HUSARIAA

Zaczęty przez ahaja, Marzec 20, 2016, 12:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Cytat: masza w Czerwiec 23, 2016, 20:00
A ja bardzo proszę a wręcz apeluję żeby nie przynosić skrzydlatej do mnie.
Nie mam czasu, nie stać mnie, nie znam się... Zarobiony jestem  ;D

Nie chcę cierpieć jak jamówie  :-\


Chciałem własnie zaproponować by wysłac do maszy co by AN zdetronizować ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Phono AN pasuje do DACa AN i w ogóle mi pasuje  :)

Piterski

Cytat: kawosz w Czerwiec 23, 2016, 19:46
Proszę mnie uwzględnić jak pre będzie w Warszawie . Wystarczy mi jeden dzień . Jak doznam szoku zamówię u Krzysztofa . Warunki już znam .

Darku nie ma problemu bym Ci je podrzucił jak trafi do mnie od Moona,

Cytat: juter22 w Czerwiec 23, 2016, 19:44
A ja mam prośbę aby ustalić kolejkę bo się pogubiłem ???
Czy po Piterskim ktoś był czy jestem ja?

Powiem szczerze, że nie wiem już sam jaka była kolejność. Był jeszcze Pelot pewnie nawet przede mną.
W sumie z stolicy może jechać dalej ustalcie tylko w jakiej kolejności żeby było wygodnie.

Masza może jednak dasz się namówić?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

No to pre spakowane. Jutro wysyłam kurierem do moona.
Miłych odsłuchow a przede wszystkim proszę o zapoznanie się z instrukcją. Wyłuszcza ona jak poprawnie ustawić pre pod wkładkę. To jest bardzo istotne bo można czasem źle ocenić to urządzenie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

pelot

Odstępuję kolejkę koledze Juter22 niech idzie po Mooonie do niego ,akurat w tym momencie mam jeszcze końcówki w przeglądzie i lekkiej modyfikacji, a chciał bym posłuchać na lampie i tranzystorze. Zaznaczam że po Juter22 to  ja będę kolejny.Pozdrawiam wszystkich oczarowanych brzmieniem Husarii ;D

Piterski

Pelot, po Moonie Hussaria wyląduje pewnie u mnie bo mamy do siebie rzut beretem, przy okazji chyba zaliczy jeszcze kilka adresów w stolicy. 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

pelot


gratefullde

Pre wysłane porannym kursem, jutro będzie u kolegi moon.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

moon

Pudelka dotarly do mnie wczoraj, udalo mi sie z wieczora podlaczyc i posluchac w sumie poltorej plyty. Glownie slucham ostatnimi czasy na sluchawkowcu Espressivo, wkladka G1042 na Fonciaku, ustawilem Husariee na 48kOhm + 220pf (taka jest chyba nastawa). Zastanawiam sie, czy nie przestawic dzisiaj na wyzej, bo w sumie w tej chwili w torze jest przelacznik wzmak/sluchawkowiec, tak wiec 2x IC, a dla Goldringa pojemnosc to jakies 150-200 zdaje, jak sadzicie, podwyzszyc? Co do tego godzinnego odsluchu, nie szukalem jakichs wybitnych plyt, wiec moze pierwsza proba nie byc miarodajna;) jakkolwiek roznice w stosunku do mojego pre, czyli pudelka projektu Retro ktory zrobil mi Benpe, to na pierwsze sluchanie wieksza przestrzen/stereofonia, troszke chyba wiecej smakow + wydaje sie, ze nieco lepszy bas. Wieczorem siegam po kolejne krazki, glownie testuje rock/death metal, bo tego slucham przede wszystkim.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

elem

Wydaje mi się, że przez słuchawki nie odkryjesz wielkiej zalety tego pre - kapitalnej głębi i gradacji planów.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

... słuchając death metalu  ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jamówię

Cytat: elem w Czerwiec 29, 2016, 10:50
Wydaje mi się, że przez słuchawki nie odkryjesz wielkiej zalety tego pre - kapitalnej głębi i gradacji planów.


Dokładnie tak jak pisze elem. Husarria renderuje organiczny trójwymiar. Posłuchaj tego jak Bóg przykazal i daruj sobie słuchawki,chyba,że obecnie nie masz głośników,wtedy to wszystko jest jasne.

moon

mam glosniki, oczywista sprawa, ale sluchanie ich tylko w okolicy weekendu, w tygodniu slucham tylko wieczorami, zostaja tylko sluchawki do tego czasu. A wtedy tylko niedziela, bo w sobote Black Sabbath i trza dojechac;) niedziela starczy, do tego czasu poslucham co sie da, na tym co sie ma
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 29, 2016, 10:58... słuchając death metalu 

dzieki czemu nie musze inwestowac w bogwiejakisprzet, bo i tak nikt sie w takiej muzyce nie [wulgaryzm] ze scena, planami itp.;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

ahaja

Pamiętaj, że jeśli w samym pre ustawisz 220pF to do tego musisz dodać jeszcze pojemność okablowania, czyli około 100-150pF minimum. Wtedy robi się już dość dużo. Oczywiście dla MM bo MC 'totito'.


moon

to ile powinienem wedlug Ciebie ustawic dla Goldringa, ktory ma 150 - 200pF + IC? wiecej niz 220 nie ma?;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

ahaja

No tak, tego chyba nie opisałem: pojemności się dodają. Czyli można dla MM ustawić blisko 400pF.
Ja bym poszedł jednak w drugą stronę - zminimalizować/wyzerować pojemność, a żonglować impedancją.

Black metalu już nie słucham, ale na 'plumkaniu' typu Prong, Metallica, Black Sabbath, Sepultura słychać progres. ;-)

moon

a, dodaja sie;)

Cytat: ahaja w Czerwiec 29, 2016, 12:28Ja bym poszedł jednak w drugą stronę - zminimalizować/wyzerować pojemność, a żonglować impedancją.

rozumiem, ze masz na mysli zonglerke ustawieniami, impendacji wkladki raczej nie zmienie;)

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

ahaja

Impedancji wkładki nie zmienisz. Możesz zmieniać nastawy dla impedancji jaką obciążysz wkładkę czyli jaka ona będzie 'widziała'.
Im wyższa tym dźwięk ostrzejszy, twardszy, im niższa tym spokojniejszy.
Popsuć nie popsujesz. ;-)

moon

oka, poprzelaczam
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

malg

jestem tu nowy

czytam forum od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz postanowiłem się zarejestrować.


czy tez mógłbym siępodłączyć na odsłuch ?
jestem z Warszaway wiec może ....
potrzebowałbym 1-2 dni na testy

właśnie szukam jakiegoś pre


nie wiem gdzie mam się pochwalić swoim sprzętem ? podpowiecie ?
Ad fontes;, goldring eroica lx,2400; pro ject tube box ds, wznak diy lampa SE EL84; goodmans axiom 350

słucham: blues, jazz, rock 60-80, progres,   ....

dzięki za wyrozumiałość

vasa



Cytat: malg w Czerwiec 30, 2016, 13:06
Ad fontes;, goldring eroica lx,2400; pro ject tube box ds, wznak diy lampa SE EL84; goodmans axiom 350

słucham: blues, jazz, rock 60-80, progres,   ....

dzięki za wyrozumiałość

Cześć.
Jak ktoś ma fontka, lampę i goodmansy to może tutaj liczyć na mnóstwo wyrozumiałości :D

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

To prawda, ale dobrze by było, żeby ahaja wyraził zgodę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

dzięki,

Fonetyka mam od 2 lat jeszcze tego z rozdzielonym silnikiem i sterownikiem obrotów

poczekam na głos Ahaji (dobrze go odmieniłem ?)

malg

malg

Oczywiście Fontka a nie Fonetyka , sorry