HUSARIAA

Zaczęty przez ahaja, Marzec 20, 2016, 12:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

#575
No to wypadałoby zacząć od wstępu  ;D tj. funkcjonalności i  jakości wykonania. Pierwsze co rzuca się w oczy, że sprzęt jest wykonany schludnie. Co ciekawe, na zdjęciach drażniła mnie czcionka, a na żywo wcale. Dziwne. Natomiast napisy w okolicach MM są nieco rozmazane, to nie jest wina komórki ;) Użyte elementy są porządne, a w środku- na ile mi się udało zajrzeć- panuje ład i porządek.

Największą zaletą funkcjonalną jest wg mnie możliwość podłączenia dwóch wkładek MM i dwóch MC LO.
Co prawda może zaistnieć konieczność pogmerania w ustawieniach MC LO z tej okazji, ale cóż to za niedogodność? Żadna.



Druga zaleta funkcjonalna to przełączniki na panelu frontowym. W moim pre też mam możliwość przełączania sygnału pomiędzy RCA i XLR, ale przełączniki są ukryte z tyłu :( Wiecie, rozumiecie, że to nie halo. Ahaja powyciągał do przodu co się dało, a co się nie dało ( hebelki do ustawiania parametrów elektrycznych pracy wkładek) na górną pokrywę przedwzmacniacza.



Egzemplarz zasilacza, który jest u mnie, ma czarny włącznik. I bardzo dobrze.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

krzysiek

Jeśli chodzi o funkcjonalność, to ja byłem bardzo zadowolony z zastosowania filtru subsonicznego, sprawdzałem jak gra z załączonym i odłączonym filtrem - nie słyszałem żadnej różnicy, natomiast nastąpiło bardzo duże zmniejszenie wachlowania wooferami w kolumnach.
Husariaa jest też zdaje się wyposażona w te filterki śmieci, których mojej wersji Nudy jeszcze brakuje (ale dzięki Krzysztofowi będą), tak więc nie słyszałem ściągania zakłóceń z telefonów komórkowych na sekcji MC.
Trochę ciasno wchodziły widełki od uziemienia Sony. Mam Sony z pełną automatyką, po podniesieniu ramienia Nuda szumi i pierdzi - Husariaa jest idealnie cicho.

Niestety możliwość podłączenia dwóch wkładek MM i dwóch MC nie jest funkcją, z której mogę skorzystać, bo musiałbym mieć przewody XLR z gramofonu, tak? Wszystkie moje trzy drapaki mają przewody RCA wychodzące prosto z ramienia. Fajnie byłoby móc podłączyć dwa gramofony z dwoma wkładkami MC przez RCA i przestawiać pstryczkiem.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

frywolny trucht

#577
Na powyższych zdjęciach nie widać, że to całkiem spore pudła. Na tym niżej chyba już tak?
Odkręciłem wzmak na połowę i posłuchałem brumów, czy też może raczej szumów. U mnie w zasadzie wyszło, że zasilacz powinien trzymać się z dala od kolumn, a to czy stoi sobie z dala od pre, czy na nim( pod nim) - ma mniejsze znaczenie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: blackholesun w Wrzesień 07, 2016, 13:35Niestety możliwość podłączenia dwóch wkładek MM i dwóch MC nie jest funkcją, z której mogę skorzystać, bo musiałbym mieć przewody XLR z gramofonu, tak? Wszystkie moje trzy drapaki mają przewody RCA wychodzące prosto z ramienia. Fajnie byłoby móc podłączyć dwa gramofony z dwoma wkładkami MC przez RCA i przestawiać pstryczkiem.


Są trzy rozwiązania.
- zrobić gniazda RCA na obudowie któregoś gramofonu i podłączać kablem RCA-XLR
- na stałe przerobić któryś kabel na XLR
- zakupić przejściówkę RCA-XLR

Używałem takich do CD i  było OK, ale jak by to się spisało przy gramofonie...
A sprawdzę :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Dupa. Nie sprawdzę. Mam żeńskie XLR :(
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

ahaja

No funkcjonalność była jednym z priorytetów.
Filtr subsoniczny jest tu zrealizowany zupełnie inaczej niż to się zazwyczaj robi. Dlatego uspokaja paczki ale nie osłabia/wycina basu.

Tak, opisy na górnej pokrywie sa lekko zamazane bo pojawił się nowy człek w drukarni ... ale teraz już wie co i jak.

Warto zrobić sobie kable z gramofonu do pre z xlr i połączyć odpowiednio kable z ramienia. Gra to znacznie lepiej. Nie jest to trudne ani drogie.
Przejściówki nie działają. To tylko pseudo zbalansowanie się robi. Nie tak to powinno być. Kości wejściowe mają zaszyte laserowo rezystory stąd ich dokładność jest nie do zastąpienia przez rezystorki w przejściówkach.
Nie warto psuć jakości jaka można się cieszyć z takiego toru.
Z kolei w drugą stronę, tzn z xlr na rca można przejść. Zatem mając kabel xlr dodaje się w razie czego złączkę odpowiednio zrobioną i gra.

frywolny trucht

Proszę przypomnieć, co trzeba zrobić, by stać się właścicielem Husariaa 2?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jamówię

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 07, 2016, 16:29
Proszę przypomnieć, co trzeba zrobić, by stać się właścicielem Husariaa 2?



No napisz w końcu jak Ci to gra,bo tak ciągle do okoła...

vasa



Cytat: jamówię w Wrzesień 07, 2016, 16:42
Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 07, 2016, 16:29
Proszę przypomnieć, co trzeba zrobić, by stać się właścicielem Husariaa 2?



No napisz w końcu jak Ci to gra,bo tak ciągle do okoła...

I dlaczego męczysz MMkę a oszczędzasz Benza?

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Cytat: jamówię w Wrzesień 07, 2016, 16:42No napisz w końcu jak Ci to gra,bo tak ciągle do okoła...

Słabo. Musze się zmuszać, żeby w ogóle spytać o warunki zakupu. Ale nie będę przecież grał z integry, potrzebuję czegoś w miarę. Żeby coś grało. Byle grało.
(przecież nie napiszę, że gra zajebiście, bo konstruktor gotów tak odpłynąć, że nie nadążymy :)  )

Cytat: vasa w Wrzesień 07, 2016, 16:46I dlaczego męczysz MMkę a oszczędzasz Benza?

Pewnie zabrzmi to jak herezja, ale ostatnio słucham raczej ciężkiej muzyki, albo np teraz Depeche Mode. Czyli łup, łup, bum, cyk, bum. No gdzie mi z ćwierkającą średnicą słuchać takiej muzyki? Tak naprawdę potrzebuję drugiego ramienia. W piątek założę MC, żeby poznać możliwości pre w tym zakresie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jamówię

Husariia jest genialna-pisałem ;)

gratefullde

Arek, gratuluję zakupu  8) ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: jamówię w Wrzesień 07, 2016, 17:29
Husariia jest genialna-pisałem ;)

Cytat: gratefullde w Wrzesień 07, 2016, 18:32
Arek, gratuluję zakupu  8) ;D
Panowie.
Prezes rozpoczyna negocjacje a Wy mu  w paradę włazicie :o

:D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Chciałem być pierwszy, który pogratuluje Prezesowi ;)

A tak na poważnie. To kapitalny pre i trudno go wypuścić z rąk gdy się posmakuje. Arku, bierz go! :D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Spokojnie  ;D Pre gra słabo, negocjacje trwają. Brumi, że sąsiedzi myśleli, że traktor trzymam. Nie wiem czy jest warte pięć stów  ;) Co by się nie wydarzyło- pre leci dalej, by dokończyć tour i wrócić na przegląd do konstruktora. Nie wiem co zrobić z zalun-em, musimy podumać nad uwiarygodnieniem ( bez urazy), bo tak to się znamy jak łyse kunie, często parę lat- choć nie zawsze własnoocznie :) Wypadałoby puścić przed Warszawą do Torunia,  sam mogę podrzucić. Czy lepiej zostawić ślad przesyłkowy? Jak się ahaja zgodzi. Jak ahaja woli.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa



Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 07, 2016, 19:08
Spokojnie  ;D Pre gra słabo, negocjacje trwają. Brumi, że sąsiedzi myśleli, że traktor trzymam.

Twardy zawodnik, od razu widać że zęby na negocjacjach zjadł  ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

To jest tak: wgnieciona obudowa, efekt grzechotki, rozwodnione przypisy ustawień pre... Jest co negocjować, ale należy pamiętać, że większość to efekt kuriera ;)

Bo od dźwięku się od piórkuj, jest znakomity ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

zalun

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 07, 2016, 19:08musimy podumać nad uwiarygodnieniem ( bez urazy)
Zapraszam do siebie :)

frywolny trucht

Bardzo niefajną opcją jest możliwość tak wielu ustawień. Na przykład wkładka na której gram teraz to tzw wulkan energii. Killer. Okazuje się, że na 47 kOhm pre też takie jest. Jak mi zadzwoniła dzwoneczkami w pewnym momencie płyta Yello "Stella" to w szoku byłem. Moje kolumny, integra potrafią przypierdzielić takimi wysokimi? Zamiast się ucieszyć, że ktoś zdjął cztery koce z kolumn, wybrałem zepsucie dźwięku-  zmniejszenie tego parametru. Czyli słucham źle, a to jest złe! Max 500 zł  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

burz

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 07, 2016, 19:08Wypadałoby puścić przed Warszawą do Torunia
Ale co by o Skierniewice zahaczyć... ;)

jacekkudla

Jak co to czekam cierpliwie, póki co...  ;D
Piterski już tez nogami przebiera coby wspólnie u mnie husarię pomęczyć :)

robiz

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 07, 2016, 19:55Bardzo niefajną opcją jest możliwość tak wielu ustawień.


frywolny, jak nie lubisz dużo ustawień , to mam dla ciebie idealne pre ... i nie drogie ;-)

http://allegro.pl/hit-przedwzmacniacz-gramofonowy-vivanco-pa115-i5982656662.html
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

jacekkudla

Ja, jeśli mi Husaria przypasuje i Ahaja sie obrobi z produkcja to bede swojego obecnego sprzedawał...
http://www.arcdb.ws/PH5/PH5.html

J

jamówię

Cytat: jacekkudla w Wrzesień 08, 2016, 08:50
Ja, jeśli mi Husaria przypasuje i Ahaja sie obrobi z produkcja to bede swojego obecnego sprzedawał...
http://www.arcdb.ws/PH5/PH5.html

J



Zawsze chciałem tego ARC posłuchać,jak to gra?

jacekkudla

Hhhmm gra dobrze :) miałem przed nim nudę Ahaji i troszkę lepiej zagrało, lepszy trochę bas, ale ja nie umiem niestety o dźwięku pisać ... Ale zawsze mogę wpaść z nim o ile jesteś z okolic wawy :)