Autor Wątek: Wzmacniacze cyfrowe  (Przeczytany 23921 razy)

Offline elem

• maniak
Odp: Wzmacniacze cyfrowe
« Odpowiedź #300 dnia: Styczeń 31, 2018, 21:13 »
 ;D ;D ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Offline kowacz

• **
« Odpowiedź #301 dnia: Styczeń 31, 2018, 21:13 »
pod pętlę masy
LYNGDORF + CECTL5100 MODYFIKOWANY + AKUSTYK R229 + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ

Michał

• Gość
« Odpowiedź #302 dnia: Styczeń 31, 2018, 21:18 »
Ja to miałem od chłopaków z Verictum. Podpiąłem wówczas do Lebena. Miałem wrażenie większego czarnego tła,ale po usłyszeniu ceny,to miałem już tylko czarno przed oczami ;D

Offline kowacz

• **
« Odpowiedź #303 dnia: Styczeń 31, 2018, 21:23 »
czy ktoś jeszcze testował ?
LYNGDORF + CECTL5100 MODYFIKOWANY + AKUSTYK R229 + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #304 dnia: Styczeń 31, 2018, 21:31 »
Wiele osób, recenzja z linku zachęca :)  komentarze jeszcze bardziej :)
Mnie rozbawiła historia o betoniarce i konkluzje  ;D

http://hifiphilosophy.com/recenzja-verticum-x-bulk/4/
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Offline kowacz

• **
« Odpowiedź #305 dnia: Luty 05, 2018, 14:18 »
testowałem ww filtry masy z Lyngdorfem
moja opinia jest taka że wpływają na poprawę jakości dźwięku.
Ale w moim przypadku balans tonalny poszedł w górę, sybilanty stały się męczące
/syczące/.
Po tygodniowych testach oddałem filtry producentom.

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #306 dnia: Kwiecień 09, 2018, 15:40 »
Lyngdorf wprowadził do produkcji nowy wzmacniacz. Wygląda na to że od strony technicznej to to samo co TDAI2170 z rozwiniętą logicznie funkcjonalnością. Dodano funkcję odtwarzacza strumieniowego, gniazdo słuchawkowe i port usb z przodu na pendrajwa.
Dwie pierwsze w moim odczuciu bardzo przydatne, a usb z przodu też nie przeszkadza.
Moc podniesiono do 400W :o więc do tancbudy już może się nadać :)
W moim odczuciu taka konfiguracja jest bardzo logiczna i jedyne czego mi brak to możliwości ripowania winyli
Cza posuchać ;D
http://www.lyngdorf.com.pl/produkty/lyngdorf-tdai-3400

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline kowacz

• **
« Odpowiedź #307 dnia: Kwiecień 16, 2018, 11:38 »
A jaka piękna "cenka" za to cudo:)

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #308 dnia: Kwiecień 16, 2018, 13:28 »
A jaka piękna "cenka" za to cudo:)
Cena i owszem, owszem.
Ale tanio w audio to już, niestety, było kiedyś i nie będzie więcej :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #309 dnia: Kwiecień 27, 2018, 14:38 »
Pan Maciej Stempurski (znacie?) na stronie wstereo.pl opublikował test wzmacniacza Lyngdorf TDAI-2170 (mam :D)
Generalnie się z p. Maciejem zgadzam, o dziwo :o.
Pewnie nieco inaczej bym rozłożył akcenty. Dodał uwagę że nie wszystkie kolumny zgrają się z nim i polemizował z uwagami dotyczącymi wejścia analogowego. Tyle że ja mam dodatkową analogową kartę a on grał na golasie.
Moim zdaniem na podkreślenie zasługuje kilka elementów bardzo istotnych, podkreślanych zarówno w teście jak i przeze mnie.
-Wzmacniacz nie czaruje i nie oszukuje. Jest rzetelny do bólu.
-Wzmacniacz bardzo silnie różnicuje nagrania. Te złe są, po prostu złe :(
-Większy postęp uzyskuje się poprzez pracę nad pomieszczeniem niż poprzez wymianę elementów toru, o kablach nie wspominając.
(Nie mogłem sobie odmówić :P )
-Jeżeli zasilanie jest dobrze rozwiązane to wszelkiego rodzaju kondycjonery są psu na budę.
Gdyby ktoś miał ochotę na lekturę to daję linę:
http://wstereo.pl/test-lyngdorf-tdai-2170-wyrafinowanie-bez-efekciarstwa-odwazcie-sie-sprobowac/

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #310 dnia: Kwiecień 27, 2018, 19:29 »
Uffff, przeczytałem. Wysoka nota. Recenzja jest trochę jak o produkcie doskonałym, którą to doskonałość uzyskujemy za pomocą zaimplementowanych narzędzi (ustawień, korekcji itp.).
No i fajnie. Ale gdzieś tam w pomiędzy tekście przewija się link do recenzji Naima...  Gdybym miał wybierać po recenzjach to bym wziął Naima (bo lubię wulkany) ale nie o to przecież mi chodzi. Chodzi o muzykę i czy można w niej się zanurzyć i poczuć wyjątkowo. Nie poprawnie ale właśnie wyjątkowo. Może tak pierwiastek magii, właśnie coś wyjątkowego jest w pewnych urządzeniach... Czy Lyngdorf to ma?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac ~ Accuphase clone amplifier ~ Audio Nirvana - InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ KBL Sound (dzięki miniabyr) ~ Yamaha CDX-9

Offline kowacz

• **
« Odpowiedź #311 dnia: Kwiecień 27, 2018, 20:49 »
a ja uwierzyłem w kable :)
kiedyś wszystko miałem podpięte zwykłymi kablami a la market za 15 zł no jakoś żyłem
aż w końcu po lekturze o wpływie różnych fal na prąd nie wchodząc w szczegóły
kupiłem z metra cięty przewód zasilający oyaide /na portalu w japan / i szczęka mi opadła.
Kawałek miedzi ekranowany a poprawił przekaz ogromnie dla mnie to był - skok.
Później eksperymentowałem z różnymi kondycjonerami, ale ostatecznie to nie dawało satysfakcjonujących
efektów.
A ostatnim niebywałym odkryciem była wymiana nóżek pod transportem CEC na OYAIDE INS-BS + INS-CFX . Nie żebym reklamował tę firmę są pewnie lepsze na Polskim rynku , ale w relacji jakość cena ta wydaje się rozsądna. Kolejna duża poprawa brzmienia, mikrodynamiki i "czarnego tła"
Za na prawdę niewielka kasę można polepszyć sobie nastrój :)
A w przyszłym tygodniu wymieniam coaxiala na Oyaide FTVS-910 zobaczymy co będzie :)

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #312 dnia: Kwiecień 27, 2018, 21:06 »
w relacji jakość cena ta wydaje się rozsądna
Hmm. 200 euro za podkładki pod kolce to już dla mnie za dużo ale wyglądają na prawdę ładnie.

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #313 dnia: Kwiecień 27, 2018, 21:23 »
Może tak pierwiastek magii, właśnie coś wyjątkowego jest w pewnych urządzeniach... Czy Lyngdorf to ma?
Nie. Lyngdorf nie ma grama magii
Takową magię znalazłem w lampach 845 i w małym Lebenie ale nie w Lyngdorfie.
Lyngdorf jest po przeciwnej stronie. Nic nie upiększy ani nie dośpiewa. Mając taki wzmacniacz czarów trzeba szukać w nagraniu.

Lub w buteleczce  :smok:

Offline kowacz

• **
« Odpowiedź #314 dnia: Kwiecień 28, 2018, 20:21 »
Hmm. 200 euro za podkładki pod kolce to już dla mnie za dużo ale wyglądają na prawdę ładnie.

podliczając razem z podatkiem VAT wyszły mnie 690 zł
niewiele:)

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #315 dnia: Maj 10, 2018, 01:17 »

Pan Maciej Stempurski (znacie?) na stronie wstereo.pl opublikował test wzmacniacza Lyngdorf TDAI-2170

Uwierzyłem w to co napisano w recenzji, że zmiana poziomu głośności wejścia we wzmacniaczu wpływa na dźwięk (tym bardziej że podobne twierdzenie wygłosił Dino) i postanowiłem to sprawdzić.
No i jestem w kropce
Zmiana jest. Zmiana na plus.
Tylko teraz muszę się z tym trochę oswoić żeby się samemu nie nabrać na prosty trik że głośniej brzmi lepiej.
Posłucham, wrócę do poprzednich ustawień i wtedy będę wyrokował.

🥃

Michał

• Gość
« Odpowiedź #316 dnia: Maj 10, 2018, 06:48 »
Uffff, przeczytałem. Wysoka nota. Recenzja jest trochę jak o produkcie doskonałym, którą to doskonałość uzyskujemy za pomocą zaimplementowanych narzędzi (ustawień, korekcji itp.).
No i fajnie. Ale gdzieś tam w pomiędzy tekście przewija się link do recenzji Naima...  Gdybym miał wybierać po recenzjach to bym wziął Naima (bo lubię wulkany) ale nie o to przecież mi chodzi. Chodzi o muzykę i czy można w niej się zanurzyć i poczuć wyjątkowo. Nie poprawnie ale właśnie wyjątkowo. Może tak pierwiastek magii, właśnie coś wyjątkowego jest w pewnych urządzeniach... Czy Lyngdorf to ma?
Naim to Naim ;)

Offline Jakub

• maniak
  • Taniofil
« Odpowiedź #317 dnia: Maj 10, 2018, 10:33 »
Chyba zacznę myśleć nad takim cyfrowcem.
Nie trzeba wymieniać żadnych kondensatorów, rezystorów, lamp, żeby było QJP co tydzień. Wystarczy podgłośnić i szlus. To lubię  :np:
Braun CSV13 | PS500 | CD4 | L60 (i parę innych)

Michał

• Gość
« Odpowiedź #318 dnia: Maj 10, 2018, 12:48 »
Jak wiesz dotarłem do tego samego miejsca,co prawda na celowniku mam zieloną budkę a nie cyfrę,ale motywację tożsamą z Twoją :)

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #319 dnia: Maj 10, 2018, 13:06 »
... na celowniku mam zieloną budkę...

Taką?

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #320 dnia: Maj 10, 2018, 13:06 »
Chyba zacznę myśleć nad takim cyfrowcem.
Trzeba posłuchać. Ten wzmacniacz budzi dość skrajne wrażenia. Jak na audiofilskie standardy jest zbyt przeźroczysty i dla zwolenników pięknej barwy z triody może być niestrawny.
na celowniku mam zieloną budkę
Czym jest zielona budka?
Ja mam skojarzenie jedynie z lodami :o

Michał

• Gość
« Odpowiedź #321 dnia: Maj 10, 2018, 14:26 »
https://www.cymbiosis.com/naim-audio-amplifiers/

To gra muzykę w taki sposób,że nie można przestać słuchać. Będzie u mnie stało :)

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #322 dnia: Maj 10, 2018, 14:57 »
Ja bym wolał zamiast zielonej budki ..czarną budkę

ps. Mariuszu - napisane jest na środku ustrojstwa dużymi literami  :P

Michał

• Gość
« Odpowiedź #323 dnia: Maj 10, 2018, 15:10 »
Na zdrowie!

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #324 dnia: Maj 10, 2018, 15:49 »
Mariuszu - napisane jest na środku ustrojstwa dużymi literami 
Ano jest.
A obydwa posty, mój i Rudego, wstawione o 13.06 :P