Vintage Marantz

Zaczęty przez Jamówię, Luty 07, 2017, 19:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

jimmi

Jako osoba postronna odpowiem, ze nikt nie mial intencji podwazenia tego co napisales. W pewnym aspekcie poznalem Cie od strony forum i zauwazylem, ze z Toba trzeba umiec rozmawiac.  :)
Naturalnie uwazam, ze warto jak najbardziej warto bo nie lubie niedopowiedzen.

pozdrawiam
Łukasz
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

daris666

Cytat: McGyver w Październik 02, 2018, 13:49
Zatem gdy twierdzę że kilka laserów CDM4 mi padło, łżę jak pies, tak?

Uważasz,  że ja łżę ? :) :) :)

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.


daris666


jimmi

Co to za elny te zolte w elektronice optyki  maratz? Sa jakies specyficzne?

Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

Melepeta

Uzbierało mi się kilka odtwarzaczy na TDA1541 i CDM1.
Marantz CD-94
Marantz CD-80
Dwa Philipsy CD960. Ten na półce po wielu modyfikacjach.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

 :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

 :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

wiki

Cytat: Melepeta w Maj 10, 2019, 21:35Uzbierało mi się kilka odtwarzaczy na TDA1541 i CDM1.
Marantz CD-94
Marantz CD-80
Dwa Philipsy CD960. Ten na półce po wielu modyfikacjach.
Bardzo fajny zbiór... 😀
Też kiedyś bardzo słuchałem /modyfikowałem...
Miałem 80-tke Marantza... to był wypas... Wszyscy koledzy mi zazdroscili... Tak grał!
Kolega kupił 94-kę... Każdy takie chciał mieć...
Potem kupiłem Kenwooda Dp 3300 na Pcm63 x2, wstawiłem transormatorki Lundahla, konwersja na rezystorze (Shinkoh?) i przebił wszystkie tda 1541... po modyfikacjach... Nawet Ayona za 9000 PLN...
Ale to nie koniec historijii....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

Jakoś nie czuję potrzeby zmiany Philipsa. Nie dawno miałem do porównania Hegla CDP2. I wypadł blado przy Philipsie.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

wiki

Ja oczywiście piszę o swoich odczuciach i historiach...
Więc się całkowicie nie przemuj co piszę...
Najważniejsze to aby być zadowolonym 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Bednaar

#87
Wiki, Ty masz zarówno Marantza M-CR503 (tak samo, jak ja), oraz modele vintage.
Przyznam, że M-CR503 to moje jedyne zetknięcie z tą marką, wygrał po prostu porównanie z Yamahą PianoCraft i gra u mnie już 8 lat. Czy można powiedzieć (porównując ten minisystem do modeli vintage), że w pewnym sensie jest to przykład "firmowego grania" Marantza?
Edit: w pewnym sensie M-CR503 to już też vintage - od kilku lat nie produkowany ;)
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

wiki

Marantza mam na działce (system dolny/weranda). Kupiłem go w ciemno z kolumnami Celestion F1s jako komplet używane, bo spełniał wszystkie moje wymagania użytkowe (mały, comboo, pendreiw, dwie strefy).
Kupiłem od człowieka, który pracował w sklepie audio, a to był jego zestaw sypialniany.
Nie miałem innych komponentów od tegoż producenta, oprócz CD na Tda1541 i 1540.
Kiedyś to maleństwo wziąłem i wpiąlem w główny system.
Brzmienie zadziwiająco dobre, ale podstawowa wada, nie mógł rozruszac moich Braunów.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Bednaar

Tannoye M1 spokojnie napędza, ale to w sumie takie minwieżowe maluchy.
Ma słabe wyjście słuchawkowe, ale sprawę załatwiłem SMSL-em.
Trzeba pamiętać, że to w zasadzie ta sama półka, co PianoCratfy, moim zdaniem gra przyjemniej od nich (przynajmniej dla mojego ucha), w sam raz na długie odsłuchy bez zbytniego analizowania detali. Ja kupiłem w salonie, po porównaniach z Yamaha PianoCraft MCR-550.
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

Melepeta

Posłuchałem dzisiaj Marantza CD-94. Gra przyjemnie, miękko, rzekłbym relaksująco. Nic nie przeszkadza, nie drażni. Można usnąć przy tym dźwięku. Takie porządne hi-fi. Jednak do brzmienia zmodyfikowanego Philipsa CD960, na porządnym kablu zasilającym, bardzo mu daleko.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.