Pylony Diamond 28

Zaczęty przez kawosz, Maj 05, 2016, 00:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Znalazłem właśnie na FB zdjęcie moich kolumn przed wystawą . Skomplikowane jakoś specjalnie to one nie są  :)
W moim przypadku jednak stosunek jakości do ceny ma się genialnie  ;D Żona je wylosowała na premierze w Q21 . ;D . Sam pewnie bym ich nie kupił  ;) . Ale uważam że jak na swoją cenę to bardzo dobre paczki .
Właśnie się doczytałem że wystawiają się w Monachium od jutra

vasa

Cytat: kawosz w Maj 05, 2016, 00:05Żona je wylosowała na premierze
Fajna taka żona :)
A kupiła kupon w totka ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Sfarciła  ;D . Już raz usłyszałem że to jej kolumny i żebym nie podskakiwał  ;D  :o
W totka nie gra ale na premiery mogę ją zabierać  :o

jamówię

O kolumnach Pylon słyszałem tylko dobre opinie,fajnie że polska firma tak pięknie się rozwija,bo jak czytam opinie o Harpii,to włos na plecach się jeży :o

frywolny trucht

Mnie jet bliska droga rozwoju tej firmy. Tak ja bym robił. Sukcesywnie, od budżetowych i powoli coraz wyżej. A nie parę sklejek, przypadkowe głośniki i już hajend za pierdylion. Bo wielka srebrna tabliczka: ręczna robota. Słuchałem różnych Pylonów i z ambitną ( cenowo) elektroniką  grały jak o wiele droższe kolumny. Czyli warto posłuchać, bo może nie trzeba przepłacać za kolumny.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Cytat: frywolny trucht w Maj 05, 2016, 08:32A nie parę sklejek, przypadkowe głośniki i już

Odwal się od herbatników  ;D

jamówię

Cytat: masza w Maj 05, 2016, 08:40
Cytat: frywolny trucht w Maj 05, 2016, 08:32A nie parę sklejek, przypadkowe głośniki i już

Odwal się od herbatników  ;D




:)) :)) :))

frywolny trucht

Przepraszam. Już nie będę  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Maj 05, 2016, 08:44Przepraszam. Już nie będę 
Ja bym tak bezkrytycznie nie wierzył Prezesowi.
Frywolny jest jak kot co nie jadł  ;) :) :D ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Jest jak kot czyli łże jak pies?  :D

Marbo5

Niby wątek Diamond 28 ale oto są nowe Emerald 25
https://www.q21.pl/pylon-audio-emerald-25.html
tylko nie wiem czy z ceną trochę jednak nie przesadzili ???
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

Jakub

Za tyle to kupisz Tannoye xt8f

Marbo5

Cytat: Jakub w Luty 26, 2018, 13:33Za tyle to kupisz Tannoye xt8f
dlatego obstawiałem że cena nie przekroczy psychologicznej bariery 10 tyś. ale kto wie, może wersja HighFidelity szła jak świeże bułeczki i nie ma się co rozdrabniać :)

Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

cdt

Pylony to fajne granie . Czy gorsze czy lepsze od budrzetowych Tannoy to trzeba było by porównać . U mnie diamondy zagrały o 2 klasy lepiej od B&W 684 które miałem wcześniej .
Jednak po posłuchaniu głośników na papierze w skrzyni o odpowiednim litrażu  nie zastanawiałem się nawet minuty i diamondy poszły do nowego właściciela . Cza słuchać bo tak to tylko wróżenie .
Nowe flagowce maja mniejszą skutecznść od diamondów

marekw 76

A mi się te kolumny nie spodobały wcale (nie bijcie!)
Słuchałem ich podpiętych do hybrydy Vincent i w rocku młóciły, owszem ale scena to mi kompletnie nie odpowiadała...
Zwyczajnie dźwięki dochodziły z lewej i prawej strony, bardziej spodobały mi się już Hyperiony od AA.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

cdt

A za co mamy bić  ;D . Może z tym vincentem była kupa  :)  . No i to nie są kolumny dla audiofila . Sceny nie stwierdzono  ;D

marekw 76

No może z tym Vincentem tak było jak piszesz ale warunki były dla wszystkich takie same :D
Ale z tą sceną to naprawdę... jedyne kolumny które tak zagrały :)
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

moon

Cytat: cdt w Luty 26, 2018, 16:10Sceny nie stwierdzono 

bo sceny to sie na koncercie szuka, a nie w sklepie;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Lutek

Cytat: Marbo5 w Luty 26, 2018, 13:36latego obstawiałem że cena nie przekroczy psychologicznej bariery 10 tyś. ale kto wie, może wersja HighFidelity szła jak świeże bułeczki i nie ma się co rozdrabniać

Szkoda, ze nie zgadalismy sie wczesniej, ze czegos szukasz do 10 kzl... Moze wowczas wpadlbys do mnie posluchac klasycznych Tanno-i - model SRM 12X (kolegi, ktory chce sprzedac, a ktore obecnie stoja u mnie)..., no i przy okazji moich.

Marbo5

swoje kupiłem w czerwcu ubiegłego roku. A teraz się zastanawiałem na ile Pylon wyceni Emerald 25.
Z wersji HF jestem zadowolony, nie szukam nic innego. Z opinią o braku sceny absolutnie się nie zgadzam, to nie wina kolumn.
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS