Radiola koncept

Zaczęty przez kawosz, Luty 02, 2017, 01:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Zakupiłem i czekam na transport  :P . Pierwsza myśl to żeby użyć tej radioli jako obudowa do myjki ale może szkoda  :o . Sam nie wiem . Tanio było  ;D .

vasa



Cytat: kawosz w Luty 02, 2017, 01:32Pierwsza myśl to żeby użyć tej radioli jako obudowa do myjki ale może szkoda  :o
Zacznij od gramofonu. Znasz temat, szybko ogarniesz.
A w tym czasie można resztę szafy przemyśleć.
Swoją drogą, fajne meble kiedyś robili :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Ale żeby go reanimować i słuchać na nim  ;D . Pewnie po chwilowym zachwycie już bym go nie używał . Choć może to i nie głupia myśl . Sprzedawca mówi że kręci tylko igła złamana .  Kupiłem dla szafki za 600 zł  :)

vasa

No chyba przecież nie potniesz jej na deski  :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Cytat: vasa w Luty 02, 2017, 02:06No chyba przecież nie potniesz jej na deski 
No chyba nie :D . Wkładka mono ? . Ale to będzie brona .
Idea była taka . Wymontować bambino i zamontować myjkę . Albo kupną albo zrobić jak Paul . Szafkę wykorzystać jako schowek na płyty . Radio o ile się da przestroić i słuchać :)

vasa

Radia pewnie można słuchać już teraz. Antena potrzebna :)
A co do tego Bambino to poczekaj aż zobaczysz je na żywo.
Brona, ale może Bronia :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Tak trzeba poczekać aż przyjedzie . Jestem specjalistą od wynajdywania sobie problemów  ;D . Ale może się okaże że to dobry ruch  :) . Mariusz znasz tą firmę  :o ?

amati74

Cytat: kawosz w Luty 02, 2017, 01:32
Zakupiłem i czekam na transport  [emoji14] . Pierwsza myśl to żeby użyć tej radioli jako obudowa do myjki ale może szkoda  :o . Sam nie wiem . Tanio było  ;D .
Ale cudo, no coś pięknego, ach gdzie te czasy pięknych mebelkow radiowych

amati74


rudy-102

Zaczniesz teraz kupować szelaki?

amati74

I co słychać w temacie radiologia?

kawosz

Czekam . Ale tak się umawiałem ze sprzedawcą . Jak będzie transport do Warszawy to wysyła . Chyba że mnie wydyma na 100zł zadatku  ;) . Transport jest dwa razy w miesiącu .

amati74

Cytat: kawosz w Luty 08, 2017, 19:06
Czekam . Ale tak się umawiałem ze sprzedawcą . Jak będzie transport do Warszawy to wysyła . Chyba że mnie wydyma na 100zł zadatku  ;) . Transport jest dwa razy w miesiącu .
Pal licho 100pln pięknego mebelka szkoda by było

kawosz

Radiola w domu . Muszę kupić dobrą antenę UKF . Działa ale u mnie w mieszkaniu jest słaby sygnał .

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

WOY

Nie obawiasz się że kuferek stojący na głośniku, może uszkodzić fornir ?
A radiola jest cudna.

frywolny trucht

Jest na poduszce magnetycznej.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

WOY


frywolny trucht

Czy ja wiem?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz


kawosz

Chyba z tydzień będę czyścił  :o taka zapuszczona . Gramofonik Dual . Igła złamana . Ponoć wkładka pizo więc i nacisk jakiś kosmiczny będzie . Kręci ale nie będę na razie słuchał nawet radia aż nie odkurzę go w środku .

kawosz

Cytat: WOY w Luty 16, 2017, 19:43Nie obawiasz się że kuferek stojący na głośniku, może uszkodzić fornir ?
Że zacytuje klasyka od mysz . Lepszy kuferek niż paprotka :D
Co dwa dni i tak muszę przecierać bo się kurzy strasznie . Z fornirem nic się nie dzieje .

amati74

Cytat: kawosz w Luty 16, 2017, 19:39
Radiola w domu . Muszę kupić dobrą antenę UKF . Działa ale u mnie w mieszkaniu jest słaby sygnał .
Piękna retro fotka

kawosz


christo

Kurczę! Ale to fajnie gra! Zaskakująco dobrze. Głośnik oryginalny? Być może tu jest jakaś baza do modyfikacji. Dobry szerokopasmowiec...
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

kawosz

Na zdjęciach widać . Głośnik jest w worku kartoflanym  ;D . Radio ma możliwość ustawienia różnego nasycenia dźwięku . Mogę się bawić korekcjami  ;D . Dogadałem się z Mirkiem że wpadnie w przyszłym tygodniu i ją zabierze na warsztat . Pomierzy lampy poczyści itp .