Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Tak się czasem zdarza.

Ale czasem to specjalny zabieg?

Raz byłem na odsłuchu i właściciel systemu sam mi powiedział, że przełączył odwrotnie jedna kolumnę bo mu basu brakowało.... Sic!

Poprosiłem wtedy aby podłączył prawidłowo.
Okazało się, że pojawiła się scena i bas był ok.....

Właściciel niestety "spąsowiał"..... 🙃🙃🙃🙃🙃

Także takie buty czasem się dzieją.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Łukasz się nie rzadko wypowiadał się na forum mocno autorytatywnie w pewnych kwestiach, ale ta historia to tak w moim odczuciu niezbyt dobrze o nim świadczy :-\ Ja jak miałem wątpliwości to wstałem i spojrzałem za kolumny kolegi i powiedziałem mu, że jednak się pomylił.
To nie jest tylko kwestia sceny to zaburza więcej aspektów. Ja już tak mam, że jak mi coś u kogoś nie pasuje to idę i oglądam, a nawet pytam czy mogę poprzesuwać kolumny. W końcu koledzy oczekują ode mnie uczciwej oceny i zazwyczaj się z moimi ruchami zgadzają. Szaremu tez przestawiałem kolumny i wsadziłem na niskie standy. Innemu wyciągnełem kolumny do przodu. 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: GB w Wrzesień 10, 2022, 20:09
Cytat: Piterski w Wrzesień 10, 2022, 20:02
Czyli co grałeś z jedną kolumną w przeciw fazie? Rozumiem, że pomyliłeś się w trakcie roszad bo mogę zrozumieć sytuację, że się tego błędu nie wykryje do tak zwanego strzała ale nie przez dłuższy czas to się musi rzucić w uszy, przynajmniej ja to zauważam. Sam się kiedyś pomyliłem u siebie ale nie z całą kolumną tylko jednym przetwornikiem czyli było to trudniejsze i raz to wyłapałem u kolegi jak mieszał kablami i nie miał okazji spokojnie usiąść i ich posłuchać.
U mnie grało tak, od początku, kiedy je przywiozłem i podłączyłem i tak już zostało.

Coś mi nie pasowało z tym, że była słaba scena, jednak myślałem, że TTTM.

Łukasz, mówił mi, że słyszał to już od pierwszego odsłuchu, ale nic nie mówił, bo nie chciał sprawiać przykrości.

Summa summarum teraz jest już tak, jak powinno być i to teraz słychać.
GB, nie masz żadnej płyty testowej CD lub też LP?
Ja zwykle, po roszadach sprzętu zapuszczam..... Tak na wszelki wypadek.... 😀

Jak w starym dobrym radio..... :
Kanał lewy, kanał prawy, faza, przeciwfaza..... I wszystko już wiesz..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

W rzeczy samej wiki, płyta i wszystko wiesz. :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Ostatnio robiłem poprawki w moim przetworniku i przez przypadek źle podłączyłem jeden kanał....
Faza, przeciwfaza pokazało, że jest źle.
Musislem odwijać skręcone przewody aby się naocznie przekonać, że popełniłem błąd.

Wiem, że mózg ludzki potrafi płatać figle i jesteśmy przekonani, że jest dobrze i nawet można czasem iść w zaparte. Ja wolę sprawdzić.



Piterski, tak Kangie tak się wypowiadał.
Też to zauważyłem.
A tu taka wtopa......
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

GB, jakbyś chciał to Ci mogę zrobić kopię płyty CD testowej z dawnego Audiostereo czyli forum Lukara.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GB

Nie mam do Łukasza, żadnego żalu i jestem wdzięczny, że spojrzał na okablowanie.

Rozumiem go również, że nie chciał robić koledze zawodu, wiedząc, że ten wydał ciężko zarobione pieniądze a system gra, nie do końca poprawnie, nie znając powodu dlaczego.

Mówił, że nie dawało mu to spokoju, aż przy ostatniej wizycie rozważaliśmy,  czy może ktoś, coś w fabryce pomieszał w środku kolumn. Stwierdził, że kolumny grają, jakby były w przeciwfazie. Ostatecznie podszedł do kolumn spojrzał no i bingo.

Ot cała historia.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Może go trochę pochopnie oceniłem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gonio

A znacie historię z płytą Piano Możdżera?

Piterski

Cytat: gonio w Wrzesień 10, 2022, 21:24
A znacie historię z płytą Piano Możdżera?
Coś tam słyszałem ale nie mam jej więc ciężko mi się do tego odnieść
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gonio

#3610
Płyta nagrana jest z kanałami w przeciwfazie. Zastanawiano się zawsze, dlaczego brzmi tak przestrzennie :)
Prawda jest taka, że prawidłowy dźwięk otrzymamy podłączając jedną kolumnę odwrotnie. Kto nie wierzy, niech sobie sprawdzi. Wszystko za przyczyną błędu powstałego w trakcie produkcji, do którego przyznano się dopiero po wydaniu płyty. I to nie od razu :D

Dodam jeszcze, że mnie to nie przeszkadza. Lubię tę płytę i dosyć często do niej wracam. Mam wersję na złotym CD i na niebieskim winylu :)


GB

Cytat: gonio w Wrzesień 10, 2022, 21:42
Płyta nagrana jest z kanałami w przeciwfazie. Zastanawiano się zawsze, dlaczego brzmi tak przestrzennie :)
Prawda jest taka, że prawidłowy dźwięk otrzymamy podłączając jedną kolumnę odwrotnie. Kto nie wierzy, niech sobie sprawdzi. Wszystko za przyczyną błędu powstałego w trakcie produkcji, do którego przyznano się dopiero po wydaniu płyty. I to nie od razu :D

Dodam jeszcze, że mnie to nie przeszkadza. Lubię tę płytę i dosyć często do niej wracam. Mam wersję na złotym CD i na niebieskim winylu :)
Która to płyta?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Moriarty

Ja słuchałem tych kolumn w przeciwfazie dwa razy i nie wyłapałem problemu :P To i tak grało lepiej summa summarum niż moje zabawki, więc szczerze chwaliłem dźwięk! :D Z Tannoyami nie mam doświadczenia - w ogóle mam mało doświadczeń z wysokiej klasy sprzętem audio - więc myślałem, że tak ma być. Ciekawe, o ile lepiej grają teraz - bo nie było źle :)
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

gonio

#3613

vasa

Cytat: Piterski w Wrzesień 10, 2022, 21:00
Może go trochę pochopnie oceniłem.
Chyba tak. [emoji15]
Może i czasami bywa zbyt ekspresyjny ale wie co słyszy.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GB

Cytat: Moriarty w Wrzesień 10, 2022, 22:02
Ja słuchałem tych kolumn w przeciwfazie dwa razy i nie wyłapałem problemu [emoji14] To i tak grało lepiej summa summarum niż moje zabawki, więc szczerze chwaliłem dźwięk! :D Z Tannoyami nie mam doświadczenia - w ogóle mam mało doświadczeń z wysokiej klasy sprzętem audio - więc myślałem, że tak ma być. Ciekawe, o ile lepiej grają teraz - bo nie było źle :)
W takim razie musisz wpaść kolejny raz, aby ocenić, jak to teraz jest.

Poza tym, w środku grają Twoje lampy od czasu ostatniej wizyty.

Przypadły mi do gustu, choć, tak, jak rozmawialiśmy dużo nie zmieniły w stosunku do wcześniejszych, poza zmianą na basie, który stał się mniej ciągnący i bardziej sprężysty.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

ciszyn11

U mnie po krótkiej przerwie powrót do Tannoy. Tym razem Berkeley. Fantastycznie to gra.

vasa

Cytat: ciszyn11 w Listopad 01, 2023, 11:49U mnie po krótkiej przerwie powrót do Tannoy. Tym razem Berkeley. Fantastycznie to gra.
Tannoy to jedna ze słusznych decyzji, które można podjąć w naszym hobby :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Moriarty

Mam pytanie do Tannoyowców. Hipotetyczne, na wypadek, gdybym kiedyś miał możliwość nabyć. Jakie używane modele proponowalibyście do słabego wzmacniacza SET, maksimum na lampach 300B? Mile widziana gradacja rankingu, uwzględniająca jakość dźwięku. Chodzi mi o modele w miarę dostępne, na pewno poniżej 20 tys. zł na rynku wtórnym. Najlepiej mocno poniżej :)
Preferowane spójne, barwne, miłe dla ucha brzmienie, bez kaleczących uszy wysokich tonów itd., dobrze sprawdzające się w muzyce granej na naturalnych instrumentach.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

GB

Cytat: Moriarty w Luty 04, 2024, 15:49Mam pytanie do Tannoyowców. Hipotetyczne, na wypadek, gdybym kiedyś miał możliwość nabyć. Jakie używane modele proponowalibyście do słabego wzmacniacza SET, maksimum na lampach 300B? Mile widziana gradacja rankingu, uwzględniająca jakość dźwięku. Chodzi mi o modele w miarę dostępne, na pewno poniżej 20 tys. zł na rynku wtórnym. Najlepiej mocno poniżej :)
Preferowane spójne, barwne, miłe dla ucha brzmienie, bez kaleczących uszy wysokich tonów itd., dobrze sprawdzające się w muzyce granej na naturalnych instrumentach.
Widzę, ziarno zasiane zaczyna kołkować. 😀
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

vasa

Cytat: Moriarty w Luty 04, 2024, 15:49Jakie używane modele proponowalibyście do słabego wzmacniacza SET, maksimum na lampach 300B?
Kensingtony.
Powinno Ci się udać takie upolować około budżetu.
https://www.gumtree.com/p/speakers/tannoy-kensington-se/1467761937
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.