Wzmacniacze cyfrowe

Zaczęty przez vasa, Luty 09, 2017, 01:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kowacz

pod pętlę masy
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

Michał

Ja to miałem od chłopaków z Verictum. Podpiąłem wówczas do Lebena. Miałem wrażenie większego czarnego tła,ale po usłyszeniu ceny,to miałem już tylko czarno przed oczami ;D

kowacz

czy ktoś jeszcze testował ?
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

elem

Wiele osób, recenzja z linku zachęca :)  komentarze jeszcze bardziej :)
Mnie rozbawiła historia o betoniarce i konkluzje  ;D

http://hifiphilosophy.com/recenzja-verticum-x-bulk/4/
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kowacz

testowałem ww filtry masy z Lyngdorfem
moja opinia jest taka że wpływają na poprawę jakości dźwięku.
Ale w moim przypadku balans tonalny poszedł w górę, sybilanty stały się męczące
/syczące/.
Po tygodniowych testach oddałem filtry producentom.
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

vasa

Lyngdorf wprowadził do produkcji nowy wzmacniacz. Wygląda na to że od strony technicznej to to samo co TDAI2170 z rozwiniętą logicznie funkcjonalnością. Dodano funkcję odtwarzacza strumieniowego, gniazdo słuchawkowe i port usb z przodu na pendrajwa.
Dwie pierwsze w moim odczuciu bardzo przydatne, a usb z przodu też nie przeszkadza.
Moc podniesiono do 400W :o więc do tancbudy już może się nadać :)
W moim odczuciu taka konfiguracja jest bardzo logiczna i jedyne czego mi brak to możliwości ripowania winyli
Cza posuchać ;D
http://www.lyngdorf.com.pl/produkty/lyngdorf-tdai-3400

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kowacz

A jaka piękna "cenka" za to cudo:)
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

vasa

Cytat: kowacz w Kwiecień 16, 2018, 11:38A jaka piękna "cenka" za to cudo:)
Cena i owszem, owszem.
Ale tanio w audio to już, niestety, było kiedyś i nie będzie więcej :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Pan Maciej Stempurski (znacie?) na stronie wstereo.pl opublikował test wzmacniacza Lyngdorf TDAI-2170 (mam :D)
Generalnie się z p. Maciejem zgadzam, o dziwo :o.
Pewnie nieco inaczej bym rozłożył akcenty. Dodał uwagę że nie wszystkie kolumny zgrają się z nim i polemizował z uwagami dotyczącymi wejścia analogowego. Tyle że ja mam dodatkową analogową kartę a on grał na golasie.
Moim zdaniem na podkreślenie zasługuje kilka elementów bardzo istotnych, podkreślanych zarówno w teście jak i przeze mnie.
-Wzmacniacz nie czaruje i nie oszukuje. Jest rzetelny do bólu.
-Wzmacniacz bardzo silnie różnicuje nagrania. Te złe są, po prostu złe :(
-Większy postęp uzyskuje się poprzez pracę nad pomieszczeniem niż poprzez wymianę elementów toru, o kablach nie wspominając.
(Nie mogłem sobie odmówić :P )
-Jeżeli zasilanie jest dobrze rozwiązane to wszelkiego rodzaju kondycjonery są psu na budę.
Gdyby ktoś miał ochotę na lekturę to daję linę:
http://wstereo.pl/test-lyngdorf-tdai-2170-wyrafinowanie-bez-efekciarstwa-odwazcie-sie-sprobowac/
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Uffff, przeczytałem. Wysoka nota. Recenzja jest trochę jak o produkcie doskonałym, którą to doskonałość uzyskujemy za pomocą zaimplementowanych narzędzi (ustawień, korekcji itp.).
No i fajnie. Ale gdzieś tam w pomiędzy tekście przewija się link do recenzji Naima...  Gdybym miał wybierać po recenzjach to bym wziął Naima (bo lubię wulkany) ale nie o to przecież mi chodzi. Chodzi o muzykę i czy można w niej się zanurzyć i poczuć wyjątkowo. Nie poprawnie ale właśnie wyjątkowo. Może tak pierwiastek magii, właśnie coś wyjątkowego jest w pewnych urządzeniach... Czy Lyngdorf to ma?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kowacz

a ja uwierzyłem w kable :)
kiedyś wszystko miałem podpięte zwykłymi kablami a la market za 15 zł no jakoś żyłem
aż w końcu po lekturze o wpływie różnych fal na prąd nie wchodząc w szczegóły
kupiłem z metra cięty przewód zasilający oyaide /na portalu w japan / i szczęka mi opadła.
Kawałek miedzi ekranowany a poprawił przekaz ogromnie dla mnie to był - skok.
Później eksperymentowałem z różnymi kondycjonerami, ale ostatecznie to nie dawało satysfakcjonujących
efektów.
A ostatnim niebywałym odkryciem była wymiana nóżek pod transportem CEC na OYAIDE INS-BS + INS-CFX . Nie żebym reklamował tę firmę są pewnie lepsze na Polskim rynku , ale w relacji jakość cena ta wydaje się rozsądna. Kolejna duża poprawa brzmienia, mikrodynamiki i "czarnego tła"
Za na prawdę niewielka kasę można polepszyć sobie nastrój :)
A w przyszłym tygodniu wymieniam coaxiala na Oyaide FTVS-910 zobaczymy co będzie :)

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

rudy-102

Cytat: kowacz w Kwiecień 27, 2018, 20:49w relacji jakość cena ta wydaje się rozsądna
Hmm. 200 euro za podkładki pod kolce to już dla mnie za dużo ale wyglądają na prawdę ładnie.

vasa

Cytat: gratefullde w Kwiecień 27, 2018, 19:29Może tak pierwiastek magii, właśnie coś wyjątkowego jest w pewnych urządzeniach... Czy Lyngdorf to ma?
Nie. Lyngdorf nie ma grama magii
Takową magię znalazłem w lampach 845 i w małym Lebenie ale nie w Lyngdorfie.
Lyngdorf jest po przeciwnej stronie. Nic nie upiększy ani nie dośpiewa. Mając taki wzmacniacz czarów trzeba szukać w nagraniu.

Lub w buteleczce  :smok:
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kowacz

Cytat: vasa w Kwiecień 27, 2018, 21:23Hmm. 200 euro za podkładki pod kolce to już dla mnie za dużo ale wyglądają na prawdę ładnie.

podliczając razem z podatkiem VAT wyszły mnie 690 zł
niewiele:)
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

vasa



Cytat: vasa w Kwiecień 27, 2018, 14:38
Pan Maciej Stempurski (znacie?) na stronie wstereo.pl opublikował test wzmacniacza Lyngdorf TDAI-2170

Uwierzyłem w to co napisano w recenzji, że zmiana poziomu głośności wejścia we wzmacniaczu wpływa na dźwięk (tym bardziej że podobne twierdzenie wygłosił Dino) i postanowiłem to sprawdzić.
No i jestem w kropce [emoji50]
Zmiana jest. Zmiana na plus.
Tylko teraz muszę się z tym trochę oswoić żeby się samemu nie nabrać na prosty trik że głośniej brzmi lepiej.
Posłucham, wrócę do poprzednich ustawień i wtedy będę wyrokował.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Michał

Cytat: gratefullde w Kwiecień 27, 2018, 19:29
Uffff, przeczytałem. Wysoka nota. Recenzja jest trochę jak o produkcie doskonałym, którą to doskonałość uzyskujemy za pomocą zaimplementowanych narzędzi (ustawień, korekcji itp.).
No i fajnie. Ale gdzieś tam w pomiędzy tekście przewija się link do recenzji Naima...  Gdybym miał wybierać po recenzjach to bym wziął Naima (bo lubię wulkany) ale nie o to przecież mi chodzi. Chodzi o muzykę i czy można w niej się zanurzyć i poczuć wyjątkowo. Nie poprawnie ale właśnie wyjątkowo. Może tak pierwiastek magii, właśnie coś wyjątkowego jest w pewnych urządzeniach... Czy Lyngdorf to ma?
Naim to Naim ;)

Jakub

Chyba zacznę myśleć nad takim cyfrowcem.
Nie trzeba wymieniać żadnych kondensatorów, rezystorów, lamp, żeby było QJP co tydzień. Wystarczy podgłośnić i szlus. To lubię  :np:

Michał

Jak wiesz dotarłem do tego samego miejsca,co prawda na celowniku mam zieloną budkę a nie cyfrę,ale motywację tożsamą z Twoją :)

rudy-102

Cytat: Michał w Maj 10, 2018, 12:48
... na celowniku mam zieloną budkę...

Taką?


vasa

Cytat: Jakub w Maj 10, 2018, 10:33Chyba zacznę myśleć nad takim cyfrowcem.
Trzeba posłuchać. Ten wzmacniacz budzi dość skrajne wrażenia. Jak na audiofilskie standardy jest zbyt przeźroczysty i dla zwolenników pięknej barwy z triody może być niestrawny.
Cytat: Michał w Maj 10, 2018, 12:48na celowniku mam zieloną budkę
Czym jest zielona budka?
Ja mam skojarzenie jedynie z lodami :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Michał

https://www.cymbiosis.com/naim-audio-amplifiers/

To gra muzykę w taki sposób,że nie można przestać słuchać. Będzie u mnie stało :)

dino

Ja bym wolał zamiast zielonej budki ..czarną budkę

ps. Mariuszu - napisane jest na środku ustrojstwa dużymi literami  :P

Michał


vasa

Cytat: dino w Maj 10, 2018, 14:57Mariuszu - napisane jest na środku ustrojstwa dużymi literami 
Ano jest.
A obydwa posty, mój i Rudego, wstawione o 13.06 :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.