Gramofon Unitra Fonica Daniel G-1100FS

Zaczęty przez 4321DK, Czerwiec 12, 2014, 10:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Pokombinuj z zawieszeniem sprężyn. Nie koniecznie wszystkie muszą być zapięte na tej samej wysokości. U mnie żeby było w poziomie sprężyny wisiały na różnych wysokościach.

malg

Cytat: rudy-102 w Październik 19, 2017, 22:06
Pokombinuj z zawieszeniem sprężyn. Nie koniecznie wszystkie muszą być zapięte na tej samej wysokości. U mnie żeby było w poziomie sprężyny wisiały na różnych wysokościach.
masa talerza i ramienia nie jest równomiernie rozłożona więc na sprężyny działają nierówne siły nacisku

kwiatulodz

Lista rzeczy, które zrobiłem w temacie bujania zawieszenia:

  • wymieniłem sprężyny,
  • wcisnąłem w sprężyny grubszą gąbkę,
  • wymieniłem gąbki na grubsze, które są nad zawieszeniem,
  • za pomocą śrub przy sprężynach, wyrównałem zawieszenie (dużo czasu poświęciłem aby wyrównać położenie talerza),
  • wypoziomowałem obudowę tak aby poziomica położona na talerzu pokazywała równy poziom,
  • ramię wyzerowałem a następnie ustawiłem nacisk na igłę 2.5g (shure)
  • nie posiadam czystej płyty aby dobrze ustawić antyskating. aktualni ciężarek ustawiłem po środku

Niestety zawieszenie gramofonu nadal jest bardzo delikatne. Chodzenie po pokoju powoduje przeskakiwanie igły. Zamieszczam poniżej film:
https://youtu.be/_5A7-8ByTXU

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Cytat: kwiatulodz w Październik 22, 2017, 21:20Chodzenie po pokoju powoduje przeskakiwanie igły.
Dziwne. Przy nacisku 2,5 nie powinno być czegoś takiego.
Czy nacisk igły ustawiłeś przy pomocy wagi, czy tylko według pokrętła? Jesteś pewny, że nacisk jest poprawny? Z filmu wychodzi mi, że jednak jest zbyt mały. Aż tak nigdy mi nie skakało.

merlin1973

Jaka jest podłoga?
Ja przy nacisku 1,5g mogę tańczyć  ;)
A swoje kg mam  ;D
Pozdrawiam S.CH.

kwiatulodz

Zamieszczam kilka zdjęć ale raczej niczego to nie wyjaśni.

kwiatulodz

Pozostałe zdjęcia.

MAC

Cytat: kwiatulodz w Październik 22, 2017, 21:20ramię wyzerowałem a następnie ustawiłem nacisk na igłę 2.5g (shure)

2,5g wg wagi czy tylko wg podziałki na skali?

Ok, widzę na zdjęciu.

rudy-102

Cytat: kwiatulodz w Październik 23, 2017, 19:42Zamieszczam kilka zdjęć ale raczej niczego to nie wyjaśni.
Mam jeszcze jedno pytanie pomocnicze. Czy Ty być może masz sosnową podłogę na drewnianym stropie w starym budynku? Bo to mogłoby wyjaśnić skakanie igły. Znam kilka mieszkań w takich domach, że jak się mocniej tupnie to kieliszki w kredensie się przewracają.

kwiatulodz

Zgadza się, mieszkam w starej kamienicy. Podłoga lekko się trzęsie. Dostałem od kogoś sugestię abym zmontował półkę na gramofon zawieszoną na ścianie. Zastanawiam się nad zachowaniem gramofonu po przykręceniu śrub, które mocuje się w gramofonie na czas transportu.

rudy-102

OK. No to się wszystko wyjaśniło. Pozostaje Ci zawieszenie gramofonu na ścianie. Ze śrubami do transportu lepiej nie kombinuj bo jeszcze coś popsujesz.

GregWatson

Po to Daniel ma takie zawieszenie bo można wybrać sobie Adama gdzie wszystko jest na sztywno.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Cytat: rudy-102 w Październik 23, 2017, 20:06
OK. No to się wszystko wyjaśniło. Pozostaje Ci zawieszenie gramofonu na ścianie. Ze śrubami do transportu lepiej nie kombinuj bo jeszcze coś popsujesz.

Jak po ulicy jeżdżą tramwaje to i murem trząść może. Chodzi o przypadki gdy jezdnia poprzez chodnik bezpośrednio przylega do kamienicy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Cytat: kwiatulodz w Październik 23, 2017, 19:59Dostałem od kogoś sugestię abym zmontował półkę na gramofon zawieszoną na ścianie.
Sugestia była ode mnie i jak patrzę na tę Twoja półkę a na dokładkę słyszę, że masz podłogę na legarach to nie masz innego wyjścia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cafedelmar

dzień dobry :D
dawno mnie tu nie było... drodzy mam problem, dostałem w prezencie Wg1100fs tzw. Daniel ze wzmacniaczem. Już prawie było dobrze w programie "reaktywacja" gdy nagle padło sterowanie sensorami... gdzie to cudo dostanę? potrzebny jest także przedwzmacniacz. Podpowiecie coś?
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

GregWatson

Tzn. sensory fiksują, brak reakcji, raz zapalają się i gasną?
Jeśli tak to trzeba je rozebrać i przeczyścić spirytusem. Problem znika jak ręką odjął.
Trochę tego i trochę tamtego też.

cafedelmar

ale tam nie bardzo jest co rozbierać. nie reagują w ogóle, chętnie kupiłbym całą płytkę i przedwzmacniacz.
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

GregWatson

Ja swoje sensory rozebrałem w drobny mak i wówczas przeczyściłem. I pomogło. Przestał gramofon "szaleć"  z sensorami.
Trochę tego i trochę tamtego też.

cafedelmar

u mnie płytka jest martwa, musi byc nowa.
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

cafedelmar

dzięki :) obawiam się tylko, czy do wersji ze wzmacniaczem jest taka sama.
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

rudy-102

Według mnie to powinno być to samo. Mogą istnieć niewielkie różnice bo ten gramofon przechodził modyfikacje fabryczne.
Z którego rocznika jest Twój egzemplarz?


cafedelmar

dobre pytanie, z którego rocznika. nie wiem.
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545