iRobot Roomba 865

Zaczęty przez frywolny trucht, Listopad 19, 2016, 20:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Jakiś miesiąc temu poluzowała się oś szczotki bocznej. Tej która zagarnia do japy odkurzacza. To od wkręcanych włosów. Zajrzałem do internetowego sklepu IRobot-a i oto jest. Nawet niedroga jak na możliwości firmy. Wygląda, że element eksploatacyjny...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Hmm, ale jak to samodzielnie wymienić? Oto jest kanał firmowy w języku polskim i tak. Jest instrukcja jak to zrobić. Nieźle ;)

https://www.youtube.com/watch?v=W8q8DoRWStQ

No to dobieramy się. Fuj, ale syfu po zakamarkach  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#103
Na trzecim zdjęciu u góry widać moduł silnika bocznej szotki po wyjęciu. Dwie śrubki go trzymają. Sam wychodzi wtedy, jest na sprężynkach. Pomyślałem, że może przesmaruję ośkę szczotki, choć przy luzach jakie złapała zapewne niewiele to da. Dalsza rozbiórka silnika chyba jest niemożliwa. To znaczy ryzyko zniszczenia jest na tyle duże, że na dziś nie chciałem ryzykować połamania.

Skąd jesteś silniczku? Z Chin mocium panie :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

I teraz najlepsze. Tknęło mnie, że przecież robot kupiony na koniec 2016 roku. Silnik to silnik, nie szczotka, nie filtr, może jest na gwarancji?
Dzwonię na infolinię. Mówię, że silnik skrzypi jak biodro starej dziwce ( no dobra, tak tego nie ująłem). Okazuje się, że jak najbardziej moduł się należy nowy. Podałem numer seryjny( widać go po zdjęciu pojemnika na śmieci) Pani zweryfikowała czy pochodzi z polskiej sieci dystrybucyjnej, podałem miejsce zakupu, adres do wysyłki. Jednej rzeczy nie pamiętałem. Daty zakupu. Pani powiedziała, że się tym zajmie, ale prosi, żebym podał jej dziś. Znalazłem papiery, zadzwoniłem po 2 godzinach, a miła pani mówi, że już nadała kurierowi, jutro będzie u mnie  :o  :o  :o No szok. Trochę mi przeszło, spytałem czy mam odsyłać stary silnik. Otóż nie. No. Amerykańska obsługa. Z drugiej jednak strony, jak mi minie gwarancja przyjdzie za ten element bulić. Lepiej by było, żeby się nie psuł niż liczyć na szybką obsługę. Amen.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Przed południem kurier DHL przyniósł dobrą nowinę. Moduł szczotki bocznej. Łącznie z nowym śmigłem ;)
W bonusie dwie krówki i instrukcja samodzielnej wymiany. Minuta osiem i moduł wymieniony. Robot wraca do codziennej orki :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Dziecko swoje lub sąsiadki i jedziesz:

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Zmiany, zmiany, zmiany... Coraz większa autonomia, coraz szersza interakcja. Czas się bać.

https://www.youtube.com/watch?v=I8DKsmueuTk
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

McGyver

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 04, 2017, 15:33dwie krówki i instrukcja samodzielnej wymiany.
Te krówki sugerują że to jest sprzęt dla dziesięcioletniego dziecka. Dorosłemu facetowi do instrukcji jako załącznik trzeba dodawać piwo  ;)

vasa

Takie do mnie przyszło [emoji4]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

ahaja

Nieznacznie bym zmienił rysunek ...
Zamiast społeczeństwa powinni tam być na 1 linii politycy ... ;-)

vasa

Sądząc po okrzykach że zostali wybrani to mogą być wybrańcy narodu [emoji4]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Tymczasem robot w związku z koronawirusem gnije na stacji dokującej. Z założenia miał sprzątać jak nikt się nie pałęta po chacie, bo- jako robot z tych tańszych w ofercie firmy i starszej generacji- słabo sobie radzi ze zmianami w stylu drzwi były otwarte, a teraz ktoś zamknął, ktoś przestawił krzesło. W czasie jego pracy. Mam też wrażenie, że głośniejszy się zrobił.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

No i wróciła moja iroomba, ze spa, gdzie założyli jej nowe koła, walki i coś tam jeszcze.

Po tygodniowej niebytności w domu stwierdzam, że to jeden z najlepszych zakupów agd dokonanych ostatnimi czasy.

Przez tydzień braku zamiatania i ręcznego odkurzania, brud ściełał się pokotem na mojej podłodze.

Dodatkowo czas zakupić samojeżdżącą ścierkę.

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Therion

Mam i ja. O tako o.

Gdzie jest najbrudniej i nie sprząta? Obok stacji dokujacej. Ale poza tym jest ok

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

GB

Cytat: Therion w Luty 08, 2021, 19:33
Mam i ja. O tako o.

Gdzie jest najbrudniej i nie sprząta? Obok stacji dokujacej. Ale poza tym jest ok


Trzeba ją od czasu do czasu przesuwać.

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Moriarty

No ale worki do tej Rumby koszmarnie drogie, a zdaje się zamienników brak. Jak sobie z tym radzicie?
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

frywolny trucht

Masz jakiś symbol worków?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

Cytat: Moriarty w Luty 08, 2021, 20:44
No ale worki do tej Rumby koszmarnie drogie, a zdaje się zamienników brak. Jak sobie z tym radzicie?


Jeszcze nie kupowałem.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.