denon dvd 3910

Zaczęty przez kawosz, Wrzesień 10, 2016, 17:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Cytat: marekw 76 w Wrzesień 29, 2017, 22:16Nie działa

O ile pamiętam pilot ma czujnik zmierzchu i świeci tylko jak jest ciemno.
Chyba...

marekw 76

W moim tylko środkowa część jakby lekko fosforyzowała w mroku. A może mój tak ma mieć? Przyciski w środkowej części są wyraźnie jaśniejsze.
Pilot identyczny do tego który wkleił Frywolny.
Eeeeh... Ważne, że inne funkcje działają.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

maciek1

Panowie, a jak wyczyścić soczewkę lasera w tym czołgu? Miałem nadzieję, że tak jak w Sony ES, ale po otworzeniu skrzynki niestety okazało się, że jest solidnie zabudowany...

marekw 76

Ja miałem takiego pecha, że gdy odtwarzacz dojechał do mnie to tacka furkotnęła i już się nie schowała.
Rozkręciliśmy z kumplem i trzeba było wyciągnąć całą kieszeń aby się tam dostać.
Było troszkę odkręcania i odpinania - trzy taśmy o ile pamiętam.
Przy okazji więc laser wyczyściłem...
Ale o ile rozkręcenie było proste o tyle skręcenie całości już takie proste nie było.
Był problem z wpięciem jednej taśmy. Ale problem do ogarnięcia. Dobrze jest zdjęć narobić, pomaga.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

maciek1

Dzięki. Strach jest:) Może zna ktoś godny zaufania serwis na Śląsku - tak na wszelki wypadek gdyby zostało mi kilka części:)))? Może trzeba będzie wymienić cały laser?

Stefan2s

Kolejny posiadacz czarnego Denona 3910 melduje się na pokladzie.
- Naturalnie u mnie też na dzień dobry był problem z tzw tacką. Denon najwyraźniej nie lubi być rzucany przez pracowników firm kurierskich. Musiałem rozebrać zakleszczony napęd...przy okazji czyszczenie, smarowanie, etc. Jest dobrze... przyjazny dźwięk, zero ostrości, dobre stereo...
- Mam pytanie odnośnie wyłączania oversamplingu przy odtwarzaniu zwykłych płyt CD. Wiem, że trzeba podłączyć tv /u mnie scart/, nacisnąć na pilocie setup. Tak też zrobiłem. Na ekranie pojawia się obraz opcji ustawień, ale nie widzę żadnej typu OS... Może ktoś wytłumaczy mi łopatologicznie, po kolei jak wyłączyć /zgasić niebieską diodę/ oversampling dla cd?
Pozdrawiam
Mac Mini MOD,ToppingE30, Leben 300F, JBL Studio Monitor 4307, Sennheiser HD 600, Denon 3910, Tomanek, Bada 5600, Belden 9497, Belden 8402, Wireworld, Elecaudio

elektroboy

Upsampling wyłącza i z powrotem się włącza przez włączenie oraz wyłączenie funkcji Denon Link.
Nie ma za co :)

Stefan2s

Mac Mini MOD,ToppingE30, Leben 300F, JBL Studio Monitor 4307, Sennheiser HD 600, Denon 3910, Tomanek, Bada 5600, Belden 9497, Belden 8402, Wireworld, Elecaudio

Malko

Witam,

czy ktoś ma na sprzedaż 3910? Chciałbym się przekonać sam jak to gra  8).
Przy okazji pozdrawiam wszystkich użytkowników forum, ponieważ czytam od dawna ale dopiero teraz się zarejestrowałem.

gratefullde

Cytat: Malko w Październik 29, 2017, 13:03
Witam,

czy ktoś ma na sprzedaż 3910? Chciałbym się przekonać sam jak to gra  8).
Przy okazji pozdrawiam wszystkich użytkowników forum, ponieważ czytam od dawna ale dopiero teraz się zarejestrowałem.

Mogiem oddać za nedzny grosz, ino pilota nie mam ale on nie jest niezdbędny.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

#986
Mam dwa piloty jednego sprzedam  :) Denona zaklepał już kolega z FB .

christo

Cytat: gratefullde w Październik 29, 2017, 13:18Mogiem oddać za nedzny grosz, ino pilota nie mam ale on nie jest niezdbędny.
Kurczę, szkoda że nie wiedziałem... Sypie mi się cedek więc... Jak coś to daj znać.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

gratefullde

Cytat: christo w Październik 29, 2017, 15:08
Cytat: gratefullde w Październik 29, 2017, 13:18Mogiem oddać za nedzny grosz, ino pilota nie mam ale on nie jest niezdbędny.
Kurczę, szkoda że nie wiedziałem... Sypie mi się cedek więc... Jak coś to daj znać.
Oki, dam znać, jak by co :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Stefan2s

Dwie informacje:
1. W jednym z listów ktoś narzekał, że w jego Denonie 3910 nie działa HDMI. W moim wypadku było podobnie, lecz tylko do czasu upgradu oprogramowania tzw firmware.
W tym celu należy odpowiednio /to ważne/ nagrać trzy płyty cd-r z plikami. Wspomniane pliki wraz z instrukcją można znależć na stronie europejskiej Denona podając numer seryjny. Cały proces upgradu trwa ok dziesięciu minut... Teraz wszystko działa poprawnie i odtwarzacz przesyła sygnał także przez port HDMI - u mnie do Sony Bravia...
2. Ponieważ zdarzały się problemy z czytaniem płyt /głównie SACD/ postanowiłem wymienić laser. Kupiłem takowy na ebuyu u martin7831. Otrzymany laser wyglądał na oryginalny, identyczny jak w moim egzemplarzu. Po wymianie wszystko działa jak należy...
- Nie wiem czy to ma sens ale odnoszę wrażenie, że teraz gra nieco lepiej... Dźwięk stał się bardziej dynamiczny, ma większą masę...
Mac Mini MOD,ToppingE30, Leben 300F, JBL Studio Monitor 4307, Sennheiser HD 600, Denon 3910, Tomanek, Bada 5600, Belden 9497, Belden 8402, Wireworld, Elecaudio

marekw 76

A ja sobie rozmyślam... Może po nowym roku zlampizować swojego Denona? Warto? I kto by mi to zrobił?
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Michał


cdt

Cytat: marekw 76 w Grudzień 19, 2017, 15:44Warto?
Gra na pewno lepiej . A teraz po Ondreja eksperymencie z nowym laserem gdy czyta wszystko włącznie z SACDR to pewno warto . Przy okazji można było by mu chyba też zmienić zasilanie ? .

Piterski

Cytat: cdt w Grudzień 19, 2017, 17:40Przy okazji można było by mu chyba też zmienić zasilanie ?
Zdaje się, że model kolejny ma już tradycyjny zasilacz więc było by to możliwe.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tatachabera

Cytat: cdt w Grudzień 19, 2017, 17:40A teraz po Ondreja eksperymencie z nowym laserem gdy czyta wszystko włącznie z SACDR to pewno warto .

Można prosić o jakieś szczegóły dotyczące tego eksperymentu ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

cdt

W sumie nic w tym nadzwyczajnego . Do 3910 jest kilka laserów . Ondrej znalazł taki który po zamontowaniu czyta wszystko a ponoć były z tym kiedyś problemy .

tatachabera

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

rudy-102

Cytat: cdt w Grudzień 19, 2017, 19:52
W sumie nic w tym nadzwyczajnego . Do 3910 jest kilka laserów . Ondrej znalazł taki który po zamontowaniu czyta wszystko a ponoć były z tym kiedyś problemy .
Mój póki co też czyta wszystko, a jeszcze nic nie zmieniałem.

cdt

To dobrze :) 100%  wszystkiego ? nawet Dire Straits Brothers in Arms  SACD ;) .

rudy-102

No nie wiem, czy całkiem wszystko, ale wszystkie wypalanki które mam czyta bez problemu.