3,5 mm Jack stereo ( trzypolowy)

Zaczęty przez frywolny trucht, Listopad 25, 2016, 18:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Dorwałem z naszego portalu aukcyjnego parę wtyków różnego rodzaju, tego typu. Są duże, małe, niechlujnie wykonane i bardzo dobrze wykonane. Mechanicznie jestem w stanie je przetestować i to zrobię ( łatwość wchodzenia w gniazdo telefonów, łatwość montażu, jakość wtyku, jakiej średnicy kabel wtyk obsłuży - ogarnę.
Jak jednak zmierzyć stratę z miejsca styku w gnieździe w miejscu gdzie lutujemy kabel? Już widzę, że niektóre wtyki mają Jacka złoconego, ale piny już nie  :o Help, jestem jednak humanistą  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

c.d.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Z innej sesji. Dziewiątym wtykiem- z doskoku- jest ten ze słuchawek Takstar.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pierotez

Jakiego małego Jacka stereo 3,5 mm polecicie teraz. Mam taki ic na dużym Hiconie i b. długich konektorach rca Amphenola i jest to wszystko niezmiernie niewygodne.
Kabelek Conducfil Sonolene od Audeosa z wyprutą wierzchnią izolacją jest cieniutki i nie potrzebuje dużych wtyków jak ten Hicon albo Neutrik Profi.
Polećcie jakiegoś fajnego małego wymiarowo i otworem jacka w dobrej jakości.

frywolny trucht

#4
Pierwszy z prawej ( no name) na ostatnim zdjęciu. Plusy- nieprzewodząca obudowa, da się podłączyć w moim telefonie pomimo fabrycznego etui, łatwe dojście lutownicą. Minusy- materiałówka i wkładanie wtyku i wyjmowanie z dużymi oporami, brak izolatora- gumowej rurki. NA szczęście obudowa nie przewodzi. Jak to plastik fantastik.

VITALCO- plusy- polakierowana nieprzewodząca na zewnątrz powłoka obudowy ( od środka przewodzi), da się podłączyć w moim telefonie pomimo fabrycznego etui, łatwe dojście lutownicą, pozłacana powłoka, jest izolator. Minus- wchodzi z dużymi oporami.

HICON- podobnie jak powyżej, z tą różnicą, że wtyk jest wykonany precyzyjniej, łatwo wchodzi i czuć zaskok. Do tego część wtyku wystaje tyle, żeby obsłużyć chyba każde etui w smartfonie. Brakuje może tylko jakiejś przewężki z tyłu wtyku, żeby podłączony cienki przewód nie latał luzem w obudowie. Poza tym dobrze wykonany, przemyślany wtyk. Trzy paski na obudowie nie pozwalają na ślizganie się palców po obudowie.

PROLINK- idziemy dalej na lewo- plusy-da się podłączyć w moim telefonie pomimo fabrycznego etui, ale wchodzi dziwnie, dwuskokowo, łatwe dojście lutownicą, pozłacana powłoka, jest izolator. Minus- obudowa przewodzi prąd, otwór z tyłu mniejszy ( 6mm) jak w HICON ( ~6,4 mm) ale spory.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#5
RK Ranko Acoustics - plusy- nieprzewodząca od środka i na zewnątrz powłoka obudowy, RK ma najmniejszą obudowę i tak wyprofilowany wtyk, że wejdzie chyba wszędzie, bardzo ładne wejście na jeden klik i lekko wychodzi, bez żadnego szarpnięcia. Najprecyzyjniejszy więc jest to wtyk jak dotąd. Dwie zaślepki pod dwa różnej średnicy kable, żeby nie wiało od zaplecza wtyku ;) Do tego śrubka zapobiegająca wyrwaniu przewodu z wtyku.  Minus- brak izolatora, ale skoro obudowa nie przewodzi- można przymknąć oko. Największy minus łączy się. Trzeba mieć dobry wzrok i precyzyjną rękę. Na bani się tego nie polutuje ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#6
Wtyk pierwszy z lewej na ostatnim zdjęciu grupowym. Wtyk montowany do słuchawek Takstar PRO 82 i wcześniejszych- na ten przykład.
Plus- wchodzi/ wychodzi podobnie świetnie jak RK, spokojnie daje się podłączyć w moim smartfonie, etui nie jest w stanie przeszkodzić.Minus- obudowa przewodzi prąd, na szczęście jest izolator.

Teraz dwie wielgachne kobyły no name ( wyróżniają się wielkością, średnicą obudowy na zdjęciach). Ten z czarną obudową nie chce wejść do końca, boję się użyć młotka, żeby go wcisnąć. Zwyczajnie nie działa i to wcale nie przez etui. Niby następuje klik, ale nie przełącza dźwięku na słuchawki. Z kolei obudowa srebrnego no name jest tak wielka, że etui nie pozwala go wcisnąć.  Srebrny nie zaskakuje prawidłowo. To są wszystko niedokładności wykonania wtyków. Sądzę, że szkoda sprzętu na takie połączenia. Plusem dużej obudowy będzie łatwość lutowania... oba największe wtyki są przewidziane pod jakieś monstrualne okablowanie  ::)

Widząc jak dobrze działają połączenia w RK, Prolinku, HICON, odpuściłbym sobie szarpaninę z pozostałymi wtykami. Porwałem jeszcze córce starego Ajfona w gumowym etui ( guma otacza ze wszsytkich stron gniazdo słuchawkowe i wyniki są identyko., poza Prolinkiem, który nie jest w stanie się docisnąć przez tą gumę. Trzeba by było wyszarpywać większy otwór.

Czyli RK i HICON mają najlepiej wyprofilowane wtyki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#7
Jeszcze Amphenol mi umknął. Na zdjęciach niezłożony, bo tak jest sprzedawany. Ze względu na dużą powierzchnię zaciskającą przewód, wtyk i izolator nie mieszczą się w obudowie. Po nałożeniu izolatora i obudowy na przewód, zaciśnięciu go, polutowaniu- dopiero składamy wszystko w całość.
Wtyk świetnie wchodzi z klikiem, łatwo wychodzi. Bardzo dobry, precyzyjnie wykonany wtyk. Przechodzi test zarówno mojej komórki jak córci. Ma zatyczkę od tyłu na kabel, żeby nie było przeciągu. Niestety obudowa od wewnątrz przewodzi prąd ( od zewnątrz nie)

Czyli RK, HICON i Amphenol. Co bym wybrał? Najbardziej elegancko wygląda Amphenol, najmniejszy, najlżejszy jest RK, HICON najcięższy, największy z nich- kojarzy mi się raczej z zastosowaniami stacjonarnymi, a nawet gdzieś w gęstwinie wtyków. Na koniec zdjątko Amphenola znalezione w sieci.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

To które dobre bo może by mi McG na nich zrobił kabelek do słuchawczaków?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Cytat: gratefullde w Październik 21, 2018, 16:21To które dobre
Cytat: frywolny trucht w Październik 21, 2018, 16:01Czyli RK, HICON i Amphenol.

Do słuchawek mobilnych HICON trochę byczy i ciężki.W domu to nie ma znaczenia. Losuj :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pierotez

Cytat: gratefullde w Październik 21, 2018, 16:21
To które dobre bo może by mi McG na nich zrobił kabelek do słuchawczaków?

McG zawsze mówił że Neutrik Profi ale chyba 3,5 nie ma :(

Dodam jeszcze do przetestowania Yabro i Pailiccs.
Oczywiście tam gdzie grube pytony tam taki Hicos króluje :)

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Ten PAILICCS to jakiś klon RK, przy czym bez śrubki stabilizującej przewód.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pierotez

Cytat: frywolny trucht w Październik 21, 2018, 16:38
Ten PAILICCS to jakiś klon RK, przy czym bez śrubki stabilizującej przewód.

Wziąłem za 3 zeta na Ali. ze 2 sztuki, obadamy testowo. Ponoć malutki i do doków. Jeszcze kątowy Neutrik duży na Alle. - kątowy to chyba jedyna opcja na krótki wtyk.