HUSARIAA

Zaczęty przez ahaja, Marzec 20, 2016, 12:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

krzysiek

Cytat: Piterski w Październik 04, 2016, 08:57brakowało takiej miękkości dźwięku, precyzji i przyjemności z odsłuchu

jest to dokładna odwrotność tego, jak Husariaa zagrała u mnie - w moim odczuciu. była masa szczegółów, ale nie była to analityczność. analityczne to było pudełko Whesta, które kiedyś miałem.
na wspólnych odsłuchach kolega sonik77 uznał z kolei, że Nuda II grała jeszcze bardziej "analogowo". ja nieznacznie preferowałem nudę u mnie, bo dawała bardziej rozlazły, czy "obfity" bas, co akurat preferuję ha ha ha.
nie wykluczam, że wrażenia miałbym zupełnie inne w lepszym systemie - proszę zważyć, że mój system jest bardzo budżetowy (Rotel RC-995/RB-991 -> Dynaudio DM2/7, w salonie słuchaliśmy na Bowersach 603)
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

burz

Jeśli porównujemy nudę, to ważne jest, jakimi opampami jest obsadzona... U mnie siedzi OPA627AP (moduł MM).

Piterski

#677
Ja też uważam, że wszystko zależy od tego w jakim systemie ona zagra.
Mi się u mnie ona generalnie podobała, były tylko pewne niuanse dla których zostałem z Sensorem.
Krzysztof wspomniał, że można dać inne kości i pracuje jeszcze nad zasilaniem. Dlatego bardzo chętnie wrócę do tematu Husarii w tej kosmetycznie zmienionej wersji.
Jest szansa, że w przyszłości jak wymienię wzmacniacz, Husaria wpasuje mi się do mojego systemu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jamówię

W Husarii trzeba popracować nad switchami,inaczej można nie usłyszeć jak wspaniale gra!

frywolny trucht

Cytat: burz w Październik 03, 2016, 22:06A przy okazji, gdzie teraz trafi husariaa?


Do konstruktora, a następnie już na stałe do mnie :)

Cytat: jamówię w Październik 04, 2016, 11:05
W Husarii trzeba popracować nad switchami,inaczej można nie usłyszeć jak wspaniale gra!

Dokładnie! Mnie się udawało w całkiem sporym zakresie zmieniać charakter wkładki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Tak sobie dumam, że jest to jedyne pre, które mogłoby coś wydobyć z muła Sumiko Pearl. Niestety już się tego nie dowiem. Za szybko ją wydałem. Oddałem za recenzję. Czy ktoś widział recenzję tejże wkładki na tym forum? No właśnie. No właśnie :(
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

krzysiek

Cytat: burz w Październik 04, 2016, 10:33
Jeśli porównujemy nudę, to ważne jest, jakimi opampami jest obsadzona... U mnie siedzi OPA627AP (moduł MM).

Jak już wyżej pisałem, porównywałem Husarię z Nudą II wykonaną przez Krzysztofa (ahaja).
Co jest w środku - nie wiem :)
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

ahaja

Blackholesun
Zapewne są tam OP27 i ... albo NE5534 albo LME49710.
Z tego co pamiętam masz lekko podciągnięty niski dół.

A teraz ... szukam trochę ostrości u korzeni ... um dois três quatro.... roots .... bloody .... roots

burz

Wpadłem dziś na chwilę do domu... i nie wytrzymałem, musiałem odpalić:

elem

Cytat: jacekkudla w Październik 04, 2016, 07:37Elem zapraszam Cie serdecznie na posłuchanie u mnie, usłyszysz co mieliśmy z Piterskim na myśli...

Jacku, dzięki serdeczne za zaproszenie ale chyba mało prawdopodobne aby jednocześnie były w Warszawie wszystkie strony, łącznie z Husariaą.  Żeby było jasne, absolutnie nie kwestionuję waszych odczuć i słuszności sądów o dźwięku w twoim systemie. Obcowałem z Husariaą krótko ale ostatnią rzeczą, którą mógłbym sobie wyobrazić, to to , że może zagrać chirurgicznie, ostro, zbyt analitycznie itp  w jakimkolwiek zestawieniu. Moje Arcony mają gwizdek AMT, który sam w sobie jest bardzo rozdzielczy, selektywny. Husariaa u mnie właśnie złagodziła zapędy chirurgiczności, które pojawiały się czasami przy Sensorze I. A jednocześnie dodała rozdzielczości na samej górze pasma. Wzmacniacz to lampa (Bonasus) ale dalej to już sama "chirurgia" :) - gramiak Feickert Twin, ramię SME V, wkładka DV XX2mkII. I bądź tu panie mądry, w tym sporcie nie ma lekko :)

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

To jest genialne pre,sorki za ten dziecinny upór,ale tak uważam,najlepsze jakie słyszałem. Jeśli Krzysiek twierdzi,że można go jeszcze "podciągnąć",to ja nie mam pytań.

jacekkudla

Chętnie w druga stronę mogę uczynić czyli wpaść do kogoś z moim obecnym pre phono czyli Audio Research Ph5 coby zobaczyć jak on zagra w innych warunkach...

ahaja

...

Jakub

"Wiedz, że coś się dzieje"  8)

Piterski

O... :) fajnie fajnie, dzięgi odkładam i jestem dobrej myśli.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

burz

Husariaa spakowana, jutro wyjeżdża - kierunek Ahaja.

Po dzisiejszej, ostatniej turze przesłuchań - a na finał PF "The Wall" (180g) - podpiąłem nudę i jeszcze raz zapodałem fragmenty "The Wall"... Nie było źle, było całkiem dobrze, nuda dzielnie się broni. Pierwszy wpis, jak to mocno odstaje, był trochę podszyty ekscytacją nowa zabawką.
W porównaniu z moją nuda husariaa ma trochę bardziej dociążony dół, z kolei nuda gra odrobinę bardziej do przodu. Gładkość, rozdzielczość, szerokość sceny - w husarii lepsza, ale nie tak dramatycznie.

No to się pocieszyłem. Dzięki za umożliwienie odsłuchu, fajne przeżycie było:)

jamówię

Ja z mojej Nudy też jestem cholernie zadowolony,lepszą sekcję pre miała tylko.... Husariia i to mi pozwala doczekać lepszych czasów ;D

burz

#692
Przepakowałem husarię do nowego kartonu, bo po tournée ten oryginalny był bardzo złachany. Czekamy na kuriera.



edit: kurier właśnie wyszedł, unosząc paczkę w siną dal

miniabyr

 ;D Kurde panowie fajnie się bawicie . Jednak forum przydaje się nie tylko do sporów politycznych i opisów jak brzmia kable ale również do bardzo konstruktywnych działań -testów urządzeń we własnym systemie. Fajnie !!!! Więc pytam czy ktoś z Was ma Audio Tekne  wypozyczyć............he,he,he to taki żarcik był. :P ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

zalun

Cytat: miniabyr w Październik 07, 2016, 12:28he,he,he to taki żarcik był
hehehe, a tak na serio, ma ktoś?

miniabyr

No ja w zeszłym roku  miałem! Stał u mnie przez trzy tygodnie i strasznie mnie fqrwiał . Bardzo do niego tęsknię. Jest czas przed Audo Tekne i po Audio Tekne .  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Lepiej czasami nie mieć możliwości posłuchania  :)
Ja nie słuchałem i dzięki temu jestem zadowolony z tego co mam  8)

frywolny trucht

Tymczasem wróciła do frywolnego tatusia  ;D Wróciła z jakimiś nowymi korekcjami  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

A co one robią te nowe korekcje?
Bo wyglądają na bardzo pracowite :o

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Nie wiem. Dopiero zostanę poinstruowany. Ponoć mocno zmieniają dźwięk. Alternatywa dla krzywej RIAA. Jeśli dobrze zrozumiałem. Mnie to do szczęścia za bardzo potrzebne nie jest, bo na tym co jest można siedzieć i pstrykać do śmierci, ale z drugiej strony... To może być interesujące  ;D


p.s. Na wcześniejszym zdjęciu ahaji widać, że to jakieś płytki- nakładki. Będzie można zamiennie sobie nakładać.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93