Fonciak

Zaczęty przez kawosz, Kwiecień 30, 2016, 14:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

pelot

#25
Cytat: lian w Maj 01, 2016, 00:35
Pamiętam, kiedyś była oferta na allegro 444 z ramieniem dv 505. Wydawało się drogie. Ale dziś wiem, że 10K to była mega okazja, jaki byłem głupi że nie wziąłem.  Kawosz, kupując tego luxa cena nie stanowi problemu. Problemem jest, żeby go dostać i przeprowadzić operację zakupu. Kasa nie ma tu znaczenia.
Pompę miały PD 555 z tej linii. Rzadsze, ale mniej ciekawe od 444.


Mówimy o tym samym, właśnie z ramieniem  Dyna Vectora , widzę że śliniło nas się dwóch na niego. Jest teraz na hifi.pl , wystawiony równie wspaniały klasą  ,  aczkolwiek już nie z takimi możliwościami bo tylko jedno ramię .Chociaż czemu nie, drugie też by się dało zamontować:   Thorens TD520 S Pakiet (SME 312)
ogłoszenie numer 222091 zamieszczone w dziale Gramofony, ramiona, wkładki. Rzecz ze wszech miar godna uwagi , kwestia ceny, niestety ten model nie należy do budżetowych.Widziałem gdzieś że ostatnio  kol. Ahaja pieścił takiego , można z nim się rozmówić co on o tym sądzi , ja osobiście bardzo sobie cenię jego uwagi, i jakże bogate doświadczenie. Tu nawiązał bym do dyskusji o Sondeku jaka ostatnio rozgorzała w klubie , akurat ten do tych dwóch wspomnianych przeze mnie się nie umywa . Mając na uwadze oczywiście epokę
.

pelot

Qurcze, cioś poszło nie tak i dokleiłem się do cytatu,sorki.

lian

gdzie jest? dasz linka? jaka cena?

tomasz_pianista

Cytat: lian w Maj 01, 2016, 10:49
Co?? PD555 lepszy? Obrażasz moje uczucia religijne :)
PD 555 był i jest droższy, bo jak rzekłeś było ich mało, nie wiem dokładnie ale wyszło ich chyba kilkaset,  to są kolekcjonerskie cacuszka. Nie traktowałbym 555 jako rozwoju w linii pionowej. Raczej w poziomej. Były dwa modele: DD i BD. Waga tależa nie jest oznaką lepszości, lecz konsekwencją przyjętej koncepcji konstrukcyjnej, gdyż bowiem w przypadku BD cięższy tależ przekłada się na paramtery techniczne, w DD może być przeszkodą.

Czytałem opinie na temat tych gramiaków. Ktoś wybrał 444 z powodu tego, że taki wybrał, bo bardziej mu się podobało. 555 pogrubiał nieco dźwięk i dawał większy głębszy bas. 444 więcej precyzji - kapkę, w opinii tego gościa best ever w tej dziedzinie. Ale to tylko opinie. W rzeczy samej mówimy o urządzeniach kolekcjonerskich, i z tego powodu warto byłoby  mieć dwa.

Nie chcę obrażać uczuć, po prostu mówię o cenach:)

Wiadomo, że co gra lepiej to na tym poziomie już kwestia preferencji i zestawienia całego systemu. Gdyby oba napędy były DD, to pewnie zwycięzca byłby bardziej oczywisty, jeżeli  mam dwa różne rodzaje napędów to werdykt będzie trudny.

Zgadzam się z Tobą co do masy talerza, właściwie jest tylko kilka modeli DD z talerzem ponad 5kg (technics sp10mkIII, onkyo px-100M i pewnie kilka Micro Seiki), a tak raczej cięższy talerz w BD ułatwia utrzymanie obrotów.

Co nie zmienia faktu, że 444 to piękna maszyna:) Myślę, że dobre porównanie to byłby konkurencyjny cenowo Technics sp-10 mk II, który w sumie zrobił wielką karierę.
Grupa ratowania poziomu.

pelot

Lian. Nie wiem czy dobrze się zrozumieliśmy , miałem na myśli Thorensa 520 ,jest tutaj http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/16/222091.php

kawosz

I fonciak został wylicytowany za 3300 z wkładką .

rudy-102

No to dla nabywcy dobra cena.

Mimo wszystko