Mulenie kabli??

Zaczęty przez amati74, Styczeń 31, 2017, 07:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: jajacek1410 w Luty 02, 2017, 23:37Będę się upierał przy swoim. Jak nie masz do porównań drugiego kabla, to się niczego nie dowiesz. Musi być jakiś punkt odniesienia.
Słuchaj Jacka. Dobrze pisze. :)
Jeżeli nie zdefiniujesz prawidłowo punktu odniesienia to jakakolwiek ocena jest do
A jak już będziesz wiedział nausznie co to znaczy że jeden kabel muli, drugi jest za jasny a trzeci podbija sybilanty to może trafi Ci się jakiś przyjaciel co te kable poprzestawia i zapyta co teraz jest wpięte w system.
A Ty?
Może zgadniesz a może nie, ale słyszał na pewno nie będziesz
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74

Cytat: jajacek1410 w Luty 02, 2017, 23:55
Cytat: amati74 w Luty 02, 2017, 23:40w takim razie sprawdzę co spawaliscie
Trzeba by poprosić Ahaję, żeby wkleił tu swój projekt interkonektu gramofonowego zrobionego z przewodu mikrofonowego Proel jakiś tam. Zrobiłem sobie taki kabel, koszt kilkadziesiąt złotych, i jestem całkiem zadowolony. Nie ustępuje kilku kabelkom w cenie 400-600, z którymi porównywałem.
Tego VD Polecił mi właśnie Krzysztof. Ogólnie jestem zadowolony ale pewnie z tego powodu że mam sprzęt niskich lotów, narazić z czasem musi być lepiej [emoji4]

amati74

Cytat: kawosz w Luty 02, 2017, 23:57
Pierwszy raz mam w swoim systemie kabelek AN . Hmm audio to choroba jest muszę taki mieć  >:(
Nic nie muli i nić nie drze ryja . Jak będę oddawał miniabyrowi będę płakał  ;D
A co to AN czy audio Note?

kawosz

Tak Audio Note . To drobi drut qufa jest  :'(
Cytat: vasa w Luty 02, 2017, 23:57
Cytat: jajacek1410 w Luty 02, 2017, 23:37Będę się upierał przy swoim. Jak nie masz do porównań drugiego kabla, to się niczego nie dowiesz. Musi być jakiś punkt odniesienia.
Słuchaj Jacka. Dobrze pisze. :)
Jeżeli nie zdefiniujesz prawidłowo punktu odniesienia to jakakolwiek ocena jest do
A jak już będziesz wiedział nausznie co to znaczy że jeden kabel muli, drugi jest za jasny a trzeci podbija sybilanty to może trafi Ci się jakiś przyjaciel co te kable poprzestawia i zapyta co teraz jest wpięte w system.
A Ty?
Może zgadniesz a może nie, ale słyszał na pewno nie będziesz

Jak byś Vasa usłyszał dziś u mnie Barberową na Beldenie to byś zmienił zdanie . Sybilanty zabijały moje pająki . Kto teraz mnie w lato obroni przed muchami ;)

amati74

Ok panowie na dziś dziękuję idę spać żona wzywa dzięki za zainteresowanie tematem i do jutra

jajacek1410

Cytat: vasa w Luty 02, 2017, 23:57jeden kabel muli, drugi jest za jasny a trzeci podbija sybilanty
Jak na zagorzałego niemiłośnika kabli dobrze wiesz co mogą zrobić złego czy dobrego.
Mocno to podejrzane, mocno... :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

vasa

Cytat: jajacek1410 w Luty 03, 2017, 00:06Jak na zagorzałego niemiłośnika kabli dobrze wiesz co mogą zrobić złego czy dobrego.
Mocno to podejrzane, mocno...
Bo ja na Elicie chowany ;)

"Bo na takie momenty kiedy jestem podcięty
Mam kolegów i na nich mogę liczyć.
Refren
Oj, naiwny, naiwny, naiwny,
Jak dziecko we mgle,
Jak goliat na pchle,
Mól w otchłani wód,
Który liczy wciąż na cud.
Oj, naiwny, naiwny, naiwny,
Dziecko w kwiecie sił.
Choć w intencjach
To w zasadzie pozytywny."
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jajacek1410

Krzyki, Biskupin czy Psie Pole ?
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

vasa

Krzyki, tuż koło ul. Waligórskiego :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jajacek1410

#34
Cytat: vasa w Luty 02, 2017, 23:57a trzeci podbija sybilanty
No właśnie - sybilanty.
Przez nie zaczęła się moja zabawa (gehenna, raczej) w audio. Chciałem mieć tylko przyzwoite stereo, nie mając przy tym żadnej wiedzy. Zacząłem od głośników - i przeżyłem koszmar - syczące i szeleszczące sybilanty, krew z uszu. Nie było wyjścia, trza było szukać. Przerzucanie odtwarzaczy, wzmacniaczy, kabli. Wreszcie stanęło na chińskiej lampie i kablach, jak niżej. I jest ład i spokój. I doszło trochę wiedzy, że przy głośnikach grających znakomitą średnicą, a przez to wrażliwych na braki systemu lub błędy w realizacji nagrań, dobór kabli ma spore znaczenie.


ps. ja, onegdaj, Różanka :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

jajacek1410

Mulenie kabli to problem, ale zdecydowanie większy, to mulenie wzmacniacza. Mulący kabel można zaakceptować, wmawiając sobie, że tak po prostu ma grać i już.  Natomiast mulący wzmacniacz drażni, bo czuć ewidentny niedostatek.
Na moim przykładzie: do moich KEF-ów (wymagające, 4 ohm i niskoskuteczne) podłączyłem Yaqina 10L. Przy muzyce łagodnej, z niewielkim instumentarium wszystko było znakomicie. Natomiast przy muzyce bardziej gęstej ( symfonika, ostrzejszy rock) dźwięk zdychał i siadał - było wyraźnie ciszej, mniejsza dynamika, płasko i jakby wolniej ( jak w riplayu w tv). Ogólnie, jak Maluchem pod górkę.
Do testów warto mieć płytę ze zróżnicowaną muzyką. Ja używałem "Nocturamy" Nicka Cave'a - na przemian balladowo i ostro rockowo. Przy ostrzejszym graniu wręcz ból z niedostatku.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek