ze zbyt miękkiej gąbki. Wtedy równowaga brzmienia była inna.W trakcie odpinania tych przełączników, z metrami cieniutkich przewodów, chłopaki wylutowali mi też rezystory i kolumny grały bez nich.
Po zmianie zawieszenia i podniesienia kolumn do góry brzmienie stało się zbyt jasne i inwazyjne.
Nie byłem wstanie nic zrobić bo sam ich z podstawek nie zdejmę. Dopiero Ondrej podsunął mi wczoraj rozwiązanie, które dziś wprowadziłem w życie i muszę się z nim osłuchać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

No przecież żartuję  :D

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

E tam te to by się ze skrzydlatą jazda zgrały ;D

vasa

Cytat: kawosz w Czerwiec 21, 2016, 22:40
E tam te to by się ze skrzydlatą jazda zgrały ;D
Chrzanić kolumny.
Ja chcę taki wzmacniacz :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

No właśnie kto pierwszy kupi jakiś piec co podbije forum ;D

miniabyr

Cytat: vasa w Czerwiec 21, 2016, 22:44
Cytat: kawosz w Czerwiec 21, 2016, 22:40
E tam te to by się ze skrzydlatą jazda zgrały ;D
Chrzanić kolumny.
Ja chcę taki wzmacniacz :D
Nie ma problemu . Jedziesz do Ikea i masz . Szukaj w dziale z witrynami  ,szafkami. -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Czerwiec 21, 2016, 22:48Nie ma problemu . Jedziesz do Ikea i masz . Szukaj w dziale z witrynami  ,szafkami. -)
Nic podobnego :(
Byłem, widziałem, nie mają zegaróf  :-[
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

I jak wiadomo do kogo Jedzie Husariaa?
Mi się wydaje, że następny był Pelot.
Jak nie ma chętnych to ja podeślę Andrzejowi swój adres albo jak się zgadamy to odbiorę ją osobiście.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Cytat: frywolny trucht w Marzec 20, 2016, 18:50
Ja z reguły nie oddaję, więc ustawię się ostatni   ;)

Podtrzymuję :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

moon

jakby co tez bylem chetny, ale chyba na liscie to jestem na szarym koncu zdaje sie.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

gratefullde

Husariia jest spakowana, czekam na adres do wysyłki a jak nie to ją kupuje :D

Generalnie dziś odszedł ode mnie LAR... ś.p.n.j.d.  :(   Tak miło go wspominam...

Ale po tym co ostatnio usłyszałem, nie zejdę do piwnicy po żadną zagrę. Nie. Będę się dławił cyfrą...


;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Dobra wysłałam mój adres do Andrzeja na PW.
Moon jak chcesz to zgłaszaj się i weź ją przede mną, a jak nie to proszę o wysyłkę do mnie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

Cytat: Piterski w Czerwiec 22, 2016, 14:01Moon jak chcesz to zgłaszaj się i weź ją przede mną, a jak nie to proszę o wysyłkę do mnie.

Ty chyba jestes z Wawy? to mozemy zgrac jakos przekazanie. Moge wziac pierwszy, jesli zwalniasz kolejke.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Cytat: moon w Czerwiec 22, 2016, 14:07
Cytat: Piterski w Czerwiec 22, 2016, 14:01Moon jak chcesz to zgłaszaj się i weź ją przede mną, a jak nie to proszę o wysyłkę do mnie.

Ty chyba jestes z Wawy? to mozemy zgrac jakos przekazanie. Moge wziac pierwszy, jesli zwalniasz kolejke.

Tak z Warszawy osiedle Derby niedaleko centrum handlowego Targówek.
Pasuje mi takie rozwiązanie, bierz ją przede mną ja się do tego czasu ogarnę i będzie okazja się poznać osobiście :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

Cytat: Piterski w Czerwiec 22, 2016, 14:10Tak z Warszawy osiedle Derby niedaleko centrum handlowego Targówek.

juz napisalem w sprawie wysylki, a i dobra lokalizacja do Ciebie, z Bielan z 15 minut autem, wiec idealnie:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Cytat: moon w Czerwiec 22, 2016, 14:12
Cytat: Piterski w Czerwiec 22, 2016, 14:10Tak z Warszawy osiedle Derby niedaleko centrum handlowego Targówek.

juz napisalem w sprawie wysylki, a i dobra lokalizacja do Ciebie, z Bielan z 15 minut autem, wiec idealnie:)

No to super :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

Moon gdzie na Bielanach ? Ja tam całą młodość spędziłem . Na Oczapowskiego na przeciwko CPN mniej więcej .

juter22

Panowie,
Jak są wątpilwości/zamieszanie to ja chętnie przejmę sprzęt bo mam wielką chrapkę😃😃😃

gratefullde

Pre idzie jutro do moona a potem do Piterskiego, umów się z kolegami.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


ahaja

Polecam zapoznać się z instrukcją ... ;-).
Nie, zeby niewłaściwa kombinacja pstryków aktywowała jakąś bombę ale wiele moze wyjaśnić.

gratefullde

Jak mi już tej Husarii brakuje, coś tam przed wyjazdem Lara posluchalem ale to nie było to...
Wyłączyłem więc wszystko w cholerę i myślę czy by Husarii nie rozpakować i nie zostawić sobie jednak.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa



Cytat: gratefullde w Czerwiec 22, 2016, 20:27myślę czy by Husarii nie rozpakować i nie zostawić sobie jednak.

Przecież Ty człowiek czynu jesteś.
Co będziesz bezproduktywnie siedział i myślał?
Rób co trzeba i tyle [emoji14]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.